رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر

نویسنده :
تاریخ:شنبه 9 فروردین 1393-09:06 ق.ظ

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر


 

درباره خمیر دندان و استفاده از مسواک مدتها بود در تردید بودم . چرا که به اثرگذاری مثبت خمیر دندان شک داشتم . در بررسی هایم در این مورد به سایت دکتر روازده زاده متخصص طب سنتی مراجعه کردم . مطلبی جالب و عجیب در همین زمینه نظرم را جلب کرد که در ادامه عین همان مطلب به حضورتان تقدیم می شود .البته باید عرض کنم که دکتر روازاده جایگزین خمیردندان را پودر شویا معرفی میکنند که در عطاریهای مورد تاییدشون میشه تهیه کرد.

دوستان عزیز باید در مسائل تغذیه و بهداشت دقت کافی را داشته باشیم تا اسیر دسیسه های غرب نشویم چرا که سالیان سال است کشورهای غربی با برنامه ریزی های دقیق و متعدد طرز صحیح غذا خوردن ما را تغییر داده اند و تقریباً به هدفی که داشتند نزدیک شده اند. نمونه بارز این هدفگذاری شوم را می توان در حجامت کردن مشاهده کرد که در حال حاضر درصد کمی از مردم ایران به حجامت روی می آورند و این در حالی است که زمان های نه چندان دور مردم خود را ملزم می کردند تا در سال چندین بار حجامت کنند . می توانید درباره دیگر مسائل تحقیق کنید تا متوجه پشت پرده این جریانات شوید.

جهت مشاهده مطالب و تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرماید. 

خوشحال میشم نظرات مخالف و موافق و تجربیات خودتان را در این پست قرار بدهید.


نگاهی متفاوت به سم فلوراید
نام فلوراید را حتما شنیده اید اما از کاربرد این ماده چه اطلاعاتی دارید؟ آیا این ماده برای انسان مضر است؟ دلیل استفاده وسیع این ماده از سوی دولت آمریکا چیست؟ در اثر این ماده مردم آمریکا به چه بیماری هایی دچار شده اند؟
افزودن مشتقات سمی فلوراید مانند سدیم فلوراید و سدیم سیلیکا فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا از سال 1945 شروع شده و با این که در سال های اخیر اقداماتی برای کاهش آن انجام شده اما هنوز هم ادامه دارد. موضوع اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی و محصولاتی همچون خمیر دندان و برخی خوراکی ها در آمریکا به سال های پس از جنگ جهانی دوم بر می گردد که تا کنون ادامه داشته و یکی از پرونده های جالب توجه در شناختن نحوه نگاه استثماری نظام سرمایه داری و سود محور حاکم بر آمریکا به نوع "انسان" است.

و باز رد پای سرمایه داری
با مطالعه دقیق داستان افزودن فلوراید به آب آشامیدنی عمومی در آمریکا در می یابیم هنگامی که این نظام درگیر حفاظت از پول و منافع سرمایه داران می شود دیگر برای آن، "انسان" آمریکایی و غیر آمریکایی تفاوتی نداشته و ناگهان تمامی پیرهن دری های حقوق بشری برگرفته از "ارزش های آمریکایی" به هیاهو و یاوه بافی هایی بی شرمانه تبدیل می شود. با این که افزودن فلوراید به آب آشامیدنی در بسیاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها از دهه ها‌ی گذشته ممنوع شده است؛ امریکا و استرالیا طرف دار سرسخت اضافه کردن فلوراید به آب اشامیدنی می باشند. مشتقات فلوراید از مواد جانبی و در حقیقت نوعی پسماند فعالیت کارخانه های صنعتی بوده و ممکن است از طریق فرسایش تدریجی‌ لایه ‌های زمین، کودها و یا در اثر دفع از صنایع مرتبط با فلزاتی مانند آلومینیوم و فولاد وارد منابع آب های آشامیدنی شده و آلودگی های خطرناکی به بار آورند.

فلوراید و سال های پس از جنگ جهانی دوم
از میانه های دهه 40 میلادی دولت آمریکا اضافه کردن فلوراید به آب آشامیدنی شهروندان را با این بهانه که موجب کاهش پوسیدگی دندان های ایشان می شود شروع کرد و دستگاه تبلیغاتی تحت کنترل سرمایه داران نیز تا کنون این کار را به صورت یکی از مهم ترین موفقیت ها در بهبود بهداشت عمومی مردم در سراسر قرن بیستم توصیف و تمجید کرده است. اولین توصیه ها به استفاده از فلوراید در آب برای کاهش پوسیدگی دندان ها طی سال های 1945 و 1946 از سوی برخی مقامات بهداشتی در آمریکا و کانادا روی داد و پس از آن خدمات بهداشت عمومی آمریکا نیز وارد میدان اجرایی این طرح شده و بدون وجود حتی یک تحقیق علمی مستدل و مورد قبول دانشمندان توصیه کرد که منابع آب شرب عمومی فلوریده شوند.
در حالی که جدای از نگاه بهداشتی و خطرات مرتبط، فلوریداسیون نمی توانست روش کارآمد و مقرون به صرفه ای باشد؛ ولی این برنامه با قدرت تمام دنبال شد. در واقع حتی اگر ادعای کمک به سلامتی دندان ها صحیح هم باشد؛ بخش بسیار کوچکی از فلور آب فلوریدهصرف حفاظت از دندان های افراد می شود و مابقی آن از بدن دفع شده و یا در صورت بالا بودن مقدار آن در بدن انباشته می شود که سرآغاز تمامی مضرات فلوراید برای انسان است. در حال حاضر میزان فلوراید در آب آشامیدانی آمریکا 4 میلی گرم در لیتر عنوان شده است در حالی که این مقدار بر اساس قوانین نباید از 2/1 میلی گرم تجاوز کند.

 


سدیم فلوراید یک ماده سمی شناخته شده است.


فلوراید و حقوق بشر!
بدین ترتیب با افزودن فلوراید به آب شهری حق انتخاب نوشیدن آب حاوی فلوراید و یا آب طبیعی سالم از شهروندان آمریکایی گرفته شد و آنها مجبور بودند به هر صورت این آب را مصرف کنند. با توجه به اینکه نظام آمریکا حتی به فکر انتخابی بودن ادامه حیات شهروندان در قالب برنامه "مرسی کیلینگ" نیز بوده است؛ اجبار به حفاظت از دندان های ایشان با خوراندن زوری آب فلوریده به آنها بسیار عجیب می نماید!


مردم به فلوریده کردن آب معترضند.
بر اساس منابع علمی آن چه که می تواند در یک حالت کنترل شده بر سلامتی دندان ها تاثیر مثبت بگذارد دوزهای محدود و مشخصی از فلوراید موضعی است نه ورود عمومی آن به کل بدن انسان از طریق آب آشامیدنی و به صورت سیستمیک. در واقع به گفته محققین مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید اگر دو بار در روز انجام گیرد به همان اندازه و یا حتی بهتر از فلوراید موجود در آب آشامیدنی می تواند برای سلامتی دندان ها موثر واقع شود. با این توصیف چه چیزی ممکن است نظام سرمایه داری را مجبور کند که با صرف هزینه های کلان به فلوریده کردن آب های آشامیدنی مردم آمریکا اقدام کند؟! و برای توجیه این کار نیز در طی چندین دهه هزینه های بزرگی را صرف فعالیت های رسانه ای نماید؟

