رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش.

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:54 ب.ظ

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش

درمان(خونریزی زنان-آرتریت روماتوئید-دیابت-یبوست-نرمی ستون فقرات-بواسیر-عفونت رحم)

۱ـ بنده در سوال قبلیم درباره ی خونریزی های شدید و پی در پی از شما پرسیدم و شما مصرف عدس با عسل و عرق بومادران و گیاه دم اسب و حجامت عام و بادکش را تجویز کردید بنده همه ی موارد را طی 7 روز به غیراز حجامت و بادکش را انجام دادم و خونریزی ام بند آمدم سوال بنده از شما این است که:1- بنده این تجویز را تا کی باید انجام دهم با اینکه خونریزی ام قطع شده است و مورد دوم اگر بعد از مدتی دوباره خونریزی داشتم باید چی کار کنم با تشکر
پاسخ:وقتی خونریزی بند آمده کفایت است.ولی به شما توصیه یکمرحله حجامت عام میشود.ضمن اینکه استفاده مکرر از گیاه دم اسب خوب نیست و اگر مجدد دچار مشکل شدید سعی کنید از بادکش و عدس و بو مادران استفاده کنید.
 
۲ـ برای از بین بردن سیاهی زانو زیربغل و خط مایو و باسن چی کار باید کرد ضمن اینکه بنده پوستم بین سبزه و گندمی است و این نقاطی که بیان کردم سیاه است در ضمن برای از بین بردن لکه های مادرزادی که در حال افزایش است چه روشی پیشنهاد می کنید با تشکر
پاسخ:برای سیاهیها از ترکیب(سدر+سرکه)روی آن ضماد کنیدروزی نیم ساعت هر ۳ روز یکبار تا ۷ مرحله و برای لکه های مادرزادی باید حتما  ویزیت گردد.
 
۳ـ چرا زمانیکه چاق میشم فقط شونه ها و پهلوهام چاق میشه و باسن و  ران و ساق پام چاق نمیشه آیا راهی هست که باسن و ران و ساق پام هم چاق شه با تشکر
پاسخ:بدلیل اینکه شما سردیها را زیاد مصرف میکنید.اگر سردی و گرمیها را هماهنگ با مزاج استفاده کنید همه اندامها خوشفرم میشود.
 
۴ـ بنده 16 سال است که دیابت دارم و قرص مصرف می کنم تا 2 سال پیش همیشه قندم بالای 270 بود و در حال حاضر پایین 220 و گاهی اوقات 170 یا  180 می شود آیا درمانی وجود دارد که من از شر دیابت راحت شوم ضمن اینکه دکتر قندم را عصبی تشخیص دادند
پاسخ:درمان دیابت یک مقوله بسیار فنی و دقیق است.بله راه درمان وجود دارد ولی باید تحت نظر یک متخصص کارآمد باشید.ولی برای اینکه دیگر قرص نخورید میتوانیداز ترکیب(پودرشنبلیله+پودرگزنه)داخل کپسول بزنید و روزی سه قرص صبح و ظهر و شب بخورید.البته دقت کنید که نباید قرص را ناگهان قطع کنید بلکه روند تغییر قند را پس از یک هفته روزانه چک کنید و آرام  آرام قرص را کم کرده و بعد قطع کنید.به هر حال خوراک گرمیها و کاهش سردیها تاثیر بسزایی در درمان دیابت عصبی دارد. 
 
۵ـ دختری 21 ساله هستم قدم 164 و وزنم 54 کیلو هست از بچگی دچار یبوست شدید هستم که هفته ای یک بار دستشویی میرم و مدفوع من همراه با کمی خون است داروهای زیادی مصرف کردم ولی خوب نشدم لطفا راه درمان را بیان کنید
پاسخ:به درمان یبوست در عناوین مطالب مراجعه و تمامی موارد را انجام دهید.
 
۶ـ پسری هستم 27 ساله با طبعی سودایی در اثر عادت های بد دوران جوانی! و کم تحرکی کمرم بسیار خشک هستش میخواستم بدونم آیا راه حلی برای نرمی ستون فقرات وجود دارد؟ تشکر و خدا قوت
پاسخ:روغن مالی هر شب با روغن زیتون و بادام تلخ به مدت ۴۰ شب. خوراک انجیر شبی ۷ عدد و زیتون ۷ عدد صبحها هم بسیار نافع است. کاهش جدی سردیها-ارده با شیره روزی یه پیاله میل گردد.
 
۷ـ آیا برای درمان اساسی بواسیر پیشرفته از نظر شما راهی وجود دارد به طوری که گوشت و زائده ی بر جای مانده به طور کامل از بین بره و بدون زالو انداختن باشه (مونث)
پاسخ:بدون زالو درمان سخت خواهد بود.البته با حجامت کمر تا حدی میتوان این مشکل را حل نمود.ولی به هرحال باید شرایط بیمار کاملا ارزیابی شود تا نتیجه مشخص گردد. 
 
۸ـاز آنجاییکه رطوبت و سردی در خانمها باعث عفونت میشود خانمها اجازه دارند استخر بروند؟مخصوصا در دوران پریودی؟من میخوام مربی شنا بشم و دائم باید توی استخر باشم. چه راه حلی هست؟ آیا میشه از چیزی مثل سنگ زاج و ... استفاده کرد؟
پاسخ:در دوران پریودی واقعا برای خانمها استخر بسیار مضر است.ولی برای اینکه این مشکلات در شما کمتر باشد باید خوراک گرمیها را بیشتر بخوریدو هرگاه احساس عفونت داشتید از تزریق واژینال عسل چند شب
استفاده کنید. 
 
۹ـمن سه ماهه عرق رازیانه استفاده میکنم زیاد احساس پری در سینه هام نمیکنم اما میخوام کم کم بادکش رو شروع کنم تا خوردن عرق رازیانه بیش از  4 ماه نشه که از خاصیتش کم بشه؟(طبق گفته ی خودتان) آیا این تصمیم  درسته؟ و اینکه گفتید 14 مرحله بادکش، یعنی 14 شب؟ (هر شب 20 دقیقه)
پاسخ:تازمانیکه احساس پری نکردید رازیانه را ادامه دهیدحتی اگر از ۴ ماه بیشتر شودوسپس از بادکش استفاده کنید.بله 
 
۱۰ـ چند سالی است که از بیماری آرتریت روماتوئید در دستم رنج می برم . خواهش می کنم راه چاره ای در طب سنتی اسلامی پیش رویم قرار دهید
پاسخ:موارد زیر را به دقت تمام ۴ ماه رعایت کنید:
الف)ارده با شیره روزی یه پیاله.بادام درختی روزی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.انجیر۷ عدد شبها.زیتون۷ عددصبح ناشتا.انگور روزی ۳ خوشه.
ب)فسنجان بادام(نصف بادام درختی+نصف گردو)هفته ای۲ وعده
ج)از ترکیب(۴ واحدروغن زیتون بودار+۲واحدعسل+۱واحدسرکه انگورطبیعی) هر۸ ساعت یک ق غذاخوری
د)بادکش اطراف مفصل مچ دست یک شب در میان ۲۱ مرحله
چ)روغن مالی مفصل با ترکیب(بادام تلخ+بنفشه) هرشب
گ)بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
م)ترک سردیها مخصوصا(عدس.چای.قند.شکر.گوشت گاو.بادمجان.لبنیات.گوجه.خیار.هندوانه.پرتقال.نارنگی.هرچیز شرکتی و کنسروی.سس.سوسیس و کالباس.مرغ.ماهی.برنج کم مصرف شودو...)
**توجه:در طول درمان درد منتشر در بدن و درد صبحگاهی طبیعی است و به هیچ وجه به این موارد اهمیت ندهید و با ادامه مصرف غذاها رفته رفته درمان اتفاق میفتد.  

درمان(سفیدی مو-درد مچ - آسم-یبوست-سودا-تنبلی تخمدان-رژیم انگور-دیابت-برگرداندن شیر)

۱ـمرد31ساله با غلبه صفرا سودا..زیاد پشت کامپیوتر و کتاب هستم برای تقویت دید بهتر چشمهام از عرق رازیانه بعنوان شستشو استفاده میکردم که پس از 2 روز خارش گرفت ک با گلاب حلش کردم..چیکار کنم ادامه بدم..آیا از سرکه ک بعنوان شفافیت و جلای مو استفاد میشه برای کسی ک سودا دارد باعث ریزش وسفید شدن مو میشه..چشمم زیاد بخار میگیره علتش چیه.. بینی ام گاهی وقتا خشکه ضمن اینکه از روغن بادام شبا موقع خواب داخل بینی استفاده میکنم..آیا عطر مالی بینی برا ی مزاج سودا درست هست زده شه..بعضی وقتا موقع خواب زده شه یه جورایی میشه سرم حس بیخوابی میادبهم دست بده..برای جلوگیری از سفید شدن ریش راه حلی وجود داره 50درصد ریشام سفید شده و موهام تازه میخواد شروع شه..ایشالا 120سال زنده و پاینده باشید
پاسخ:به جای رازیانه روزی یک عدد هلیله سیاه را داخل دهان بمکیدو نهایتا قورت دهید.(یکسال)برای بینی از روغن بنفشه استفاده کنید.سرکه برای شما هفته ای ۲ الی ۳ بار هر بار ۳دقیقه بماند کافیست.
 
۲ـ من چندسوال درمورد دردشدید مچ دست وپا وتقویت معده ازشماپرسیدم این دردخیلی عذابم میده/ به خدا خیلی دستام دردمیکنه اینقدرکه شبها دستهامو توی حالت کشش قرارمیدم تا بیحس بشه خیلی اعصابم خورد شده از 5/16 همیشه بهتون سرمیزم (در روز 50بازدید مال منه)تا اینکه جواب دوستان رودادین/میدونم که سرتون شلوغه ولی ازتون خواهش میکنم راه
حلی جلوپام بزارین که حاظرم دستاموازشدت درد قطع کنند تاراحت بشم/بازم معذرت میخوام چون سرتون شلوغه/راستی دوستمون چندسوال پرسیدکه یکیشون بیماری پسوریازیس بود/یکی ازفامیل همین مشکلوداره وتوی تابستون زیادمیشه الان سر ودست وپاهش این بیماری روداره/ ولی شما برای هربیماریجدا توضیح ندادین من نمیدونم همه این تجویزروبگم تهیه کنه یاقسمت الف ب ج د ممنونم.
پاسخ:موارد زیر را رعایت کنید:
الف)سرکه انگبین طبق دستور شبی یک لیوان
ب)شبها روی محلهای درد روغن سیاه دانه بمالید.
ج)حجامت عام دو هفته بعد و حجامت بعدی یکماه بعد آن
د)کاهش جدی سردیها مخصوصا سودازاها
ج)ارده با شیره روزی یه پیاله
برای پسوریازیس هم به بیماریهای پوستی مراجعه کنید.همچنین برای درد معده به درمان بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.
 
۳ـ جهت بیماری که سابقه دیابت و یبوست دارد و مزاج بیمار صفراویی با غلبه سودا میباشد و بیمار آسم هم دارد چه دم نوشی به جای چای سیاه و چای سبز میتوان داد چون بیمار وقتی دم نوش آویشن میخورد تنگی نفسش بیشتر میشود و با چای ترش یبوست میکند 2.جهت مادر باردار چه دم نوشهایی با چه مقدار میتوان داد لطفا برای مزاج سرد و گرم جدا بگویید خیلی ممنونم
پاسخ:برای بیمار اول دم نوش گل سرخ غنچه دار بهترین است.برای مادر باردار هم بهترین دم نوش گل سرخ است ولی خیلی غلیظ نیاشد.دم نوش گل سرخ موافق هر مزاجی میباشد. 
 
۴ـ برای رفع سودا و بلغم باخوردن اسپند معمولا یبوست پیدا میکنم برای رفع آن چه باید کرد آیا باید خوردن اسپند را قطع کنم .2.برای دندانی که پر شده ترکیب عسل و نمک باعث تیر کشیدن دندانهای پر شده میشود که دلیل اون شاید به علت اثر نمک روی عناصری که در آمالگام میباشد هست برای رفع آن چه باید کرد ممنونم
پاسخ:برای رفع یبوست  از انجیر استفاده کنید.ولی اگر خواسته باشید میتوانید از دوسین(۳واحدعسل+۱واحدسیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق مرباخوری میل کنید.نمک تاثیری در تیرکشیدن ندارد. 
 
۵ـ من سودایی هستم اونم حاد میتونم سیاهدانه وعسل را هرروز بخورم؟
پاسخ:خیر-جهت درمان اگر نیاز باشد حتما با تدابیر دارویی دیگر میتوانید استفاده کنید.ولی درحالت عادی به شما توصیه نمیشود. 
 
۶ـمن 29 سالم هست و متاهل هستم. مشکل بنده این است که از 18 سالگی مشکل کیست تخمدان داستم و بعد چند وقت خوب شد و چند سال است تنبلی تخمدان دارم و هیچکدام از داروهای شیمیایی تاثیر نگرفت. من مطالب سایت شما را مطالعه کردم و با توجه به مشکلات من که هم اعم از تنبلی تخمدان هست و موهای زائد و کوچکی سینه. شما نوشته اید که عرق رازیانه با عسل خوب است. ولی با توجه به اینکه ترشح از سینه دارم میترسم با خوردن رازیانه بدتر شوم چون شنیده ام بخاطر ترشح سینه ام خوب نیست. این را هم بگویم من چند وقت پیش آزمایش هورمونی. پرولاکتین و کم کاری تیروئید دادم که همه ازمایشات نرمال است. ولی نمیدانم چرا با وجود پرولاکتین نرمال باز ترشح سینه با فشار دادن دارم. خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید.  ممنون از مطالب خوبتون.منتظر جواب شما هستم این را هم بگویم طبع من فکر کنم بین صفراویی و سوداویی هست ) بین این دو شک دارم . که مزاج من گرم و خشک است.
پاسخ:رازیانه برای شما مشکلی نداردو بهترین است.به عناوین مطالب قسمت درمان بیماریهای زنان مراجعه کنید.  
 
۷ـبرای رژیم انگور می تونیم نان را با انگور خورد یا باید انگور تنها باشد؟ در هفته سوم در روز فقط انگور خورده شود یا میان وعده صبحانه و نهار یا بین نهار تا شام چیز دیگری می توان خورد یا میوه دیگری ؟ نان اصلا نباید خورده شود در این رژیم همراه انگور؟
پاسخ:در این رژیم فقط انگور هیچ چیز دیگری در هفته سوم و چهارم نباید استفاده گردد.فقط در صورت ضعف ۷ عدد بادام درختی در طول روز میتوان استفاده کرد. 
 
۸-مادرم 20 سال است که دیابت دارند متاسفانه به همین دلیل بینایی یک چشمشان را از دست دادند چشم دیگر هم باانجام چند جراحی ولیزر درمانی دید کمی دارد والان هم از چند قطره برای کنترل فشار چشم استفاده میکنند مدتی است که پلکهای بالا و پایین واطرافش دچار التهاب,خارش وسوزش شده  ودر نهایت زخم شده ودید چشم به تبع کاهش یافته که به هیچ درمان شیمیایی جواب نداده لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ:به یک مطب طب سنتی مراجعه کنید تا کنار چشم مادرتان حجامت و بعد آن زالو بگذارد.
 
۹ـ ارسلان هستم 26 ساله میخواستم بدونم گردن باریک و بلند هم جزو نشانه های غلبه سودا هست یا خیر و آیا راهی برای پهنتر کردن گردن های باریک وجود دارد؟
پاسخ:معمولا گردن باریک و بلند بیشتر صفراویها را شامل میشود.اقدام خاصی برای گردن نمیتوان انجام داد. 
 
۱۰ـ درمان شل بودن دریچه مری نوزادان که باعث برگرداندن شیر می شه چیه؟ برای تقویت و تکامل دستگاه گوارش نوزادان راهنمایی کنید.ممنون
پاسخ:هر شب روغن کنجد روی شکم بچه بمالید تا زمانیکه مشکل برطرف گردد.ضمنا مادر غذاهای با طبع سرد را بسیار کم بخورد و گرمیها را بیشتر تا شیرش گرم شود.  درمان(زگیل تناسلی-غده های خوش خیم-ضربه بینی-تب-یائسگی-جوش زیر پوستی-حساسیت)

۱ـ دو سال است که به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شده ام .زندگی زناشوییم را تحت الشعاع قرار داده است .راهنمائیم کنید
پاسخ:سرکه انگبین شبی یک لیوان ۱۲۰ شب.کیسه کشیدن و با سرکه شستن زگیل در حمام.ضماد (سرکه و سیاه دانه نیم کوب)از شب تا صبح تا از بین برود.
 
۲ـ متاسفانه چند سالی کراک مصرف کردم و چند بار اقدام به ترک مواد از طریق سم زدائی و اقامت در کمپ های ترک اعتیاد کردم . 2 سال پیش تعدادی غده های سفت اندازه فندق در گردن و دستم درآمد که با بیوپسی معلوم شد که خوش خیم است و با دارو برطرف شد حالا دوباره تعداد زیادی در گردن و ران و کتف و ...بدنم درآمده است چه کنم . در حال حاضر هم تحت نظر یک پزشک که کار ترک اعتیاد می کند دارو می خورم. خواهشمند ام مرا راهنمائی نمائید
پاسخ:اگر به مطب طب سنتی مراجعه کنید بهترمیشود به شما کمک کرد ولی علی الحساب سرکه انگبین شبی یک لیوان را بخورید و بعد یکماه حجامت عام کنید.روی غده ها روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۳ـ پسرم به خاطر ضربه ای که روی زمین افتاد استخوان بینی اش باد کرده برای خوابیدن باد بینیش و بر گشتن به حالت قبلش چی کار باید بکنم بینیش نه شکسته ولی ضرب خورده
پاسخ: کمپرس آب یخ بهترین راهکاراست.
 
۴ـ برای درمان تب نوزادن وكودكان هم راهنمایی بفرمایین؟كودكی دارم باطبع صفراوی اشتهاش زیادولی چاق نمیشه.وقتی سرماخورده میشه نفس نفس میزنه برای درمان چرك سینه اش ازدمكرده پونه نعناوآویشن هر4ساعت نصف لیوان استفاده میكنم وخیلی خوب جواب میده تا2روز حالش خوب خوب میشه.ولی موندم برای مواقعی كه تب شدید میكنه چیكار كنم؟تابحال از گلهای بنفش رنگ كه فكر كنم اسمش پنیركه وپاشویه استفاده كردم امابعد از10دقیقه تبش برمیگرده وآنچنان داغ میشه كه بالامیاره ومجبور میشم از شیاف استفاده كنم.ممنون میشم راهنماییم كنید تابتونم تبش روزود پایین
بیارم وازشیاف استفاده نكنم.
پاسخ:هر موقع که بچه تب کرد به بچه دمکرده گل سرخ غلیظ بدهید.اینکار تب را اصولی پایین میاورد.ضمنا در زمانی که بچه تب میکند سردیها را به بجه ندهید.
 
۵ـ آیا راهی برای زودتر یائسه شدن وجود دارد؟چیست؟ ضمن اینکه بنده پنجاه و نیم سالم است و خونریزی های شدید و بدون وقفه قاعدگی دارم
پاسخ:زودتر یائسه شدن به هیچ وجه توصیه نمی شود.برای تنظیم پریودی و خونریزیهای شدیداز عرق بومادران شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنید.
 
۶-من صورتم جوشای زیرپوستی میزنه اما سیاه نیستن سفیدن با ریز وقتی فشارشون میدم ی ذره کوچیک چرک سفید توش درمیاد چیکارش کنم؟
پاسخ:باید براساس مزاجتان دارو تجویز شود. 
 
۷ـ من دختری 23 ساله هستم که استخوان های جلو لگنم بیرونن هیچی گوشت روشون نیست چیکار کنم تا پوشیده بشن استخوانهای کتفم هم بیرون هستندازخدا مدد میخوام درست بشه راستی در طرف باسنم خالی هستند و رفتن داخل چیکارشان بکنم پر شوند؟
پاسخ:شما باید حتما ویزیت شوید. 
 
۸ـ همسرم حدود 2 ساله که دچار آبریزش بینی شده که تقریبا تمام طول سال ادامه داره فقط توی فصل زمستان یه کم بهتر میشه، گاهی هم دچار خارش چشم و عطسه میشه. آبریزش بینی خیلی اذیتش میکنه خصوصا صبح ها. مزاجش هم به نظرم صفراوی باشه. لاغر اندامه و عاشق ترشیجات. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
۱- شبی یک قطره روغن سیاه دانه داخل بینی بچکاند(۲ هفته)
۲-از ترکیب(۳ واحد عسل+۱ واحد سیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق م بخورد(۴ ماه)
۳-بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
۴-کاهش سودازاها و غذاهای شرکتی
۵-حجامت آلرژی هر ماه یکبار دو مرحله در ربع سوم ماه قمری
 
۹ـ دختری 26 ساله هستم و متاهل می باشم.فیبروم رحمی دارم که سایز بزرگترین آن 9 سانت می باشد.مشکل اصلی من خونریزی شدید و دفع لخته های بزرگ هنگام پریود است و حتی پس از پایان دوره پریود خونریزی من قطع نمی شود و حتی شده که به مدت 25 الی 30 روز و تا دوره پریود بعدی خونریزیم قطع نشده.عرق بومادران و یونجه با عسل هم میخورم ولی تاثیری نمی کند حتی بادکش زیر سینه هم انجام داده ام ولی بی نتیجه بود.لطفا چیزی معرفی کنید تا این خونریزی من هر چه زودتر قطع شود.
پاسخ:از دمکرده(گیاه دم اسب+بومادران)شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنیدتا زمانیکه خونریزی بند بیاید.در هفته ۲ وعده عدسی بخورید. 
 
۱۰ـ دختر 22ساله بامزاج بلغمی هستم.بنده بعضی وقتها باسنم جوشهای بزرگ چرکی و خونی میزند که خیلیم درد دارند.این جوشها رو دستکاری کردم اما متاسفانه جای جوشها سیاه شده البته باسنم زبر هستش.باتشکر و سپاس فراوان از شما
پاسخ:مخلوط سرکه و سدر را ضماد کنید و در حمام کیسه بکشید و با سرکه ماساژ دهید.
درمان(نفخ معده-لک قهوه ای-لاغری-پف چشم-پولیپ رحم-افزایش قد-سرکه انگور-حجامت سر)
۱ـ خانم هستم .سن 48 وزن 52 قد167-طبع سرد و تر. چیزهایی که  میخورم باعثه نفخ معدم میشه.مثله :خیار.حبوبات و سیر. باید چکار کنم تا نفخ معدم از بین بره و بتونم همه چیز بخورم و واسه من نوشته بودین که 7 عدد خیار بخورم.1ی هم نمیتونم بخورم چه برسه به 7تا واینکه میشه به جا خیار چیزی دیگه بخورم؟
پاسخ : شما احتمالا دارای طبع سرد و خشک هستید و معده تان نیز سرد است . برای درمان نفخ معده تان به عناوین مطالب قسمت بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.پس از درمان نسبت به چاق شدن اقدام کنید.ضمنا در این روش حتما چند عدد خرما را اول بخورید و سپس خیارها را شروع کنید. ولی برای شما مصرف روزانه یک لیوان شیر بادام بسیار عالی است:
(۲۱ عدد بادام درختی+۱ لیوان عرق یونجه+۲ ق غذاخوری عسل)همه اینها را داخل مخلوط کن ریخته سپس میل کنید(۴ ماه)
 
۲ـلطفا جواب من رو زودتر بدهید واقعا خسته شدم از درمان های شیمیایی. چند سؤال داشتم:1موهام خیلی کم پشت شده برای پر پشت شدنشون چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید2 سرم قارچ داره چیکار کنم که از بین بره ۳ من هورمون مردانه دارم میخواستم بدونم چطور موهای زائد بدنم از بین میرود چون یک سال است که موهای پام و روی شکمم را موم می اندازم لکه های قهوه ای به وجود اومده و موهام زیر پوستی شده 4 چطور لکه های قهوه ای و موهای زیر پوستی را معالجه کنم 5 از کجا میفهمیم سینوزیت داریم 6 من دهانم خیلی بوی بد میدهد نمیدونم از چیه6 پوست بدنم جدیدا تیره شده چیکار کنم روشن بشود
پاسخ: برای پرپشت شدن موها به عناوین مطالب قسمت ریزش مو مراجعه کنید . برای رفع موهای زائد هم شبی ۱لیوان عرق رازیانه با کمی عسل بخورید . (۱۲۰شب) .برای رفع لکه های قهوه ای هم به درمان بیماریهای پوستی مراجعه کنید . برای بوی بد دهان هم به عناوین مطالب قسمت رفع بوی بد دهان مراجعه کنید .
 
۳ـمن وزنم 52 وقدم 164لاغرم بهم که استرس واردمیشه اصلانمیتونم چیزی بخورم زود لاغر میشم زیاد به شیرینی جات علاقه ندارم ولی میخورم تروخدا یه رژیم غذایی برامن بنویسید که درعرض 40 روز یه ذره کمتریا بیشتر 10-15 کیلو اضافه کنم زیادم شرایط مالیم خوب نیست تروخداکمکم کنید خیلی شرایط روحیم بده, شمابرابزرگ شده سینه گفتید بادکش انجام بدید ولی من باظرف بزرگ که پلاستیک محکم این کارو انجام دادم بدنمو نمیگیره ظرف بزرگ که اندازه سینم باشه وشیشه ای نداریم لیوان کوچیک شیشه ایم خوب بدنمو نمگیره زود درمیاد تروخدا کمکم کنید
پاسخ :برای چاق شدن شیر بادام که در سوال اول توضیح داده شد را روزانه بخورید.برای بادکش از استکانهای کوچک استفاده کنید. 
 
۴ـکسی که به صورت مادرزادی چشم هایش بر جسته است علتش چیه از کمبود ویتامین هست راهی برای کم شدن پف چشم مخصوصا بعد از خواب هست؟
پاسخ:این نشانه رطوبت بالا در چشم است همان بلغم. این همان عاملی است که باعث پف چشم میشود.برای درمان موارد زیر را رعایت کنید:
الف)روغن مالی ملاج سر هر شب با روغن سیاه دانه(۴۰ شب)
ب)کاهش جدی سردیها مخصوصا شبانگاه
ج)شب موقع خواب یک ق غ عسل بخورید.
د)پسته شبی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.
 
۵ـاز ترکیب گلاب+بارهنگ بسیار عالی نتیجه گرفتم.فقط می خواستم بپرسم میشه گل سرخ خشک رو دم کنیم و صاف کنیم و دوباره بارهنگ رو در اون بجوشونیم و با عسل بخوریم؟ بازم مشتکرم
پاسخ : بله ایرادی ندارد .
 
۶ـ آیا ازعرق بومادران میتوان دردوره ی عادت ماهیانه نیز استفاده کرد(برای رفع پولیپ رحم) باتشکر
پاسخ:بله مشکلی ندارد. 
 
۷ـ پسری هستم که مهر امسال 23سالم میشه خواستم ببینم امکان افزایش قد دارم اگه دارم روشش رو بگید ممنون میشم؟
پاسخ: بیشترین شانس افزایش قد زیر ۱۸ سال است.ولی میتوانید یکمرحله حجامت قد در پاییز و سه مرحله آن را در بهار انجام دهید. 
 
۸ـ میشود روش تهیه سرکه انگور طبیعی را برامون بگویید؟
پاسخ: در وبلاگ "همه چیز درباره طب سنتی " این مطلب آمده است به این وبلاگ مراجعه کنید .
 
۹ـ کاهش سردی ها برای همه باعث کوچک شدن باسن میشه؟آخه من نمیخوام باسنم کوچک بشه ولی مجبورم سردی ها رو کاهش بدم؟
پاسخ : کاهش سردیجات باعث تناسب اندام میشود نه لاغری .
 
۱۰ـمن قراره دو هفته دیگه (31 مرداد) برم موسسه حجامت برای حجامت سر.تقریبا 50 روز پیش هم آخرین حجامت عام رو انجام دادم. از عید تا به حال 3 مرتبه حجامت عام انجام دادم.شب ها هم سرکه انگبین (با عرق کاسنی) مصرف میکنم. علت حجامت سر: جلوگیری از ریزش مو مزاج: صفرا سودا (لاغر و ریزش موها از جلوی سر)
سوال: برای انجام حجامت در آن زمان آیا اکنون باید
کار خاصی انجام بدم؟(با توجه به اینکه فاصله آخرین حجامت عام من با حجامت سر دو ماه می شود). یا اینکه باید همین هفته حجامت عام انجام بدهم؟ چون من تنها یک روز تهران هستم و اگر باید کاری قبل آن انجام بدهم همین الان بگویید که دیر نشود.
پاسخ: ببخشید که دیر جواب دادم ولی برای انجام حجامت مصرف سرکه انگبین
قبل از حجامت عالی است و برای شما به چیز دیگری احتیاج نیست .
 


درمان(تنبلی تخمدان-ریزش مو -زودارضایی-عفونت ریه -پوسته ناخن-سودا-اکتودرمال-حجامت-سینوس)

۱ـ دختری 24ساله هستم.تنبلی تخمدان دارم و هورمون مردانه در من بالا است.وزنم نسبت به اشتهام بیشتر و سینه هام کوچکتر.قرص متفورمین استفاده می کنم.از مطالب شما متوجه شدم عرق رازیانه مفید است. من هم میتوانم از این عرق استفاده کنم؟تداخلی با متفورمین ندارد؟چه مقدار و چند شب؟ممنون.
پاسخ:نیازی به مصرف قرص نیست عرق رازیانه شبی یک لیوان در ایام پاکی به مدت ۴ ماه استفاده بشه نتیجه مطلوب حاصل میشه.البته برای تنبلی تخمدان به عناوین مطالب بیماریهای زنان مراجعه و دستورات را کامل اجرا کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.  
 
۲ـ بنده قبلا در رابطه با ریزش مو با شما مشورت کرده بودم. برای یادآوری توضیح میدهم.۲۵ سال سن دارم. ساکن اصفهان هستم. مجرد هستم. خیلی خیلی لاغر هستم و موهای سرم از ناحیه جلو شروع به ریزش کرده است. از عید تا به حال تقریبا هر ماه حجامت عام انجام داده ام. سر و بدنم را با مخللوط سرکه صنعتی و سدر میشورم. هفته ای یک یا دو مرتبه سرم را حنا میگذارم. روغن کنجد به جای روغن نباتی مصرف میکنم. آب چشمه (غیر کلر دار) مصرف میکنم. وعده ناهار را حذف کرده ام. قسمت هایی از سرم که دچار ریزش شده را ماساژ میدهم. شبی یک لیوان سرکه انگبین میخورم(با حامل عرق کاسنی). شبها مقداری عرق رازیانه میخورم.سعی میکنم از میوه های گرم دوری کنم و بیشتر هندوانه و انگور میخورم. دو
روز یکبار حمام میروم (شوینده سرکه صنعتی + سدر). قبل و بعد از غذا هم سرکه طبیعی میخورم. نکاتی که در روایات برای رویش مو هست را هم رعایت میکنم (سرمه سنگ شب ها، مسواک زدن، خوردن پیاز، خوردن انجیر، حنا زدن). حتی ظروف غذامونم اصلاح کردم. دیگه چه کار کنم؟ کلی سخنرانی طبی گوش میدم و سعی میکنم رعایت کنم. البته دو مورد هست که هنوز نتونستم اصلاح کنم: 1- خودارضایی (به علت شدت شهوت)(خیلی ساله) 2- شبا خوابم نمیبره و اکثر شب ها بیدارم(6 سالی هست). ولی به هیچ نتیجه خاصی هم نرسیدم. آیا واقعا این روش هایی که گفتید جواب میده؟
چرا من به هیچ جا نمیرسم. از بس این چیزا رو رعایت میکنم همه منو مسخره میکنند. بم میگند که سر کاری!در ضمن با موسسه تماس گرفتم و برای آقای دکتر مقدم وقت گذاشتند.آیا این دکتر برای من مناسب هستند؟ آیا واقعا با طب میشه موهای من به حالت اول برگرده؟ اگه نمیشه حاضرم عمل جراحی هم انجام بدم. ولی بیشتر دوست دارم از روش طبیعی استفاده بکنم و حاضرم همه جوره خرج کنم.خواهشا جواب کاملی بدید و همه چیز رو برام مشخص کنید. نزدیک دو ماه هست که هر روز روزی چند بار به وبلاگ شما سر میزنم. یعنی واقعا برام مهمه این درمان.
پاسخ:جنسیت شما مشخص نیست.ولی اگر مرد هستید نباید بی محابا هر ماه حجامت میکردید.چراکه این خود عاملی است برای سستی موها .انجام حجامت عام ۱ الی ۲ مرتبه توصیه میشود و اگر نتیجه حاصل نشد حجامت سر یکمرحله انجام میشود و در نهایت زالوی پشت گوش.ضمنا خوردن رازیانه برای آقایان مضراست.اگرهم خانم هستیدکه کل درمانتان اشتباه بوده است.به هر حال تحت نظریک دکتر طب سنتی به راحتی مشکل شما قابل درمان است.
 
۳ـ آقایی 30 ساله ومتاهل هستم مشکلی که داشتم اینه که وقتی نزدیکی میکنم زود ارضا میشم ومشکل بعدی کوچک بودن التمه
پاسخ :به عناوین مطالب قسمت نارسایی جنسی مردان مراجعه کنید و دستورات گفته شده را انجا دهید.برای کوچک بودن آلت میتوانیدبا روغن زیتون ماساژ دهید بعد۱۵ دقیقه با حوله آلت را به سمت جلو ماساژ دهید. این روش تا حدودی موثر است. 
 
۴ـمن خودم كارشناس تغذیه بیمارستانم از نظر طب سنتی برای بیمارانی كه عفونت شدید ریه دارند كه ذر كما هم میباشند (ناشی از سكته )كه در بخش ای سی یو بستری هستند و از طریق NGtube(از طریق لوله ای كه در بینی قرار میدهند تا غذا را به معده بفرستند)تغذیه میشونند چه تغذیه ای باید در نظر گرفته شود با توجه به اینكه در طب اسلامی گفته شده هفته ای یكبار از گوشت استفاده شود برای این بیماران كه تقریبا به 60 گرم پروتیین روزانه نیاز دارند از چه منابع پروتیینی با توجه به عفونت ریه میتوان استفاده كرد و از انواع مغزها چند عدد روزانه میتوان به انها داد با توجه به اینكه بیمار در كما میباشد و هاضمه ضعیفی دارد خدا به شما واستاد خیر دنیا واخرت عطا نماید
پاسخ:کنجد بهترین جایگزین گوشت و مواد پروتیینی است.میتوانید خام آن و یا به شکل ارده برای بیمار استفاده کنید.ضمنا برای این بیمار میتوان موارد زیر را رعایت کرد:
الف)آب انگور تازه روزی ۱ الی ۲ لیوان
**توجه:به جای آب انگور میتوانید از ۳ ق غذاخوری شیره انگور خوب داخل یک
لیوان آب جوش ولرم استفاده کنید.
ب)۷ عدد انجیر را داخل یک لیوان آب جوش خیس دهید بعد ۷ ساعت انجیرها  را کاملا بفشارید و صاف کنید و آب آن را با عسل شیرین کرده به بیمار دهید.
ج)سه ق غذاخوری عسل داخل یک لیوان آب جوش ولرم ریخته روزی ۱ الی ۲ لیوان به بیمار بدهید.
***توجه بسیار مهم :اقدامات زیر در بهوش آمدن بیماری که در کما قرار دارد بسیار کمک کننده است:
الف)ماساژ کف پا روزی ۲ الی ۳ مرتبه هر بار نیم ساعت
ب) مالیدن عطر محمدی(گلاب)جلوی بینی به طور مداوم
ج)روغن مالی ملاج سر با روغن سیاه دانه روزی ۲ الی ۳ بار
 
 
۵ـچرا زیر ناخن ها جایی که رویش میکنه همون ابتدای ناخن پوست پوست میشه دسته؟میگن انگار بخاطر کمبود کلسیم هستش آره؟ممنون میشم راه درمانی بگید
پاسخ:انجیر زیاد بخورید و روی محل ناخن ها را روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۶ـ پسری 25 ساله هستم که دور چشمانم سیاه و گود افتاده شده است وبرای معالجه به دکتر طب سنتی مراحعه نمودم که مزاجم را سودا تشخیص دادند و برای درمان شربت سودا و پودر ماءالجبن دادند و زالو انداختن اطراف چشم بعد از یک ماه را تجویز کردند. حدود دو ماه است که شربت سودا و پودر ماءالجبن را طبق دستور مصرف می کنم و بعد از یک ماه 2 بار حجامت کردم ولی زالو نینداختم که تاثیر نداشته است. می خواستم بدانم زالو انداختن اطراف چشم برای بینایی ضرر ندارد، آنهم 2 بار تجویز کردند به فاصله یک هفته؟ با توجه به اینکه رنگ پوست صورتم با کل بدنم فرق می کند که انگار از خودم نیست! می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم که برای درمان چه کاری انجام دهم. باتشکر فراوان
پاسخ:زالو انداختن کنار چشم برای چشم بسیار نافع است فقط قبل زالو انداختن از دکترتان بخواهید یکبار کنار چشمتان را حجامت کند و سپس زالو بیاندازد.با اینکار نتیجه بهتری حاصل خواهدشد. 
 
۷ـ دختری هست 20ساله دچاربیماری ژنتیکی اکتودرمال دیسپلاژیا که حتما علائم بیماری را میدانید (بی مویی,بی دندانی,نداشتن غدد عرق و....) بعد از سن بلوغ سینه هایش هم رشد نکردند(نوک سینه را دارد) میخواستم ببینم عرق رازیانه وبادکش سینه دراین مورد جواب میدهد؟آیا نمونه ای دارید که این بیماری را داشته ودرمان شده باشد؟ لطفا بدون اطمینان کامل امیدوارمان نکنید با تشکر
پاسخ:برای بیماران اینچنینی نتیجه قابل پیش بینی نیست در بعضی بیماران جواب مثبت میدهد و در بعضیها نتیجه ای نمیدهد.ترجیحا تحت نظر پزشک طب سنتی این اقدامات انجام شود شاید نتیجه حاصله بهتر باشد. 
 
۸ـاگر به تشخیص سایت طبایع مزاجم بلغمی باشد(سردی 2 از 4 __تری2 از 4) برای درمان کک مک گفته اید خوردن گس مزه ها مثل آب انار وسه مرحله حجامت اما درجای دیگر میگویید انار برای بلغمی ها خوب نیست(سردی است)و بلغمی ها بهتر است که حجامت نداشته باشند پس من برای درمان کک مک چکار باید بکنم؟
پاسخ:اگر بلغمی هستید ابتدا خوراک گرمیها را تا حدود ۴۰ روز باید داشته باشید و کاهش سردیها اگر لکها رو به کاهش رفت نیازی به اجرای دستورات فوق نیست.ضمنا کک و مک از غلظت خون است که چون بلغمی هستید این کک و مک از بلغم است.پس با خوراک گرمیها و ورزش روزانه این کک و مکها را درمان کنید.ضمن اینکه در کنار خوراک گرمیها از گس مزه ها هم استفاده کنید.اگر بعد ۴۰ روز هیچ فرقی نکردید حجامت را شروع کنید.ولی خوراک گرمیها را تا پایان درمان ادامه دهید. 
 
۹ـ برای درمان ریزش سینوسی درپشت حلق ,برگ پیاز را که درعسل میزنیم باید برگ پر از عسل باشد یا عسل اضافی آن را برگردانیم بعد بخوریم درضمن چند روز باید بخوریم؟
پاسخ:نیازی به پر بودن نیست وطول درمان ۷ الی ۱۴ روز است.ابتدا خلط رقیق شده و بعد تخلیه میگردد.
 
۱۰ـ دردرمان سینوزیت گفته اید: منظور از تعداد قطره ها تعداد قطره ای است که واقعاداخل سینوسها شود خوب ما از کجا متوجه شویم که قطره واقعا وارد سینوسها شده یا نه؟من که دربینی روغن سیاهدانه میریزم اصلا درد و سوزشی که شما گفتید ندارم یعنی ممکن است اصلا وارد سینوسهایم نمیشود؟ آیا باید حتما درد و سوزش داشته باشد؟ پاسخ:لزوما برای همه درد و سوزش ندارد ولی میتوان ورود روغن را حس کرد.

منبع: tebebartar.blogfa.com


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo
** ** **
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

** **
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
** **شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات