رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:شنبه 9 فروردین 1393-09:06 ق.ظ

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر


 

درباره خمیر دندان و استفاده از مسواک مدتها بود در تردید بودم . چرا که به اثرگذاری مثبت خمیر دندان شک داشتم . در بررسی هایم در این مورد به سایت دکتر روازده زاده متخصص طب سنتی مراجعه کردم . مطلبی جالب و عجیب در همین زمینه نظرم را جلب کرد که در ادامه عین همان مطلب به حضورتان تقدیم می شود .البته باید عرض کنم که دکتر روازاده جایگزین خمیردندان را پودر شویا معرفی میکنند که در عطاریهای مورد تاییدشون میشه تهیه کرد.

دوستان عزیز باید در مسائل تغذیه و بهداشت دقت کافی را داشته باشیم تا اسیر دسیسه های غرب نشویم چرا که سالیان سال است کشورهای غربی با برنامه ریزی های دقیق و متعدد طرز صحیح غذا خوردن ما را تغییر داده اند و تقریباً به هدفی که داشتند نزدیک شده اند. نمونه بارز این هدفگذاری شوم را می توان در حجامت کردن مشاهده کرد که در حال حاضر درصد کمی از مردم ایران به حجامت روی می آورند و این در حالی است که زمان های نه چندان دور مردم خود را ملزم می کردند تا در سال چندین بار حجامت کنند . می توانید درباره دیگر مسائل تحقیق کنید تا متوجه پشت پرده این جریانات شوید.

جهت مشاهده مطالب و تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرماید. 

خوشحال میشم نظرات مخالف و موافق و تجربیات خودتان را در این پست قرار بدهید.


نگاهی متفاوت به سم فلوراید
نام فلوراید را حتما شنیده اید اما از کاربرد این ماده چه اطلاعاتی دارید؟ آیا این ماده برای انسان مضر است؟ دلیل استفاده وسیع این ماده از سوی دولت آمریکا چیست؟ در اثر این ماده مردم آمریکا به چه بیماری هایی دچار شده اند؟
افزودن مشتقات سمی فلوراید مانند سدیم فلوراید و سدیم سیلیکا فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا از سال 1945 شروع شده و با این که در سال های اخیر اقداماتی برای کاهش آن انجام شده اما هنوز هم ادامه دارد. موضوع اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی و محصولاتی همچون خمیر دندان و برخی خوراکی ها در آمریکا به سال های پس از جنگ جهانی دوم بر می گردد که تا کنون ادامه داشته و یکی از پرونده های جالب توجه در شناختن نحوه نگاه استثماری نظام سرمایه داری و سود محور حاکم بر آمریکا به نوع "انسان" است.

و باز رد پای سرمایه داری
با مطالعه دقیق داستان افزودن فلوراید به آب آشامیدنی عمومی در آمریکا در می یابیم هنگامی که این نظام درگیر حفاظت از پول و منافع سرمایه داران می شود دیگر برای آن، "انسان" آمریکایی و غیر آمریکایی تفاوتی نداشته و ناگهان تمامی پیرهن دری های حقوق بشری برگرفته از "ارزش های آمریکایی" به هیاهو و یاوه بافی هایی بی شرمانه تبدیل می شود. با این که افزودن فلوراید به آب آشامیدنی در بسیاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها از دهه ها‌ی گذشته ممنوع شده است؛ امریکا و استرالیا طرف دار سرسخت اضافه کردن فلوراید به آب اشامیدنی می باشند. مشتقات فلوراید از مواد جانبی و در حقیقت نوعی پسماند فعالیت کارخانه های صنعتی بوده و ممکن است از طریق فرسایش تدریجی‌ لایه ‌های زمین، کودها و یا در اثر دفع از صنایع مرتبط با فلزاتی مانند آلومینیوم و فولاد وارد منابع آب های آشامیدنی شده و آلودگی های خطرناکی به بار آورند.

فلوراید و سال های پس از جنگ جهانی دوم
از میانه های دهه 40 میلادی دولت آمریکا اضافه کردن فلوراید به آب آشامیدنی شهروندان را با این بهانه که موجب کاهش پوسیدگی دندان های ایشان می شود شروع کرد و دستگاه تبلیغاتی تحت کنترل سرمایه داران نیز تا کنون این کار را به صورت یکی از مهم ترین موفقیت ها در بهبود بهداشت عمومی مردم در سراسر قرن بیستم توصیف و تمجید کرده است. اولین توصیه ها به استفاده از فلوراید در آب برای کاهش پوسیدگی دندان ها طی سال های 1945 و 1946 از سوی برخی مقامات بهداشتی در آمریکا و کانادا روی داد و پس از آن خدمات بهداشت عمومی آمریکا نیز وارد میدان اجرایی این طرح شده و بدون وجود حتی یک تحقیق علمی مستدل و مورد قبول دانشمندان توصیه کرد که منابع آب شرب عمومی فلوریده شوند.
در حالی که جدای از نگاه بهداشتی و خطرات مرتبط، فلوریداسیون نمی توانست روش کارآمد و مقرون به صرفه ای باشد؛ ولی این برنامه با قدرت تمام دنبال شد. در واقع حتی اگر ادعای کمک به سلامتی دندان ها صحیح هم باشد؛ بخش بسیار کوچکی از فلور آب فلوریدهصرف حفاظت از دندان های افراد می شود و مابقی آن از بدن دفع شده و یا در صورت بالا بودن مقدار آن در بدن انباشته می شود که سرآغاز تمامی مضرات فلوراید برای انسان است. در حال حاضر میزان فلوراید در آب آشامیدانی آمریکا 4 میلی گرم در لیتر عنوان شده است در حالی که این مقدار بر اساس قوانین نباید از 2/1 میلی گرم تجاوز کند.

 


سدیم فلوراید یک ماده سمی شناخته شده است.


فلوراید و حقوق بشر!
بدین ترتیب با افزودن فلوراید به آب شهری حق انتخاب نوشیدن آب حاوی فلوراید و یا آب طبیعی سالم از شهروندان آمریکایی گرفته شد و آنها مجبور بودند به هر صورت این آب را مصرف کنند. با توجه به اینکه نظام آمریکا حتی به فکر انتخابی بودن ادامه حیات شهروندان در قالب برنامه "مرسی کیلینگ" نیز بوده است؛ اجبار به حفاظت از دندان های ایشان با خوراندن زوری آب فلوریده به آنها بسیار عجیب می نماید!


مردم به فلوریده کردن آب معترضند.
بر اساس منابع علمی آن چه که می تواند در یک حالت کنترل شده بر سلامتی دندان ها تاثیر مثبت بگذارد دوزهای محدود و مشخصی از فلوراید موضعی است نه ورود عمومی آن به کل بدن انسان از طریق آب آشامیدنی و به صورت سیستمیک. در واقع به گفته محققین مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید اگر دو بار در روز انجام گیرد به همان اندازه و یا حتی بهتر از فلوراید موجود در آب آشامیدنی می تواند برای سلامتی دندان ها موثر واقع شود. با این توصیف چه چیزی ممکن است نظام سرمایه داری را مجبور کند که با صرف هزینه های کلان به فلوریده کردن آب های آشامیدنی مردم آمریکا اقدام کند؟! و برای توجیه این کار نیز در طی چندین دهه هزینه های بزرگی را صرف فعالیت های رسانه ای نماید؟

تاثیر فلوراید کنترل نشده بر دندان های کودکان
در واقع از آنجا که از نظر پزشکان فلوریداسیون آبتنها برای بعضی افراد سودمند بوده و برای بیشتر افراد مضر است؛ این برنامه تعداد زیادیاز مردم که در معرض عوارض سمی فلوراید هستند را نادیده می گیرد. اثرات فلوراید مربوط به مقادیر موجود آن در آب است و از همین رو واضح است که استفاده از آب آشامیدنی فلوریده نمی تواند کنترل شده باشد و یا برای تمامی مصرف کنندگان کنترل مقادیر مصرف مقدور نخواهد بود. در نتیجه با توجه به اخلاق پزشکی، بخش وسیعی از مردم مجبور به استفاده از ماده ای شده اند که ادعا می شود برای سلامتی آنها مفید است اما هیچ گونه کنترلی هم بر روی چکونگی مصرف آن ندارند.فلوراید از دهه 40 به آب و مواد بهداشتی اضافه شد
این اشکالات از نظر حقوقی بارها مورد توجه مخالفان قرار گرفته و دولت را برای پاسخگویی تحت فشار قرار داده اند. این در حالیست که حامیان دولتی فلوریداسیون آب همواره در خواست های مناظره و بحث مطرح شده از سوی محققین مستقل را رد می کنند. زیرا که هیچ کدام از این مدافعان دلایل و مدارک علمی مستحکمی که بر اساس تحقیقات مستقل از نهادهای زیر نظر سرمایه داران انجام شده باشد در دست ندارند و بر این اساس شکست آنها در یک مناظره عمومی امری بدیهی خواهد بود.وضعیت فلوریداسیون آب در جهان
در حال حاضر کشورهای مختلفی نیز به پیروی از سیستم بهداشتی آمریکا فلوراید را به مواد مصرفی شهروندان خود اضافه می کنند و بیش از سیصد میلیون نفر در بیش از چهل کشور جهان تحت تاثیر اثرات فلور هستند. بیش از 145 میلیون نفر امریکایی نیز به اجبار و بدون این که حق انتخاب داشته باشند از آب آشامیدنی فلوریده استفاده می کنند.کشورهای بسیاری فلوریداسیون آب را ممنوع کرده اند.
در حالی که در اکثر کشور های اروپایی مانند سویس، سوئد و هلند فلوریداسیون آب انجام نمی گیرد با این وجود نتایج آماری به دست آمده مشابه چیزی است که در امریکا در مورد کاهش پوسیدگی دندان ها گزارش می شود. این نشان می دهد که فلوریده کردن آب اثر مهمی بر جلوگیری از بیماری های دندان نداشته است.
آلمان و اروپای شرقی هم برنامه های فلوریداسیون را کاهش داده اند با این حال هنوز در استرالیا، نیوزلند، کانادا، ایرلند و امریکا آب فلوریده می شود. ژاپن، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، دانمارک و بلژیک نیز از دیگر کشورهایی هستند که با این که در آنها فلوراید به آب آشامیدنی مردم اضافه نمی شود در عین حال آمار مشابهی با آمریکا در مورد پوسیدگی دندان دارند. طبق گزارش های منتشره در برخی کشورها نیز که مردم در معرض فلوراید بسیار فراتر از حد مجاز قرار دارند؛ مانند مکزیک، چین و هند، اثرات نامطلوب در تشدید پوسیدگی دندان و حتی تضعیف هوشیاری و فعالیت مغزی در کودکان دیده می شود.

فلوراید و عوارض آن
فلور عنصری بسیار سمی است که در صورت ورود مقادیر بالای آن به بدن انسان می تواند باعث ایجاد رسوب فلور، مسمومیت شدید و در موارد حاد حتی به مرگ منجر شود. از سوی دیگر خاصیت سرطان زایی این ماده نیز در برخی بررسی ها مطالعه شده و گاهی حتی تایید نیز شده است. در سال 2010 پس از بیش از 60 سال اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا بالاخره برخی از مقامات بهداشتی اجازه یافتند به طور محدود در مورد بیش از حد لازم بودن مقادیر فلوراید برای کودکان این کشور حرف بزنند و اعلام کنند که فلوراید ممکن است موجب تغییر رنگ دندان کودکان شده و بالقوه موجب مشکلات جدی بیشتری نیز شود. به همین دلیل توصیه کردند که میزان فلورایدی که در آمریکا به آب اضافه می شود کاهش یابد. در صورتی که فلوراید موجود در آب بیش از ۱۰ واحد پی پی ام باشد در دراز مدت فردی که از آن استفاده می کند نه تنها دندان های خود را از دست می دهد بلکه با صدمات شدید استخوانی به خصوص در ستون فقرات نیز مواجه خواهد شد.


فلوراید صدمات شدیدی بر بخش های مختلف بدن انسان وارد می کند.
تنها نیمی از فلوراید‌ مصرفی در بدن قابلیت دفع دارد.‌ مصرف بیش از حد این ماده‌ی سمی از هر طریقی که باشد در دراز مدت منجر به ایجاد رسوب در بدن خواهد شد که از آن به عنوان «فلوروزیس» یاد می شود. ایجاد لکه هایی روی دندان کودکان شده و در مواردی سوراخ شدن مینای دندان تنها بخشی از مضرات فلوراید است. 50 درصد باقی مانده از فلوراید ورودی به بدن در هر روز در استخوان ها تجمع می یابد که می تواند منجر به مشکلات بزرگی شود.
التهاب و سفتی مفاصل، شکنندگی استخوان ‌ها، بروز تغییراتی در اسکلت بدن، اختلال در عضلات و تشدید خطر پوکی استخوان، كاهش استحكام و افزایش خطر شكستگی آنها از این دست صدمات هستند. به علاوه نوع خاصی از سرطان استخوان نیز وجود دارد که ارتباط آن با فلوراید مطالعه شده و در مواردی نیز اثباط شده است. از همین روست که در برنامه ملی سم شناسی آمریكا فلوراید به عنوان یك ماده سرطان زای احتمالی در نظر گرفته شده است.

اثر انباشتگی فلوراید بر اسکلت انسان
اختلالات یادگیری، ، تداخل در عملکرد سلول‌های مغزی و در نتیجه آسیب مغزی، كاهش عملكرد غده تیروئید و در نتیجه كاهش قدرت روانی فرد و افسردگی و ضریب هوشی پائین ‌در کودکان از دیگر مضرات استفاده از آب آشامیدنی فلوریده شده ذکر شده است.و در نهایت واقعیت های پشت پرده
در اینجا نیز همچون موارد فراوانی با انگیزه های سیاسی و اقتصادی برای جعل و دستکاری وسیع علمی روبرو هستیم. انتشار مدارک دولت آمریکا نشان می دهد که این برنامه طرحی عامدانه بوده و با هماهنگی کامل سرمایه داران، دولت و رسانه ها انجام شده است تا زمینه هرگونه شکایت از سوی مردم و پرداخت غرامت های سنگین با آنها برچیده شود.


فلوراید برای سرمایه داران مفید بوده است نه برای مردم!
در واقع فلوریده کردن آب اشامیدنی طرح هماهنگ شده و زیرکانه ای برای سرپوش گذاشتن به فعالیت کارخانه های صنایع تولید آهن و آلومینیوم بوده است. در اثر فعالیت این کارخانه ها که در دوران جنگ جهانی بنا به تقاضای موجود به شدت فعال بودند؛ آلودگی های خطرناک فلورایدی وارد آب های سطحی و زیرسطحی می شده است. برای فرار از مسئولیت های ناشی از این آلودگی خطرناک چه گریزگاهی بهتر از مثبت جلوه دادن و تبلیغات فریبنده در مورد اثرات سازنده آن می توانست وجود داشته باشد؟!
برنامه های مرتبط با مفید انگاری این سم مهلک با کمک اجزای مختلف سیستم سرمایه داری در طی نزدیک به 70 سال اجرا شده و به خورد مردم آمریکا و جهان داده شده است. آلوده سازی محیط زیست و مناطق زندگی کارگران شاغل در صنایع فلزی، طی جنگ جهانی دوم توسط صنایع نظامی و تسلیحاتی شدیدا تشدید شد. کارخانه های فولاد در کالیفرنیا و یوتا و کارخانه های آلومینیوم در واشنگتن و اورگون هوای اشباع شده با فلور تولید می کردند که به طور غیر قابل پیشگیری مزارع، باغات و خانواده های ساکن در مناطق کشاورزی را در معرض تهدید جدی قرار داده و به آنها آسیب می زد. در این مورد پرونده های اخذ غرامت فراوانی در ایالت یوتا وجود دارد.کمپین های مختلف اعتراض به فلوریده کرد آب در آمریکا شکل گرفته است
کارگران آسیب دیده و خانواده های بومی با اعلام شکایت موفق به دریافت غرامت از سرمایه داران صاحب کارخانه های می شدند و انتظار می رفت که روند اعلام شکایت و دریافت غرامت در سایه آرامشش پس از جنگ شتاب نیز بگیرد. جنگ دوم جهانی در حال پایان بود و سرمایه داران بخش فلزت برای گریز از محکوم شدن به پرداخت غرامت های سنگین از بابت آلوده سازی محیط زیست و صدمه زدن به سلامت جسمی مردم بازی خطرناکی را سرو سامان داده و با کمک خادمان خود در دولت آمریکا و رسانه ها موفق به اجرای آن شدند. بنابراین سرمایه گذاران بخش فلزات آمریکا اصلی ترین مدافعان پشت پرده ادعای مثبت بودن فلوریداسیون آب بوده اند. در نتیجه دیگر کار مدعیان و شاکیان در دادگاه ها برای اثبات صدمه دیدن از فلور وارد شده در آب و هوای محیط زندگی آنها بسیار سخت می شد. زیرا که فلور دیگر یک ماده موثر برای سلامتی دندان های شهروندان تلقی می شد!
دکتر اکسنر یکی از مخالفان ادعای اثرات مثبت فلوریده کردن آب بوده است. او در تحقیقاتش از این که در آمریکا فعالیت های علمی بسیار کمی در مورد فلور انجام شده اظهار تعجب کرده است. به عقیده او در حالی که از اواخر دهه 30 قرن بیستم به مطالعات پزشکی گسترده ای در مورد فلور در خارج از آمریکا بر می خوریم ولی در خود آمریکا خبری از این نوع بررسی های گسترده و عمیق وجود ندارد! نه تنها جلوی مطالعه در مورد اثر فلوراید بر انسان گرفته شده است حتی مطالعات دامپزشکی هم از ورود به این زمینه منع شده اند تا مبادا در سایه این پژوهش ها سرمایه داران آمریکایی مجبور به پرداخت غرامت به شهروندان شوند.دکتر اکسنر در حال توضیح اثرات نامطلوب فلوراید بر دندان ها
به عقیده اکسنر تلاش برای فلوریده کردن تمامی آب های کشور برای این انجام شده است که یک بار برای همیشه امکان مقایسه سلامتی مردم ناحیه ای که از آب بدون فلور استفاده کرده اند و مردمی که از آب های سمی فلوریده شده آشامیده اند از بین برود. در صورتی که تنها بخشی از کشور به این مشکل دچار بود وکلای مدافع و محققین به راحتی می توانستند با استناد به پژوهش های مقایسه ای موفق به محکوم کردن سرمایه داران و صاحبان شرکت های بزرگ شوند اما هنگامی که همه جا به یک رنگ درآمد و امکان مقایسه از بین رفت اربابان پولی خیال راحتی خواهند داشت.
منابع و مآخذ:
http://peakwater.org/tag/tap-water
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22707
http://www.fluoridation.com/c-country.htm
http://www.water-filtering.co.nz/1454/many-scientists-oppose-fluoridation.html
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31568
http://www.nytimes.com/2012/03/18/opinion/sunday/fluoridation-debate-redux.html?_r=1
http://www.fluoridealert.org/health/teeth/caries/topical-systemic.html
http://scorecard.goodguide.com/chemical-profiles/pesticides.tcl?edf_substance_id=7681-49-4
http://www.naturalnews.com/031602_fluoride_tooth_enamel.html
http://www.fluoridation.com/exner.htm
http://www.cdc.gov/fluoridation/statistics/2010stats.htm
به نقل از سایت مشرق


 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
canada pharmacies online prescriptions
یکشنبه 7 مهر 1398 07:31 ب.ظ
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">top rated online canadian pharmacies</a>
http://canadianpharmaciesoffer.com/
[url=http://canadianpharmaciesoffer.com/]approved canadian pharmacies online[/url]
is there a generic for cialis
دوشنبه 3 تیر 1398 02:13 ق.ظ

Useful tips. Thanks a lot.
does cialis cause gout buy generic cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis generic generic cialis cialis flussig generic cialis 20mg uk i recommend cialis generico 200 cialis coupon buy name brand cialis on line
http://lingpinta.strikingly.com/
یکشنبه 2 تیر 1398 10:20 ق.ظ

You said it perfectly..
ou trouver cialis sur le net how does cialis work cialis dosage amounts if a woman takes a mans cialis best generic drugs cialis canadian cialis cialis 20 mg cost click here to buy cialis cialis canada on line costo in farmacia cialis
http://lieprofes.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 07:40 ب.ظ

This is nicely expressed! .
buy name brand cialis on line american pharmacy cialis cialis manufacturer coupon cialis australia org enter site very cheap cialis low dose cialis blood pressure cialis manufacturer coupon cialis 10 doctissimo cialis dosage recommendations cialis sicuro in linea
http://chaplema.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 02:45 ق.ظ

You made your position extremely nicely..
we like it safe cheap cialis cialis professional yohimbe buy cialis uk no prescription purchase once a day cialis we use it cialis online store cialis 5 mg schweiz cialis italia gratis cialis per paypa cialis taglich cialis soft tabs for sale
http://trilchasa.strikingly.com/
جمعه 31 خرداد 1398 10:44 ق.ظ

You actually revealed this fantastically!
cialis for bph cialis generic availability canada discount drugs cialis cialis for sale south africa cialis side effects dangers pastillas cialis y alcoho india cialis 100mg cost cialis daily only best offers cialis use dosagem ideal cialis
Cialis 20 mg
پنجشنبه 30 خرداد 1398 06:09 ب.ظ

Excellent content. Regards!
cialis for sale in europa cialis qualitat legalidad de comprar cialis buying brand cialis online cialis rezeptfrei cialis usa cost cialis name brand cheap brand cialis nl generic cialis pro tadalafil generic
when will cialis be available in generic form
چهارشنبه 29 خرداد 1398 11:48 ب.ظ

This is nicely said! !
dose size of cialis tarif cialis france viagra cialis levitra viagra vs cialis vs levitra buy original cialis precios de cialis generico cialis prices cialis pills boards weblink price cialis how do cialis pills work
http://doubhocons.strikingly.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 07:04 ق.ظ

Truly loads of wonderful information!
cialis 20 mg cut in half cialis kaufen wo buy original cialis cialis cuantos mg hay low cost cialis 20mg american pharmacy cialis where cheapest cialis tadalafil 20mg cialis 20 mg cialis wir preise
Cialis 20 mg
سه شنبه 28 خرداد 1398 08:41 ق.ظ

You have made your stand pretty nicely.!
cialis kamagra levitra rezeptfrei cialis apotheke cialis online nederland chinese cialis 50 mg we recommend cialis best buy 5 mg cialis coupon printable cialis 20mg cialis super kamagra prices on cialis 10 mg cialis 5 effetti collaterali
http://stagadklud.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 05:32 ب.ظ

Wonderful info. Thanks a lot!
cialis canada on line click now cialis from canada buy brand cialis cheap tadalafil 10 mg cialis generisches kanada tarif cialis france cialis online holland cialis prices if a woman takes a mans cialis cialis prezzo di mercato
cialis onset
دوشنبه 27 خرداد 1398 02:28 ق.ظ

Nicely put. Kudos!
cialis dosage recommendations we recommend cialis info warnings for cialis cialis tadalafil cipla cialis online dose size of cialis cialis with 2 days delivery trusted tabled cialis softabs where to buy cialis in ontario only here cialis pills
cialis for sale in uk
یکشنبه 26 خرداد 1398 01:00 ب.ظ

Thanks! A lot of facts!

when can i take another cialis purchasing cialis on the internet free cialis are there generic cialis look here cialis order on line try it no rx cialis cialis australia org order generic cialis online cialis arginine interactio cialis official site
http://erdical.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 10:49 ب.ظ

Thanks a lot. Valuable stuff.
cialis mit grapefruitsaft cialis online cialis tablets when will generic cialis be available cialis coupon cialis 10 doctissimo interactions for cialis cialis cipla best buy cialis rezeptfrei miglior cialis generico
http://worlioho.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 08:48 ق.ظ

Appreciate it! A good amount of data!

cialis generique 5 mg sublingual cialis online cialis patent expiration cialis tadalafil online cialis wir preise generic low dose cialis wow cialis 20 cialis in sconto cialis italia gratis effetti del cialis
http://stilcuche.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 12:36 ق.ظ

Nicely put. Regards.
cuanto cuesta cialis yaho generic cialis canada discount drugs cialis cialis generico in farmacia cialis herbs generic cialis 20mg uk achat cialis en itali callus 5 mg cialis pharmacie en ligne only now cialis for sale in us
http://cialisvie.com/
سه شنبه 21 خرداد 1398 04:47 ق.ظ

Great material, Cheers.
we like it cialis price prix cialis once a da comprar cialis navarr purchasing cialis on the internet buy cialis online nz cialis generic tadalafil buy cialis 05 free cialis india cialis 100mg cost cialis 20 mg best price
http://cialisvie.com/
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:36 ب.ظ

Many thanks, I appreciate it!
cialis diario compra cialis super acti buying cialis overnight cilas cialis usa cost tadalafilo acquistare cialis internet side effects of cialis cialis with 2 days delivery enter site 20 mg cialis cost
what drugs are similar to viagra
یکشنبه 19 خرداد 1398 01:49 ق.ظ

I do trust all of the ideas you have presented in your post. They're very convincing and will definitely work. Nonetheless, the posts are very quick for beginners. May just you please lengthen them a bit from next time? Thanks for the post.
viagra ersatz pflanzlich
شنبه 18 خرداد 1398 09:38 ق.ظ

Hi there! Quick question that's entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when browsing from my iphone. I'm trying to find a template or plugin that might be able to fix this issue. If you have any suggestions, please share. Cheers!
Carlos Magno Nunes Barcelos
جمعه 17 خرداد 1398 03:30 ب.ظ
Hello! I've been reading your blog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout
out from Atascocita Texas! Just wanted to say keep up the fantastic job!
Rosaria
جمعه 17 خرداد 1398 02:10 ب.ظ
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam responses?
If so how do you prevent it, any plugin or anything you
can recommend? I get so much lately it's driving me mad so
any help is very much appreciated.
hamilton dias de souza
پنجشنبه 16 خرداد 1398 03:46 ب.ظ
Hello there! Would you mind if I share your blog with my facebook
group? There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Thanks
tinyurl.com
شنبه 11 خرداد 1398 02:56 ب.ظ
When someone writes an article he/she retains the idea of a
user in his/her brain that how a user can understand it.
Thus that's why this piece of writing is amazing.
Thanks!
tinyurl.com
دوشنبه 6 خرداد 1398 12:56 ب.ظ
This paragraph will assist the internet users for building up new blog or even a weblog from start to end.
http://tinyurl.com/y5c3x2o3
یکشنبه 5 خرداد 1398 12:49 ب.ظ
Genuinely no matter if someone doesn't be aware of then its
up to other viewers that they will assist, so here it takes place.
tinyurl.com
جمعه 3 خرداد 1398 05:50 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I've truly enjoyed browsing your
blog posts. After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you
write again very soon!
Veronica
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 12:49 ب.ظ
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
tinyurl.com
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 08:10 ق.ظ
Fabulous, what a blog it is! This webpage presents helpful information to us, keep it up.
Neva
شنبه 28 اردیبهشت 1398 12:17 ق.ظ
I just like the helpful info you provide to your articles.
I will bookmark your weblog and check once more right here
frequently. I am quite certain I will learn many new stuff right right here!
Best of luck for the following!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo
** ** **
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

** **
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
** **