تاثیر فلوراید کنترل نشده بر دندان های کودکان
در واقع از آنجا که از نظر پزشکان فلوریداسیون آبتنها برای بعضی افراد سودمند بوده و برای بیشتر افراد مضر است؛ این برنامه تعداد زیادیاز مردم که در معرض عوارض سمی فلوراید هستند را نادیده می گیرد. اثرات فلوراید مربوط به مقادیر موجود آن در آب است و از همین رو واضح است که استفاده از آب آشامیدنی فلوریده نمی تواند کنترل شده باشد و یا برای تمامی مصرف کنندگان کنترل مقادیر مصرف مقدور نخواهد بود. در نتیجه با توجه به اخلاق پزشکی، بخش وسیعی از مردم مجبور به استفاده از ماده ای شده اند که ادعا می شود برای سلامتی آنها مفید است اما هیچ گونه کنترلی هم بر روی چکونگی مصرف آن ندارند.فلوراید از دهه 40 به آب و مواد بهداشتی اضافه شد
این اشکالات از نظر حقوقی بارها مورد توجه مخالفان قرار گرفته و دولت را برای پاسخگویی تحت فشار قرار داده اند. این در حالیست که حامیان دولتی فلوریداسیون آب همواره در خواست های مناظره و بحث مطرح شده از سوی محققین مستقل را رد می کنند. زیرا که هیچ کدام از این مدافعان دلایل و مدارک علمی مستحکمی که بر اساس تحقیقات مستقل از نهادهای زیر نظر سرمایه داران انجام شده باشد در دست ندارند و بر این اساس شکست آنها در یک مناظره عمومی امری بدیهی خواهد بود.وضعیت فلوریداسیون آب در جهان
در حال حاضر کشورهای مختلفی نیز به پیروی از سیستم بهداشتی آمریکا فلوراید را به مواد مصرفی شهروندان خود اضافه می کنند و بیش از سیصد میلیون نفر در بیش از چهل کشور جهان تحت تاثیر اثرات فلور هستند. بیش از 145 میلیون نفر امریکایی نیز به اجبار و بدون این که حق انتخاب داشته باشند از آب آشامیدنی فلوریده استفاده می کنند.کشورهای بسیاری فلوریداسیون آب را ممنوع کرده اند.
در حالی که در اکثر کشور های اروپایی مانند سویس، سوئد و هلند فلوریداسیون آب انجام نمی گیرد با این وجود نتایج آماری به دست آمده مشابه چیزی است که در امریکا در مورد کاهش پوسیدگی دندان ها گزارش می شود. این نشان می دهد که فلوریده کردن آب اثر مهمی بر جلوگیری از بیماری های دندان نداشته است.
آلمان و اروپای شرقی هم برنامه های فلوریداسیون را کاهش داده اند با این حال هنوز در استرالیا، نیوزلند، کانادا، ایرلند و امریکا آب فلوریده می شود. ژاپن، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، دانمارک و بلژیک نیز از دیگر کشورهایی هستند که با این که در آنها فلوراید به آب آشامیدنی مردم اضافه نمی شود در عین حال آمار مشابهی با آمریکا در مورد پوسیدگی دندان دارند. طبق گزارش های منتشره در برخی کشورها نیز که مردم در معرض فلوراید بسیار فراتر از حد مجاز قرار دارند؛ مانند مکزیک، چین و هند، اثرات نامطلوب در تشدید پوسیدگی دندان و حتی تضعیف هوشیاری و فعالیت مغزی در کودکان دیده می شود.

فلوراید و عوارض آن
فلور عنصری بسیار سمی است که در صورت ورود مقادیر بالای آن به بدن انسان می تواند باعث ایجاد رسوب فلور، مسمومیت شدید و در موارد حاد حتی به مرگ منجر شود. از سوی دیگر خاصیت سرطان زایی این ماده نیز در برخی بررسی ها مطالعه شده و گاهی حتی تایید نیز شده است. در سال 2010 پس از بیش از 60 سال اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا بالاخره برخی از مقامات بهداشتی اجازه یافتند به طور محدود در مورد بیش از حد لازم بودن مقادیر فلوراید برای کودکان این کشور حرف بزنند و اعلام کنند که فلوراید ممکن است موجب تغییر رنگ دندان کودکان شده و بالقوه موجب مشکلات جدی بیشتری نیز شود. به همین دلیل توصیه کردند که میزان فلورایدی که در آمریکا به آب اضافه می شود کاهش یابد. در صورتی که فلوراید موجود در آب بیش از ۱۰ واحد پی پی ام باشد در دراز مدت فردی که از آن استفاده می کند نه تنها دندان های خود را از دست می دهد بلکه با صدمات شدید استخوانی به خصوص در ستون فقرات نیز مواجه خواهد شد.


فلوراید صدمات شدیدی بر بخش های مختلف بدن انسان وارد می کند.
تنها نیمی از فلوراید‌ مصرفی در بدن قابلیت دفع دارد.‌ مصرف بیش از حد این ماده‌ی سمی از هر طریقی که باشد در دراز مدت منجر به ایجاد رسوب در بدن خواهد شد که از آن به عنوان «فلوروزیس» یاد می شود. ایجاد لکه هایی روی دندان کودکان شده و در مواردی سوراخ شدن مینای دندان تنها بخشی از مضرات فلوراید است. 50 درصد باقی مانده از فلوراید ورودی به بدن در هر روز در استخوان ها تجمع می یابد که می تواند منجر به مشکلات بزرگی شود.
التهاب و سفتی مفاصل، شکنندگی استخوان ‌ها، بروز تغییراتی در اسکلت بدن، اختلال در عضلات و تشدید خطر پوکی استخوان، كاهش استحكام و افزایش خطر شكستگی آنها از این دست صدمات هستند. به علاوه نوع خاصی از سرطان استخوان نیز وجود دارد که ارتباط آن با فلوراید مطالعه شده و در مواردی نیز اثباط شده است. از همین روست که در برنامه ملی سم شناسی آمریكا فلوراید به عنوان یك ماده سرطان زای احتمالی در نظر گرفته شده است.

اثر انباشتگی فلوراید بر اسکلت انسان
اختلالات یادگیری، ، تداخل در عملکرد سلول‌های مغزی و در نتیجه آسیب مغزی، كاهش عملكرد غده تیروئید و در نتیجه كاهش قدرت روانی فرد و افسردگی و ضریب هوشی پائین ‌در کودکان از دیگر مضرات استفاده از آب آشامیدنی فلوریده شده ذکر شده است.و در نهایت واقعیت های پشت پرده
در اینجا نیز همچون موارد فراوانی با انگیزه های سیاسی و اقتصادی برای جعل و دستکاری وسیع علمی روبرو هستیم. انتشار مدارک دولت آمریکا نشان می دهد که این برنامه طرحی عامدانه بوده و با هماهنگی کامل سرمایه داران، دولت و رسانه ها انجام شده است تا زمینه هرگونه شکایت از سوی مردم و پرداخت غرامت های سنگین با آنها برچیده شود.


فلوراید برای سرمایه داران مفید بوده است نه برای مردم!
در واقع فلوریده کردن آب اشامیدنی طرح هماهنگ شده و زیرکانه ای برای سرپوش گذاشتن به فعالیت کارخانه های صنایع تولید آهن و آلومینیوم بوده است. در اثر فعالیت این کارخانه ها که در دوران جنگ جهانی بنا به تقاضای موجود به شدت فعال بودند؛ آلودگی های خطرناک فلورایدی وارد آب های سطحی و زیرسطحی می شده است. برای فرار از مسئولیت های ناشی از این آلودگی خطرناک چه گریزگاهی بهتر از مثبت جلوه دادن و تبلیغات فریبنده در مورد اثرات سازنده آن می توانست وجود داشته باشد؟!
برنامه های مرتبط با مفید انگاری این سم مهلک با کمک اجزای مختلف سیستم سرمایه داری در طی نزدیک به 70 سال اجرا شده و به خورد مردم آمریکا و جهان داده شده است. آلوده سازی محیط زیست و مناطق زندگی کارگران شاغل در صنایع فلزی، طی جنگ جهانی دوم توسط صنایع نظامی و تسلیحاتی شدیدا تشدید شد. کارخانه های فولاد در کالیفرنیا و یوتا و کارخانه های آلومینیوم در واشنگتن و اورگون هوای اشباع شده با فلور تولید می کردند که به طور غیر قابل پیشگیری مزارع، باغات و خانواده های ساکن در مناطق کشاورزی را در معرض تهدید جدی قرار داده و به آنها آسیب می زد. در این مورد پرونده های اخذ غرامت فراوانی در ایالت یوتا وجود دارد.کمپین های مختلف اعتراض به فلوریده کرد آب در آمریکا شکل گرفته است
کارگران آسیب دیده و خانواده های بومی با اعلام شکایت موفق به دریافت غرامت از سرمایه داران صاحب کارخانه های می شدند و انتظار می رفت که روند اعلام شکایت و دریافت غرامت در سایه آرامشش پس از جنگ شتاب نیز بگیرد. جنگ دوم جهانی در حال پایان بود و سرمایه داران بخش فلزت برای گریز از محکوم شدن به پرداخت غرامت های سنگین از بابت آلوده سازی محیط زیست و صدمه زدن به سلامت جسمی مردم بازی خطرناکی را سرو سامان داده و با کمک خادمان خود در دولت آمریکا و رسانه ها موفق به اجرای آن شدند. بنابراین سرمایه گذاران بخش فلزات آمریکا اصلی ترین مدافعان پشت پرده ادعای مثبت بودن فلوریداسیون آب بوده اند. در نتیجه دیگر کار مدعیان و شاکیان در دادگاه ها برای اثبات صدمه دیدن از فلور وارد شده در آب و هوای محیط زندگی آنها بسیار سخت می شد. زیرا که فلور دیگر یک ماده موثر برای سلامتی دندان های شهروندان تلقی می شد!
دکتر اکسنر یکی از مخالفان ادعای اثرات مثبت فلوریده کردن آب بوده است. او در تحقیقاتش از این که در آمریکا فعالیت های علمی بسیار کمی در مورد فلور انجام شده اظهار تعجب کرده است. به عقیده او در حالی که از اواخر دهه 30 قرن بیستم به مطالعات پزشکی گسترده ای در مورد فلور در خارج از آمریکا بر می خوریم ولی در خود آمریکا خبری از این نوع بررسی های گسترده و عمیق وجود ندارد! نه تنها جلوی مطالعه در مورد اثر فلوراید بر انسان گرفته شده است حتی مطالعات دامپزشکی هم از ورود به این زمینه منع شده اند تا مبادا در سایه این پژوهش ها سرمایه داران آمریکایی مجبور به پرداخت غرامت به شهروندان شوند.دکتر اکسنر در حال توضیح اثرات نامطلوب فلوراید بر دندان ها
به عقیده اکسنر تلاش برای فلوریده کردن تمامی آب های کشور برای این انجام شده است که یک بار برای همیشه امکان مقایسه سلامتی مردم ناحیه ای که از آب بدون فلور استفاده کرده اند و مردمی که از آب های سمی فلوریده شده آشامیده اند از بین برود. در صورتی که تنها بخشی از کشور به این مشکل دچار بود وکلای مدافع و محققین به راحتی می توانستند با استناد به پژوهش های مقایسه ای موفق به محکوم کردن سرمایه داران و صاحبان شرکت های بزرگ شوند اما هنگامی که همه جا به یک رنگ درآمد و امکان مقایسه از بین رفت اربابان پولی خیال راحتی خواهند داشت.
منابع و مآخذ:
http://peakwater.org/tag/tap-water
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22707
http://www.fluoridation.com/c-country.htm
http://www.water-filtering.co.nz/1454/many-scientists-oppose-fluoridation.html
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31568
http://www.nytimes.com/2012/03/18/opinion/sunday/fluoridation-debate-redux.html?_r=1
http://www.fluoridealert.org/health/teeth/caries/topical-systemic.html
http://scorecard.goodguide.com/chemical-profiles/pesticides.tcl?edf_substance_id=7681-49-4
http://www.naturalnews.com/031602_fluoride_tooth_enamel.html
http://www.fluoridation.com/exner.htm
http://www.cdc.gov/fluoridation/statistics/2010stats.htm
به نقل از سایت مشرق


 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Jermaine
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 03:26 ب.ظ
Thanks for a marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you happen to be a great author.

I will make sure to bookmark your blog and definitely will come back
in the future. I want to encourage yourself
to continue your great posts, have a nice morning!
tinyurl.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 08:52 ق.ظ
Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out.
Please let me know where you got your design. Bless you
tinyurl.com
یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 04:17 ق.ظ
Heya! I'm at work surfing around your blog from my
new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and
look forward to all your posts! Keep up the excellent work!
tinyurl.com
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 11:43 ق.ظ
That is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.
Short but very accurate info… Thank you for sharing this one.

A must read post!
Hassie
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 03:14 ق.ظ
I read this paragraph fully about the comparison of hottest and previous technologies,
it's remarkable article.
Lisette
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 03:11 ب.ظ
I am actually pleased to read this web site posts which contains plenty of useful data, thanks for providing
these kinds of data.
Carlos Eduardo Veiga Petrobras
جمعه 13 اردیبهشت 1398 10:41 ب.ظ
I'm extremely impressed along with your writing skills and also with the
structure on your weblog. Is that this a paid topic or
did you modify it your self? Anyway keep up the excellent high quality writing, it's uncommon to look a nice weblog like this one
today..
Johnson
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 10:52 ب.ظ
Yes! Finally someone writes about ig.
http://tinyurl.com/y6t3mmxv
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 07:05 ق.ظ
Wow! At last I got a website from where I be able to genuinely take
useful data regarding my study and knowledge.
http://tinyurl.com/y43hne7d
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 05:35 ب.ظ
This design is spectacular! You most certainly know how to
keep a reader amused. Between your wit and
your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
almost...HaHa!) Excellent job. I really loved what you had to say, and more
than that, how you presented it. Too cool!
http://tinyurl.com/
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:09 ب.ظ
After I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and
from now on each time a comment is added I get 4 emails with the same comment.

Perhaps there is a means you are able to remove me from that service?

Many thanks!
Janie
شنبه 31 فروردین 1398 01:51 ب.ظ
It's very trouble-free to find out any matter on web as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this web site.
tinyurl.com
جمعه 30 فروردین 1398 11:05 ب.ظ
I'm truly enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more
enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out
a designer to create your theme? Excellent work!
http://tinyurl.com/y5ccvwba
پنجشنبه 29 فروردین 1398 12:48 ب.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this site before but after browsing through some of
the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking
and checking back frequently!
Grupo Coral
چهارشنبه 28 فروردین 1398 05:05 ق.ظ
It's remarkable to pay a visit this web page and reading the views of all colleagues about this article, while I am also keen of getting knowledge.
tinyurl.com
یکشنبه 25 فروردین 1398 05:57 ب.ظ
Helpful info. Fortunate me I discovered your site unintentionally, and I'm
surprised why this coincidence didn't came about in advance!
I bookmarked it.
Launa
سه شنبه 20 فروردین 1398 09:50 ق.ظ
Hello I am so delighted I found your web site, I really found you by error,
while I was looking on Digg for something else, Nonetheless I am here now and
would just like to say thank you for a incredible post and a all
round exciting blog (I also love the theme/design),
I don't have time to read it all at the moment but
I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I
will be back to read much more, Please do keep up the excellent job.
reputação online
دوشنبه 19 فروردین 1398 01:29 ق.ظ
Wow, superb weblog format! How long have you ever been blogging for?
you made blogging glance easy. The whole look of your website is magnificent, let alone the content!
tinyurl.com
جمعه 16 فروردین 1398 08:27 ب.ظ
Excellent article. I'm going through a few of these issues as well..
http://tinyurl.com/
جمعه 16 فروردین 1398 12:51 ق.ظ
I think this is among the most vital info for me. And i'm glad
reading your article. But should remark on few general things, The website style
is great, the articles is really great : D.
Good job, cheers
Tisha
شنبه 10 فروردین 1398 06:32 ق.ظ
What's up, just wanted to say, I liked this post.
It was practical. Keep on posting!
tinyurl.com
جمعه 9 فروردین 1398 12:33 ب.ظ
Hello, after reading this awesome paragraph i am too happy
to share my know-how here with friends.
Ila
یکشنبه 4 فروردین 1398 08:19 ق.ظ
Great blog! Do you have any hints for aspiring writers?
I'm planning to start my own site soon but I'm a little
lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like Wordpress
or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm completely confused
.. Any tips? Thanks!
tinyurl.com
شنبه 3 فروردین 1398 09:27 ب.ظ
Hello, the whole thing is going well here and ofcourse
every one is sharing information, that's truly excellent,
keep up writing.
Jasmin
پنجشنبه 1 فروردین 1398 10:43 ق.ظ
I enjoy what you guys are usually up too. Such clever work and reporting!
Keep up the superb works guys I've included you guys to our blogroll.
tinyurl.com
جمعه 24 اسفند 1397 08:18 ب.ظ
I pay a quick visit each day some web sites and blogs to read
content, except this web site gives feature based posts.
Leandro Martins de Almeida
پنجشنبه 23 اسفند 1397 11:37 ق.ظ
What i do not understood is in fact how you are no longer actually much more smartly-preferred than you might be right
now. You are so intelligent. You recognize therefore significantly in the case of this subject,
produced me individually believe it from numerous numerous angles.
Its like women and men don't seem to be interested unless it's one thing to accomplish with Lady gaga!
Your own stuffs nice. All the time deal with it up!
Carlos Eduardo Veiga Petrobras
پنجشنبه 23 اسفند 1397 09:32 ق.ظ
I've been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this kind of area .

Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site.
Studying this info So i'm satisfied to show that I have an incredibly
good uncanny feeling I found out exactly what I needed.
I such a lot for sure will make sure to do not forget this web site and give it a glance regularly.
Miquel
سه شنبه 21 اسفند 1397 04:03 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you
knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite
some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
Daniel
پنجشنبه 16 اسفند 1397 09:42 ق.ظ
I'm not sure why but this weblog is loading very slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a problem on my end?

I'll check back later on and see if the problem still
exists.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60


Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو