رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

طرز تهیه اردۀ کنجد خام

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:شنبه 9 فروردین 1393-10:27 ق.ظ

طرز تهیه ارده خام 


کنجدها سرشار از کلسیم هستند، اما مشکلی که در خوردن آنها وجود دارد، این است که کل کنجدی که می خورید اغلب درسته از دستگاه هضم شما می گذرد، بدون اینکه اصلا جذب بدن گردد. ارده کنجد یک راه عالی برای مصرف دانه های کنجد است، زیرا خیلی آسان تر هضم و جذب بدن می گردد. معمولا ارده هایی که شما از بیرون خریداری می کنید، خام نیستند، یعنی دانه های کنجد قبل از تهیه ارده، برشته می گردند. اما در اینجا با نوع خام آن آشنا می شوید.

در اینجا سه نوع طرز تهیه اردۀ کنجد خام گیاهی را می گوییم.

روش اول برای 2 فنجان:

برای این روش، ما کنجد را خیس می کنیم، خیس کردن مغزها و دانه ها آنزیم بازدارندۀ رشد را که در تمام مغزها و دانه ها بطور طبیعی یافت می شود، خنثی می سازد و هضم آنها را راحت تر می گرداند.

1 فنجان کنجد خام

2 فنجان آب، برای خیساندن کنجد ها

طرز تهیه: کنجدهای خام را در دمای اتاق به مدت 4 ساعت در آب کافی خیس نمائید، بطوری که حدود دو و نیم سانتی متر روی کنجد را بپوشاند، زیرا وقتی کنجدها آب را جذب کنند، برجسته می گردند.

آبی که کنجد در آن خیس خورده را جدا کنید و دور بریزید. آنها را زیر آب جاری بشوئید و آنها را در یخچال برای 4 ساعت قرار دهید تا جوانه زند.

کنجدها را در دستگاه مخلوط کن با قدرت بالا یا غذا ساز بریزید و تا وقتی خامه ای شود، مخلوط کنید. از یک قاشق برای تمیز کردن گوشه ها و لبه های مخلوط کن استفاده کنید، و تمام دانه های باقی مانده را جمع کنید و در داخل مخلوط بریزید و بازهم مخلوط کنید، تا وقتی که دیگر هیچ دانه کنجدی باقی نماند. در هربار، در صورت نیاز، یک قاشق غذا خوری آب اضافه کنید تا مخلوط روان باشد.

این ارده به مدت 3 روز در شیشۀ در دار در یخچال باقی می ماند.

روش دوم برای 1 فنجان:

2 فنجان کنجد خام

2 قاشق غذا خوری روغن خام (مانند روغن زیتون یا کرۀ نارگیل آب شده، استفاده از روغن فقط به منظور روان کردن کنجد انجام می شود، خیلی نیاز نیست، فقط کمی)

طرز تهیه: کنجدها را در دستگاه غذا ساز یا مخلوط با قدرت بالا بریزید و 4 تا 5 دقیقه با درجه بالا مخلوط کنید. هنوز کاملا ترد است. مانند این شکل:

همچنین ارده در حین مخلوط شدن در دستگاه غذا ساز، گرم می شود، بنابراین می گذاریم کمی بماند تا گرمایش کم شود و لبه های غذاساز را با قاشق تمیز می کنیم و تمام کنجد های باقی مانده را در داخل مخلوط می ریزیم. سپس دوباره روی درجه بالا برای 4 تا 5 دقیقه مخلوط می کنیم. اکنون کم کم نرم و یکنواخت می گردد، اما هنوز بنوعی خشک است و بافت خامه ای ندارد. دوباره گوشه های ظرف غذاساز را با قاشق تمیز می کنیم و 1 قاشق غذا خوری روغن خام اضافه می کنیم. برای 1 تا 2 دقیقه مخلوط می کنیم. دوباره گوشه های ظرف را با قاشق تمیز می کنیم. دومین قاشق غذا خوری روغن را اضافه کرده و برای 1 تا 2 دقیقه دیگر مخلوط می کنیم و این گونه می شود.

اردۀ کنجد خام خامه ای!


روش سوم:

این یکی روش نسبت به روش اول بافت و قوام بهتری دارند و مانند یک اردۀ عادی است و مدت زمان بیشتری هم می توانید آن را نگه دارید، اما فقط تهیه آن وقت بیشتری می برد. زیرا در این روش به خشک کننده یا خشک کردن کنجد نیاز دارید.

طرز تهیه : دانه های کنجد بدون پوست خام را در آب برای 4 ساعت خیس کنید. گاهی آن را هم بزنید. سپس آب آن را جدا کنید و دور بریزید. کنجد را بشوئید و بگذارید آبش برود. می توانید بگذارید برای 4 ساعت به همین حال باقی بماند.

آن را روی ورق های روغنی پختنی پهن کنید و در دستگاه خشک کننده به مدت 4 الی 6 ساعت یا در طول شب در درجۀ 115 فارنهایت (40 سانتی گراد) آن را خشک کنید. یا از آفتاب برای خشک کردن استفاده نمائید.

دانه های کنجد را در ویتامیکس یا آسیاب کن آسیاب کنید تا مانند بلغور خیلی خیلی ریز شود.

کمی کرۀ نارگیل را گرم کنید و آن را روی کنجدها بریزید و کاملا با دست هم بزنید تا وقتی که کاملا خامه ای شود. اگر توده ای تشکیل شد با قاشق آن را بخوابانید و به همزدن ادامه دهید تا هیچ توده ای باقی نماند.

اگر دوست داشتید خیلی کم نمک دریا هم اضافه کنید.


ایده ها برای استفاده از ارده:

1. برای تهیه یک سس سالاد خامه ای

2. در شیر مغزها. به ازای هر فنجان آب، 1 قاشق غذا خوری ارده استفاده کنید تا آسان ترین و سریع ترین شیر مغز ممکن را تهیه کنید.

3. به هوموس نخود اضافه کنید.

4. به ارده کنجد، گیاهان و ادویه ها را اضافه کنید تا پنیرهای دانه های وگان خام را درست کنید.

5. یک قاشق پر از ارده کنجد را به سس های پاستا اضافه کنید تا یک سس پاستای خامه ای خوشمزه درست کنید.

منبع :کانون انسان پاک
نوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

از خود نمی پرسید

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:شنبه 9 فروردین 1393-10:22 ق.ظ

از خود نمی پرسید چرا در قرآن گفته شده است:

به آنچه می خورید بنگرید

 

پس باید انسان به غذای خود توجه کند


 

آیا می دانید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانسهای علمی به عنوان سم کبد معرفی می شود؟

   آیا می دانید ساندیسها, نوشابه ها, بیسکویتها, کیکها و... با قندهای مصنوعی چون ساخارین که 1000 برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته می شود که دشمن کبد و کلیه می باشد؟

 آیا می دانید رنگهای افزودنی در نوشابه ها, ساندیس ها, کیکها, آدامسها و ... همه سرطان زا هستند؟  

  آیا می دانید قیمت روغن مایع مثل آفتابگردان اگر واقعی باشد حدود 12 الی 15 هزار تومان خواهد بود ولی الان در بازار 900 الی 800 تومان است که از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزانتر است؟

  آیا می دانید بیشتر محتوای روغن های مایع از پارافین خوراکی که محصول پالایشگاهای نفت است درست شده است که کلسترول خون را افزوده موجب چربی خون و... می شود که کشنده است؟

     آیا می دانید در اکثر کارخانه های آبلیموهای صنعتی حتی یک عدد لیمو هم وارد نمی شود و آب لیمو صنعتی از (( آب کاه)) بعلاوه برخی اسانسها و جوهر نمک تولید می شود که همین امر موجب ته نشین نشدن محتوای آب لیمو می باشد؟

   آیا می دانید کره گیاهی دروغی بیش نیست و با مواد پایه ای نفت و در برخی کشورها فضولات انسانی تولید می شود و موجب تشکیل پلاک اتروم در عروق کرونر قلب و بیماری های ایسکمیک قلبی می شود و شعار ((کره مارگارین(گیاهی)دوست قلب شما)) فریب افکارعمومیست.

 آیا می دانید مواد قندی موجود در نوشابه ها موجب پوسیدگی دندانها می شود (دندان شکسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل می شود)؟

   آیا می دانید سس مایونز از همه غذاها مضرتر برای صدمه به پوست و جوش صورت است؟

  آیا می دانید پنیر پفک اغلب پنیر تلخ( پنیر فاسد) و گندیده تاریخ مصرف گذشته می باشد چسبندگی پفک براساس تحقیقات تا 7 بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهایی میشود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر 2 عدد می باشد؟   …   اما چه کنیم؟  

بهترین غذا آبگوشت با گوشت گوسفند است.  

 بهترین روغن, روغن حیوانی است. روغن کنجد و زیتون هم بهترین روغن گیاهیست.  

بهترین نان نانهای سبوس دار است مثل نان سنگک.  

 بهترین نوشابه سکنجبین است که ترکیب مقداری عسل سرکه و ... می باشد بیش از صد نوع چای هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجها مصرف انواع آنها توصیه می شود مثل( چای کوهی, گل گاو زبان, سنبل الطیب, گزنه, زنجبیل, گل نسترن, پونه, بابونه, دارچین, آویشن, استخودوس,...) همراه کمی نبات بجای قند وشکر استفاده از خرما, ارده شیره انواع میوه ها کشمش, توت خشک, عسل بسیار بجاست.  

بهترین ظرف که هم کمبودهای خون بدن را جبران کرده و هم موجب میکروب زدائی از غذا می شود ظرف سنگی و مسی می باشد. بهترین تنقلات آجیل های طبیعی هستند که به جهت طبع گرمشان بسیار مفید می باشند( مصرف آجیل ها جزء فرهنگ عمومی بوده است).   غذاهای خورشی سنتی, غذاهای سرخ نشده، سبزی خوردن بویژه نعنا بجای سالادهای امروزی, لبنیات پرچرب و دست نخورده(شیر و لبنیات باید جوشانده شود) حبوبات بخصوص نخود( اگر خیس شده و آب آن بدور ریخته شود موجب نفخ نمی شود)

سس دست ساز طبیعی(مخلوط تخم مرغ وسرکه) بطور تازه قابل استفاده است.

  کلیه غذاهای طبیعی بطور تازه استفاده شود از خوردن میوه در غیر فصل آن خودداری شود.

ضمناً عمده میوه در محل جغرافیای رویش طبیعی آن مفیدتر است.

پوست میوه ها بعنوان ماسک جهت نرمی و زیبایی پوست بسیار مفید است میو ها و سبزیجات هرچه بیشتر در معرض نور خورشید قرار بگیرند مفیدترند.

فقط سنگ نمک و پودر آن, نمک سالم و قابل استفاده هستند.

استفاده از چوب مسواک(بنام چوب اراک) بعد از خلال دندان بهترین مسواک و ضدعفونی کننده طبیعی و مالش دهنده لثه ها خواهند بود.

 

فروشگاهی به وسعت یک رویا

آسوده خرید کنید

برای دیدن فروشگاه

روی تصویر زیر کلیک کنید
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:شنبه 9 فروردین 1393-10:06 ق.ظ

پشت پرده استفاده وسیع آمریکا از ماده سمی فلوراید + تصاویر


 

درباره خمیر دندان و استفاده از مسواک مدتها بود در تردید بودم . چرا که به اثرگذاری مثبت خمیر دندان شک داشتم . در بررسی هایم در این مورد به سایت دکتر روازده زاده متخصص طب سنتی مراجعه کردم . مطلبی جالب و عجیب در همین زمینه نظرم را جلب کرد که در ادامه عین همان مطلب به حضورتان تقدیم می شود .البته باید عرض کنم که دکتر روازاده جایگزین خمیردندان را پودر شویا معرفی میکنند که در عطاریهای مورد تاییدشون میشه تهیه کرد.

دوستان عزیز باید در مسائل تغذیه و بهداشت دقت کافی را داشته باشیم تا اسیر دسیسه های غرب نشویم چرا که سالیان سال است کشورهای غربی با برنامه ریزی های دقیق و متعدد طرز صحیح غذا خوردن ما را تغییر داده اند و تقریباً به هدفی که داشتند نزدیک شده اند. نمونه بارز این هدفگذاری شوم را می توان در حجامت کردن مشاهده کرد که در حال حاضر درصد کمی از مردم ایران به حجامت روی می آورند و این در حالی است که زمان های نه چندان دور مردم خود را ملزم می کردند تا در سال چندین بار حجامت کنند . می توانید درباره دیگر مسائل تحقیق کنید تا متوجه پشت پرده این جریانات شوید.

جهت مشاهده مطالب و تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرماید. 

خوشحال میشم نظرات مخالف و موافق و تجربیات خودتان را در این پست قرار بدهید.


نگاهی متفاوت به سم فلوراید
نام فلوراید را حتما شنیده اید اما از کاربرد این ماده چه اطلاعاتی دارید؟ آیا این ماده برای انسان مضر است؟ دلیل استفاده وسیع این ماده از سوی دولت آمریکا چیست؟ در اثر این ماده مردم آمریکا به چه بیماری هایی دچار شده اند؟
افزودن مشتقات سمی فلوراید مانند سدیم فلوراید و سدیم سیلیکا فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا از سال 1945 شروع شده و با این که در سال های اخیر اقداماتی برای کاهش آن انجام شده اما هنوز هم ادامه دارد. موضوع اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی و محصولاتی همچون خمیر دندان و برخی خوراکی ها در آمریکا به سال های پس از جنگ جهانی دوم بر می گردد که تا کنون ادامه داشته و یکی از پرونده های جالب توجه در شناختن نحوه نگاه استثماری نظام سرمایه داری و سود محور حاکم بر آمریکا به نوع "انسان" است.

و باز رد پای سرمایه داری
با مطالعه دقیق داستان افزودن فلوراید به آب آشامیدنی عمومی در آمریکا در می یابیم هنگامی که این نظام درگیر حفاظت از پول و منافع سرمایه داران می شود دیگر برای آن، "انسان" آمریکایی و غیر آمریکایی تفاوتی نداشته و ناگهان تمامی پیرهن دری های حقوق بشری برگرفته از "ارزش های آمریکایی" به هیاهو و یاوه بافی هایی بی شرمانه تبدیل می شود. با این که افزودن فلوراید به آب آشامیدنی در بسیاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها از دهه ها‌ی گذشته ممنوع شده است؛ امریکا و استرالیا طرف دار سرسخت اضافه کردن فلوراید به آب اشامیدنی می باشند. مشتقات فلوراید از مواد جانبی و در حقیقت نوعی پسماند فعالیت کارخانه های صنعتی بوده و ممکن است از طریق فرسایش تدریجی‌ لایه ‌های زمین، کودها و یا در اثر دفع از صنایع مرتبط با فلزاتی مانند آلومینیوم و فولاد وارد منابع آب های آشامیدنی شده و آلودگی های خطرناکی به بار آورند.

فلوراید و سال های پس از جنگ جهانی دوم
از میانه های دهه 40 میلادی دولت آمریکا اضافه کردن فلوراید به آب آشامیدنی شهروندان را با این بهانه که موجب کاهش پوسیدگی دندان های ایشان می شود شروع کرد و دستگاه تبلیغاتی تحت کنترل سرمایه داران نیز تا کنون این کار را به صورت یکی از مهم ترین موفقیت ها در بهبود بهداشت عمومی مردم در سراسر قرن بیستم توصیف و تمجید کرده است. اولین توصیه ها به استفاده از فلوراید در آب برای کاهش پوسیدگی دندان ها طی سال های 1945 و 1946 از سوی برخی مقامات بهداشتی در آمریکا و کانادا روی داد و پس از آن خدمات بهداشت عمومی آمریکا نیز وارد میدان اجرایی این طرح شده و بدون وجود حتی یک تحقیق علمی مستدل و مورد قبول دانشمندان توصیه کرد که منابع آب شرب عمومی فلوریده شوند.
در حالی که جدای از نگاه بهداشتی و خطرات مرتبط، فلوریداسیون نمی توانست روش کارآمد و مقرون به صرفه ای باشد؛ ولی این برنامه با قدرت تمام دنبال شد. در واقع حتی اگر ادعای کمک به سلامتی دندان ها صحیح هم باشد؛ بخش بسیار کوچکی از فلور آب فلوریدهصرف حفاظت از دندان های افراد می شود و مابقی آن از بدن دفع شده و یا در صورت بالا بودن مقدار آن در بدن انباشته می شود که سرآغاز تمامی مضرات فلوراید برای انسان است. در حال حاضر میزان فلوراید در آب آشامیدانی آمریکا 4 میلی گرم در لیتر عنوان شده است در حالی که این مقدار بر اساس قوانین نباید از 2/1 میلی گرم تجاوز کند.

 


سدیم فلوراید یک ماده سمی شناخته شده است.


فلوراید و حقوق بشر!
بدین ترتیب با افزودن فلوراید به آب شهری حق انتخاب نوشیدن آب حاوی فلوراید و یا آب طبیعی سالم از شهروندان آمریکایی گرفته شد و آنها مجبور بودند به هر صورت این آب را مصرف کنند. با توجه به اینکه نظام آمریکا حتی به فکر انتخابی بودن ادامه حیات شهروندان در قالب برنامه "مرسی کیلینگ" نیز بوده است؛ اجبار به حفاظت از دندان های ایشان با خوراندن زوری آب فلوریده به آنها بسیار عجیب می نماید!


مردم به فلوریده کردن آب معترضند.
بر اساس منابع علمی آن چه که می تواند در یک حالت کنترل شده بر سلامتی دندان ها تاثیر مثبت بگذارد دوزهای محدود و مشخصی از فلوراید موضعی است نه ورود عمومی آن به کل بدن انسان از طریق آب آشامیدنی و به صورت سیستمیک. در واقع به گفته محققین مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید اگر دو بار در روز انجام گیرد به همان اندازه و یا حتی بهتر از فلوراید موجود در آب آشامیدنی می تواند برای سلامتی دندان ها موثر واقع شود. با این توصیف چه چیزی ممکن است نظام سرمایه داری را مجبور کند که با صرف هزینه های کلان به فلوریده کردن آب های آشامیدنی مردم آمریکا اقدام کند؟! و برای توجیه این کار نیز در طی چندین دهه هزینه های بزرگی را صرف فعالیت های رسانه ای نماید؟

تاثیر فلوراید کنترل نشده بر دندان های کودکان
در واقع از آنجا که از نظر پزشکان فلوریداسیون آبتنها برای بعضی افراد سودمند بوده و برای بیشتر افراد مضر است؛ این برنامه تعداد زیادیاز مردم که در معرض عوارض سمی فلوراید هستند را نادیده می گیرد. اثرات فلوراید مربوط به مقادیر موجود آن در آب است و از همین رو واضح است که استفاده از آب آشامیدنی فلوریده نمی تواند کنترل شده باشد و یا برای تمامی مصرف کنندگان کنترل مقادیر مصرف مقدور نخواهد بود. در نتیجه با توجه به اخلاق پزشکی، بخش وسیعی از مردم مجبور به استفاده از ماده ای شده اند که ادعا می شود برای سلامتی آنها مفید است اما هیچ گونه کنترلی هم بر روی چکونگی مصرف آن ندارند.فلوراید از دهه 40 به آب و مواد بهداشتی اضافه شد
این اشکالات از نظر حقوقی بارها مورد توجه مخالفان قرار گرفته و دولت را برای پاسخگویی تحت فشار قرار داده اند. این در حالیست که حامیان دولتی فلوریداسیون آب همواره در خواست های مناظره و بحث مطرح شده از سوی محققین مستقل را رد می کنند. زیرا که هیچ کدام از این مدافعان دلایل و مدارک علمی مستحکمی که بر اساس تحقیقات مستقل از نهادهای زیر نظر سرمایه داران انجام شده باشد در دست ندارند و بر این اساس شکست آنها در یک مناظره عمومی امری بدیهی خواهد بود.وضعیت فلوریداسیون آب در جهان
در حال حاضر کشورهای مختلفی نیز به پیروی از سیستم بهداشتی آمریکا فلوراید را به مواد مصرفی شهروندان خود اضافه می کنند و بیش از سیصد میلیون نفر در بیش از چهل کشور جهان تحت تاثیر اثرات فلور هستند. بیش از 145 میلیون نفر امریکایی نیز به اجبار و بدون این که حق انتخاب داشته باشند از آب آشامیدنی فلوریده استفاده می کنند.کشورهای بسیاری فلوریداسیون آب را ممنوع کرده اند.
در حالی که در اکثر کشور های اروپایی مانند سویس، سوئد و هلند فلوریداسیون آب انجام نمی گیرد با این وجود نتایج آماری به دست آمده مشابه چیزی است که در امریکا در مورد کاهش پوسیدگی دندان ها گزارش می شود. این نشان می دهد که فلوریده کردن آب اثر مهمی بر جلوگیری از بیماری های دندان نداشته است.
آلمان و اروپای شرقی هم برنامه های فلوریداسیون را کاهش داده اند با این حال هنوز در استرالیا، نیوزلند، کانادا، ایرلند و امریکا آب فلوریده می شود. ژاپن، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، دانمارک و بلژیک نیز از دیگر کشورهایی هستند که با این که در آنها فلوراید به آب آشامیدنی مردم اضافه نمی شود در عین حال آمار مشابهی با آمریکا در مورد پوسیدگی دندان دارند. طبق گزارش های منتشره در برخی کشورها نیز که مردم در معرض فلوراید بسیار فراتر از حد مجاز قرار دارند؛ مانند مکزیک، چین و هند، اثرات نامطلوب در تشدید پوسیدگی دندان و حتی تضعیف هوشیاری و فعالیت مغزی در کودکان دیده می شود.

فلوراید و عوارض آن
فلور عنصری بسیار سمی است که در صورت ورود مقادیر بالای آن به بدن انسان می تواند باعث ایجاد رسوب فلور، مسمومیت شدید و در موارد حاد حتی به مرگ منجر شود. از سوی دیگر خاصیت سرطان زایی این ماده نیز در برخی بررسی ها مطالعه شده و گاهی حتی تایید نیز شده است. در سال 2010 پس از بیش از 60 سال اضافه شدن فلوراید به آب آشامیدنی مردم آمریکا بالاخره برخی از مقامات بهداشتی اجازه یافتند به طور محدود در مورد بیش از حد لازم بودن مقادیر فلوراید برای کودکان این کشور حرف بزنند و اعلام کنند که فلوراید ممکن است موجب تغییر رنگ دندان کودکان شده و بالقوه موجب مشکلات جدی بیشتری نیز شود. به همین دلیل توصیه کردند که میزان فلورایدی که در آمریکا به آب اضافه می شود کاهش یابد. در صورتی که فلوراید موجود در آب بیش از ۱۰ واحد پی پی ام باشد در دراز مدت فردی که از آن استفاده می کند نه تنها دندان های خود را از دست می دهد بلکه با صدمات شدید استخوانی به خصوص در ستون فقرات نیز مواجه خواهد شد.


فلوراید صدمات شدیدی بر بخش های مختلف بدن انسان وارد می کند.
تنها نیمی از فلوراید‌ مصرفی در بدن قابلیت دفع دارد.‌ مصرف بیش از حد این ماده‌ی سمی از هر طریقی که باشد در دراز مدت منجر به ایجاد رسوب در بدن خواهد شد که از آن به عنوان «فلوروزیس» یاد می شود. ایجاد لکه هایی روی دندان کودکان شده و در مواردی سوراخ شدن مینای دندان تنها بخشی از مضرات فلوراید است. 50 درصد باقی مانده از فلوراید ورودی به بدن در هر روز در استخوان ها تجمع می یابد که می تواند منجر به مشکلات بزرگی شود.
التهاب و سفتی مفاصل، شکنندگی استخوان ‌ها، بروز تغییراتی در اسکلت بدن، اختلال در عضلات و تشدید خطر پوکی استخوان، كاهش استحكام و افزایش خطر شكستگی آنها از این دست صدمات هستند. به علاوه نوع خاصی از سرطان استخوان نیز وجود دارد که ارتباط آن با فلوراید مطالعه شده و در مواردی نیز اثباط شده است. از همین روست که در برنامه ملی سم شناسی آمریكا فلوراید به عنوان یك ماده سرطان زای احتمالی در نظر گرفته شده است.

اثر انباشتگی فلوراید بر اسکلت انسان
اختلالات یادگیری، ، تداخل در عملکرد سلول‌های مغزی و در نتیجه آسیب مغزی، كاهش عملكرد غده تیروئید و در نتیجه كاهش قدرت روانی فرد و افسردگی و ضریب هوشی پائین ‌در کودکان از دیگر مضرات استفاده از آب آشامیدنی فلوریده شده ذکر شده است.و در نهایت واقعیت های پشت پرده
در اینجا نیز همچون موارد فراوانی با انگیزه های سیاسی و اقتصادی برای جعل و دستکاری وسیع علمی روبرو هستیم. انتشار مدارک دولت آمریکا نشان می دهد که این برنامه طرحی عامدانه بوده و با هماهنگی کامل سرمایه داران، دولت و رسانه ها انجام شده است تا زمینه هرگونه شکایت از سوی مردم و پرداخت غرامت های سنگین با آنها برچیده شود.


فلوراید برای سرمایه داران مفید بوده است نه برای مردم!
در واقع فلوریده کردن آب اشامیدنی طرح هماهنگ شده و زیرکانه ای برای سرپوش گذاشتن به فعالیت کارخانه های صنایع تولید آهن و آلومینیوم بوده است. در اثر فعالیت این کارخانه ها که در دوران جنگ جهانی بنا به تقاضای موجود به شدت فعال بودند؛ آلودگی های خطرناک فلورایدی وارد آب های سطحی و زیرسطحی می شده است. برای فرار از مسئولیت های ناشی از این آلودگی خطرناک چه گریزگاهی بهتر از مثبت جلوه دادن و تبلیغات فریبنده در مورد اثرات سازنده آن می توانست وجود داشته باشد؟!
برنامه های مرتبط با مفید انگاری این سم مهلک با کمک اجزای مختلف سیستم سرمایه داری در طی نزدیک به 70 سال اجرا شده و به خورد مردم آمریکا و جهان داده شده است. آلوده سازی محیط زیست و مناطق زندگی کارگران شاغل در صنایع فلزی، طی جنگ جهانی دوم توسط صنایع نظامی و تسلیحاتی شدیدا تشدید شد. کارخانه های فولاد در کالیفرنیا و یوتا و کارخانه های آلومینیوم در واشنگتن و اورگون هوای اشباع شده با فلور تولید می کردند که به طور غیر قابل پیشگیری مزارع، باغات و خانواده های ساکن در مناطق کشاورزی را در معرض تهدید جدی قرار داده و به آنها آسیب می زد. در این مورد پرونده های اخذ غرامت فراوانی در ایالت یوتا وجود دارد.کمپین های مختلف اعتراض به فلوریده کرد آب در آمریکا شکل گرفته است
کارگران آسیب دیده و خانواده های بومی با اعلام شکایت موفق به دریافت غرامت از سرمایه داران صاحب کارخانه های می شدند و انتظار می رفت که روند اعلام شکایت و دریافت غرامت در سایه آرامشش پس از جنگ شتاب نیز بگیرد. جنگ دوم جهانی در حال پایان بود و سرمایه داران بخش فلزت برای گریز از محکوم شدن به پرداخت غرامت های سنگین از بابت آلوده سازی محیط زیست و صدمه زدن به سلامت جسمی مردم بازی خطرناکی را سرو سامان داده و با کمک خادمان خود در دولت آمریکا و رسانه ها موفق به اجرای آن شدند. بنابراین سرمایه گذاران بخش فلزات آمریکا اصلی ترین مدافعان پشت پرده ادعای مثبت بودن فلوریداسیون آب بوده اند. در نتیجه دیگر کار مدعیان و شاکیان در دادگاه ها برای اثبات صدمه دیدن از فلور وارد شده در آب و هوای محیط زندگی آنها بسیار سخت می شد. زیرا که فلور دیگر یک ماده موثر برای سلامتی دندان های شهروندان تلقی می شد!
دکتر اکسنر یکی از مخالفان ادعای اثرات مثبت فلوریده کردن آب بوده است. او در تحقیقاتش از این که در آمریکا فعالیت های علمی بسیار کمی در مورد فلور انجام شده اظهار تعجب کرده است. به عقیده او در حالی که از اواخر دهه 30 قرن بیستم به مطالعات پزشکی گسترده ای در مورد فلور در خارج از آمریکا بر می خوریم ولی در خود آمریکا خبری از این نوع بررسی های گسترده و عمیق وجود ندارد! نه تنها جلوی مطالعه در مورد اثر فلوراید بر انسان گرفته شده است حتی مطالعات دامپزشکی هم از ورود به این زمینه منع شده اند تا مبادا در سایه این پژوهش ها سرمایه داران آمریکایی مجبور به پرداخت غرامت به شهروندان شوند.دکتر اکسنر در حال توضیح اثرات نامطلوب فلوراید بر دندان ها
به عقیده اکسنر تلاش برای فلوریده کردن تمامی آب های کشور برای این انجام شده است که یک بار برای همیشه امکان مقایسه سلامتی مردم ناحیه ای که از آب بدون فلور استفاده کرده اند و مردمی که از آب های سمی فلوریده شده آشامیده اند از بین برود. در صورتی که تنها بخشی از کشور به این مشکل دچار بود وکلای مدافع و محققین به راحتی می توانستند با استناد به پژوهش های مقایسه ای موفق به محکوم کردن سرمایه داران و صاحبان شرکت های بزرگ شوند اما هنگامی که همه جا به یک رنگ درآمد و امکان مقایسه از بین رفت اربابان پولی خیال راحتی خواهند داشت.
منابع و مآخذ:
http://peakwater.org/tag/tap-water
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22707
http://www.fluoridation.com/c-country.htm
http://www.water-filtering.co.nz/1454/many-scientists-oppose-fluoridation.html
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31568
http://www.nytimes.com/2012/03/18/opinion/sunday/fluoridation-debate-redux.html?_r=1
http://www.fluoridealert.org/health/teeth/caries/topical-systemic.html
http://scorecard.goodguide.com/chemical-profiles/pesticides.tcl?edf_substance_id=7681-49-4
http://www.naturalnews.com/031602_fluoride_tooth_enamel.html
http://www.fluoridation.com/exner.htm
http://www.cdc.gov/fluoridation/statistics/2010stats.htm
به نقل از سایت مشرق


 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش.

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:55 ب.ظ

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش

درمان(خونریزی زنان-آرتریت روماتوئید-دیابت-یبوست-نرمی ستون فقرات-بواسیر-عفونت رحم)

۱ـ بنده در سوال قبلیم درباره ی خونریزی های شدید و پی در پی از شما پرسیدم و شما مصرف عدس با عسل و عرق بومادران و گیاه دم اسب و حجامت عام و بادکش را تجویز کردید بنده همه ی موارد را طی 7 روز به غیراز حجامت و بادکش را انجام دادم و خونریزی ام بند آمدم سوال بنده از شما این است که:1- بنده این تجویز را تا کی باید انجام دهم با اینکه خونریزی ام قطع شده است و مورد دوم اگر بعد از مدتی دوباره خونریزی داشتم باید چی کار کنم با تشکر
پاسخ:وقتی خونریزی بند آمده کفایت است.ولی به شما توصیه یکمرحله حجامت عام میشود.ضمن اینکه استفاده مکرر از گیاه دم اسب خوب نیست و اگر مجدد دچار مشکل شدید سعی کنید از بادکش و عدس و بو مادران استفاده کنید.
 
۲ـ برای از بین بردن سیاهی زانو زیربغل و خط مایو و باسن چی کار باید کرد ضمن اینکه بنده پوستم بین سبزه و گندمی است و این نقاطی که بیان کردم سیاه است در ضمن برای از بین بردن لکه های مادرزادی که در حال افزایش است چه روشی پیشنهاد می کنید با تشکر
پاسخ:برای سیاهیها از ترکیب(سدر+سرکه)روی آن ضماد کنیدروزی نیم ساعت هر ۳ روز یکبار تا ۷ مرحله و برای لکه های مادرزادی باید حتما  ویزیت گردد.
 
۳ـ چرا زمانیکه چاق میشم فقط شونه ها و پهلوهام چاق میشه و باسن و  ران و ساق پام چاق نمیشه آیا راهی هست که باسن و ران و ساق پام هم چاق شه با تشکر
پاسخ:بدلیل اینکه شما سردیها را زیاد مصرف میکنید.اگر سردی و گرمیها را هماهنگ با مزاج استفاده کنید همه اندامها خوشفرم میشود.
 
۴ـ بنده 16 سال است که دیابت دارم و قرص مصرف می کنم تا 2 سال پیش همیشه قندم بالای 270 بود و در حال حاضر پایین 220 و گاهی اوقات 170 یا  180 می شود آیا درمانی وجود دارد که من از شر دیابت راحت شوم ضمن اینکه دکتر قندم را عصبی تشخیص دادند
پاسخ:درمان دیابت یک مقوله بسیار فنی و دقیق است.بله راه درمان وجود دارد ولی باید تحت نظر یک متخصص کارآمد باشید.ولی برای اینکه دیگر قرص نخورید میتوانیداز ترکیب(پودرشنبلیله+پودرگزنه)داخل کپسول بزنید و روزی سه قرص صبح و ظهر و شب بخورید.البته دقت کنید که نباید قرص را ناگهان قطع کنید بلکه روند تغییر قند را پس از یک هفته روزانه چک کنید و آرام  آرام قرص را کم کرده و بعد قطع کنید.به هر حال خوراک گرمیها و کاهش سردیها تاثیر بسزایی در درمان دیابت عصبی دارد. 
 
۵ـ دختری 21 ساله هستم قدم 164 و وزنم 54 کیلو هست از بچگی دچار یبوست شدید هستم که هفته ای یک بار دستشویی میرم و مدفوع من همراه با کمی خون است داروهای زیادی مصرف کردم ولی خوب نشدم لطفا راه درمان را بیان کنید
پاسخ:به درمان یبوست در عناوین مطالب مراجعه و تمامی موارد را انجام دهید.
 
۶ـ پسری هستم 27 ساله با طبعی سودایی در اثر عادت های بد دوران جوانی! و کم تحرکی کمرم بسیار خشک هستش میخواستم بدونم آیا راه حلی برای نرمی ستون فقرات وجود دارد؟ تشکر و خدا قوت
پاسخ:روغن مالی هر شب با روغن زیتون و بادام تلخ به مدت ۴۰ شب. خوراک انجیر شبی ۷ عدد و زیتون ۷ عدد صبحها هم بسیار نافع است. کاهش جدی سردیها-ارده با شیره روزی یه پیاله میل گردد.
 
۷ـ آیا برای درمان اساسی بواسیر پیشرفته از نظر شما راهی وجود دارد به طوری که گوشت و زائده ی بر جای مانده به طور کامل از بین بره و بدون زالو انداختن باشه (مونث)
پاسخ:بدون زالو درمان سخت خواهد بود.البته با حجامت کمر تا حدی میتوان این مشکل را حل نمود.ولی به هرحال باید شرایط بیمار کاملا ارزیابی شود تا نتیجه مشخص گردد. 
 
۸ـاز آنجاییکه رطوبت و سردی در خانمها باعث عفونت میشود خانمها اجازه دارند استخر بروند؟مخصوصا در دوران پریودی؟من میخوام مربی شنا بشم و دائم باید توی استخر باشم. چه راه حلی هست؟ آیا میشه از چیزی مثل سنگ زاج و ... استفاده کرد؟
پاسخ:در دوران پریودی واقعا برای خانمها استخر بسیار مضر است.ولی برای اینکه این مشکلات در شما کمتر باشد باید خوراک گرمیها را بیشتر بخوریدو هرگاه احساس عفونت داشتید از تزریق واژینال عسل چند شب
استفاده کنید. 
 
۹ـمن سه ماهه عرق رازیانه استفاده میکنم زیاد احساس پری در سینه هام نمیکنم اما میخوام کم کم بادکش رو شروع کنم تا خوردن عرق رازیانه بیش از  4 ماه نشه که از خاصیتش کم بشه؟(طبق گفته ی خودتان) آیا این تصمیم  درسته؟ و اینکه گفتید 14 مرحله بادکش، یعنی 14 شب؟ (هر شب 20 دقیقه)
پاسخ:تازمانیکه احساس پری نکردید رازیانه را ادامه دهیدحتی اگر از ۴ ماه بیشتر شودوسپس از بادکش استفاده کنید.بله 
 
۱۰ـ چند سالی است که از بیماری آرتریت روماتوئید در دستم رنج می برم . خواهش می کنم راه چاره ای در طب سنتی اسلامی پیش رویم قرار دهید
پاسخ:موارد زیر را به دقت تمام ۴ ماه رعایت کنید:
الف)ارده با شیره روزی یه پیاله.بادام درختی روزی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.انجیر۷ عدد شبها.زیتون۷ عددصبح ناشتا.انگور روزی ۳ خوشه.
ب)فسنجان بادام(نصف بادام درختی+نصف گردو)هفته ای۲ وعده
ج)از ترکیب(۴ واحدروغن زیتون بودار+۲واحدعسل+۱واحدسرکه انگورطبیعی) هر۸ ساعت یک ق غذاخوری
د)بادکش اطراف مفصل مچ دست یک شب در میان ۲۱ مرحله
چ)روغن مالی مفصل با ترکیب(بادام تلخ+بنفشه) هرشب
گ)بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
م)ترک سردیها مخصوصا(عدس.چای.قند.شکر.گوشت گاو.بادمجان.لبنیات.گوجه.خیار.هندوانه.پرتقال.نارنگی.هرچیز شرکتی و کنسروی.سس.سوسیس و کالباس.مرغ.ماهی.برنج کم مصرف شودو...)
**توجه:در طول درمان درد منتشر در بدن و درد صبحگاهی طبیعی است و به هیچ وجه به این موارد اهمیت ندهید و با ادامه مصرف غذاها رفته رفته درمان اتفاق میفتد.  


درمان(سفیدی مو-درد مچ - آسم-یبوست-سودا-تنبلی تخمدان-رژیم انگور-دیابت-برگرداندن شیر)

۱ـمرد31ساله با غلبه صفرا سودا..زیاد پشت کامپیوتر و کتاب هستم برای تقویت دید بهتر چشمهام از عرق رازیانه بعنوان شستشو استفاده میکردم که پس از 2 روز خارش گرفت ک با گلاب حلش کردم..چیکار کنم ادامه بدم..آیا از سرکه ک بعنوان شفافیت و جلای مو استفاد میشه برای کسی ک سودا دارد باعث ریزش وسفید شدن مو میشه..چشمم زیاد بخار میگیره علتش چیه.. بینی ام گاهی وقتا خشکه ضمن اینکه از روغن بادام شبا موقع خواب داخل بینی استفاده میکنم..آیا عطر مالی بینی برا ی مزاج سودا درست هست زده شه..بعضی وقتا موقع خواب زده شه یه جورایی میشه سرم حس بیخوابی میادبهم دست بده..برای جلوگیری از سفید شدن ریش راه حلی وجود داره 50درصد ریشام سفید شده و موهام تازه میخواد شروع شه..ایشالا 120سال زنده و پاینده باشید
پاسخ:به جای رازیانه روزی یک عدد هلیله سیاه را داخل دهان بمکیدو نهایتا قورت دهید.(یکسال)برای بینی از روغن بنفشه استفاده کنید.سرکه برای شما هفته ای ۲ الی ۳ بار هر بار ۳دقیقه بماند کافیست.
 
۲ـ من چندسوال درمورد دردشدید مچ دست وپا وتقویت معده ازشماپرسیدم این دردخیلی عذابم میده/ به خدا خیلی دستام دردمیکنه اینقدرکه شبها دستهامو توی حالت کشش قرارمیدم تا بیحس بشه خیلی اعصابم خورد شده از 5/16 همیشه بهتون سرمیزم (در روز 50بازدید مال منه)تا اینکه جواب دوستان رودادین/میدونم که سرتون شلوغه ولی ازتون خواهش میکنم راه
حلی جلوپام بزارین که حاظرم دستاموازشدت درد قطع کنند تاراحت بشم/بازم معذرت میخوام چون سرتون شلوغه/راستی دوستمون چندسوال پرسیدکه یکیشون بیماری پسوریازیس بود/یکی ازفامیل همین مشکلوداره وتوی تابستون زیادمیشه الان سر ودست وپاهش این بیماری روداره/ ولی شما برای هربیماریجدا توضیح ندادین من نمیدونم همه این تجویزروبگم تهیه کنه یاقسمت الف ب ج د ممنونم.
پاسخ:موارد زیر را رعایت کنید:
الف)سرکه انگبین طبق دستور شبی یک لیوان
ب)شبها روی محلهای درد روغن سیاه دانه بمالید.
ج)حجامت عام دو هفته بعد و حجامت بعدی یکماه بعد آن
د)کاهش جدی سردیها مخصوصا سودازاها
ج)ارده با شیره روزی یه پیاله
برای پسوریازیس هم به بیماریهای پوستی مراجعه کنید.همچنین برای درد معده به درمان بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.
 
۳ـ جهت بیماری که سابقه دیابت و یبوست دارد و مزاج بیمار صفراویی با غلبه سودا میباشد و بیمار آسم هم دارد چه دم نوشی به جای چای سیاه و چای سبز میتوان داد چون بیمار وقتی دم نوش آویشن میخورد تنگی نفسش بیشتر میشود و با چای ترش یبوست میکند 2.جهت مادر باردار چه دم نوشهایی با چه مقدار میتوان داد لطفا برای مزاج سرد و گرم جدا بگویید خیلی ممنونم
پاسخ:برای بیمار اول دم نوش گل سرخ غنچه دار بهترین است.برای مادر باردار هم بهترین دم نوش گل سرخ است ولی خیلی غلیظ نیاشد.دم نوش گل سرخ موافق هر مزاجی میباشد. 
 
۴ـ برای رفع سودا و بلغم باخوردن اسپند معمولا یبوست پیدا میکنم برای رفع آن چه باید کرد آیا باید خوردن اسپند را قطع کنم .2.برای دندانی که پر شده ترکیب عسل و نمک باعث تیر کشیدن دندانهای پر شده میشود که دلیل اون شاید به علت اثر نمک روی عناصری که در آمالگام میباشد هست برای رفع آن چه باید کرد ممنونم
پاسخ:برای رفع یبوست  از انجیر استفاده کنید.ولی اگر خواسته باشید میتوانید از دوسین(۳واحدعسل+۱واحدسیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق مرباخوری میل کنید.نمک تاثیری در تیرکشیدن ندارد. 
 
۵ـ من سودایی هستم اونم حاد میتونم سیاهدانه وعسل را هرروز بخورم؟
پاسخ:خیر-جهت درمان اگر نیاز باشد حتما با تدابیر دارویی دیگر میتوانید استفاده کنید.ولی درحالت عادی به شما توصیه نمیشود. 
 
۶ـمن 29 سالم هست و متاهل هستم. مشکل بنده این است که از 18 سالگی مشکل کیست تخمدان داستم و بعد چند وقت خوب شد و چند سال است تنبلی تخمدان دارم و هیچکدام از داروهای شیمیایی تاثیر نگرفت. من مطالب سایت شما را مطالعه کردم و با توجه به مشکلات من که هم اعم از تنبلی تخمدان هست و موهای زائد و کوچکی سینه. شما نوشته اید که عرق رازیانه با عسل خوب است. ولی با توجه به اینکه ترشح از سینه دارم میترسم با خوردن رازیانه بدتر شوم چون شنیده ام بخاطر ترشح سینه ام خوب نیست. این را هم بگویم من چند وقت پیش آزمایش هورمونی. پرولاکتین و کم کاری تیروئید دادم که همه ازمایشات نرمال است. ولی نمیدانم چرا با وجود پرولاکتین نرمال باز ترشح سینه با فشار دادن دارم. خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید.  ممنون از مطالب خوبتون.منتظر جواب شما هستم این را هم بگویم طبع من فکر کنم بین صفراویی و سوداویی هست ) بین این دو شک دارم . که مزاج من گرم و خشک است.
پاسخ:رازیانه برای شما مشکلی نداردو بهترین است.به عناوین مطالب قسمت درمان بیماریهای زنان مراجعه کنید.  
 
۷ـبرای رژیم انگور می تونیم نان را با انگور خورد یا باید انگور تنها باشد؟ در هفته سوم در روز فقط انگور خورده شود یا میان وعده صبحانه و نهار یا بین نهار تا شام چیز دیگری می توان خورد یا میوه دیگری ؟ نان اصلا نباید خورده شود در این رژیم همراه انگور؟
پاسخ:در این رژیم فقط انگور هیچ چیز دیگری در هفته سوم و چهارم نباید استفاده گردد.فقط در صورت ضعف ۷ عدد بادام درختی در طول روز میتوان استفاده کرد. 
 
۸-مادرم 20 سال است که دیابت دارند متاسفانه به همین دلیل بینایی یک چشمشان را از دست دادند چشم دیگر هم باانجام چند جراحی ولیزر درمانی دید کمی دارد والان هم از چند قطره برای کنترل فشار چشم استفاده میکنند مدتی است که پلکهای بالا و پایین واطرافش دچار التهاب,خارش وسوزش شده  ودر نهایت زخم شده ودید چشم به تبع کاهش یافته که به هیچ درمان شیمیایی جواب نداده لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ:به یک مطب طب سنتی مراجعه کنید تا کنار چشم مادرتان حجامت و بعد آن زالو بگذارد.
 
۹ـ ارسلان هستم 26 ساله میخواستم بدونم گردن باریک و بلند هم جزو نشانه های غلبه سودا هست یا خیر و آیا راهی برای پهنتر کردن گردن های باریک وجود دارد؟
پاسخ:معمولا گردن باریک و بلند بیشتر صفراویها را شامل میشود.اقدام خاصی برای گردن نمیتوان انجام داد. 
 
۱۰ـ درمان شل بودن دریچه مری نوزادان که باعث برگرداندن شیر می شه چیه؟ برای تقویت و تکامل دستگاه گوارش نوزادان راهنمایی کنید.ممنون
پاسخ:هر شب روغن کنجد روی شکم بچه بمالید تا زمانیکه مشکل برطرف گردد.ضمنا مادر غذاهای با طبع سرد را بسیار کم بخورد و گرمیها را بیشتر تا شیرش گرم شود.  درمان(زگیل تناسلی-غده های خوش خیم-ضربه بینی-تب-یائسگی-جوش زیر پوستی-حساسیت)

۱ـ دو سال است که به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شده ام .زندگی زناشوییم را تحت الشعاع قرار داده است .راهنمائیم کنید
پاسخ:سرکه انگبین شبی یک لیوان ۱۲۰ شب.کیسه کشیدن و با سرکه شستن زگیل در حمام.ضماد (سرکه و سیاه دانه نیم کوب)از شب تا صبح تا از بین برود.
 
۲ـ متاسفانه چند سالی کراک مصرف کردم و چند بار اقدام به ترک مواد از طریق سم زدائی و اقامت در کمپ های ترک اعتیاد کردم . 2 سال پیش تعدادی غده های سفت اندازه فندق در گردن و دستم درآمد که با بیوپسی معلوم شد که خوش خیم است و با دارو برطرف شد حالا دوباره تعداد زیادی در گردن و ران و کتف و ...بدنم درآمده است چه کنم . در حال حاضر هم تحت نظر یک پزشک که کار ترک اعتیاد می کند دارو می خورم. خواهشمند ام مرا راهنمائی نمائید
پاسخ:اگر به مطب طب سنتی مراجعه کنید بهترمیشود به شما کمک کرد ولی علی الحساب سرکه انگبین شبی یک لیوان را بخورید و بعد یکماه حجامت عام کنید.روی غده ها روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۳ـ پسرم به خاطر ضربه ای که روی زمین افتاد استخوان بینی اش باد کرده برای خوابیدن باد بینیش و بر گشتن به حالت قبلش چی کار باید بکنم بینیش نه شکسته ولی ضرب خورده
پاسخ: کمپرس آب یخ بهترین راهکاراست.
 
۴ـ برای درمان تب نوزادن وكودكان هم راهنمایی بفرمایین؟كودكی دارم باطبع صفراوی اشتهاش زیادولی چاق نمیشه.وقتی سرماخورده میشه نفس نفس میزنه برای درمان چرك سینه اش ازدمكرده پونه نعناوآویشن هر4ساعت نصف لیوان استفاده میكنم وخیلی خوب جواب میده تا2روز حالش خوب خوب میشه.ولی موندم برای مواقعی كه تب شدید میكنه چیكار كنم؟تابحال از گلهای بنفش رنگ كه فكر كنم اسمش پنیركه وپاشویه استفاده كردم امابعد از10دقیقه تبش برمیگرده وآنچنان داغ میشه كه بالامیاره ومجبور میشم از شیاف استفاده كنم.ممنون میشم راهنماییم كنید تابتونم تبش روزود پایین
بیارم وازشیاف استفاده نكنم.
پاسخ:هر موقع که بچه تب کرد به بچه دمکرده گل سرخ غلیظ بدهید.اینکار تب را اصولی پایین میاورد.ضمنا در زمانی که بچه تب میکند سردیها را به بجه ندهید.
 
۵ـ آیا راهی برای زودتر یائسه شدن وجود دارد؟چیست؟ ضمن اینکه بنده پنجاه و نیم سالم است و خونریزی های شدید و بدون وقفه قاعدگی دارم
پاسخ:زودتر یائسه شدن به هیچ وجه توصیه نمی شود.برای تنظیم پریودی و خونریزیهای شدیداز عرق بومادران شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنید.
 
۶-من صورتم جوشای زیرپوستی میزنه اما سیاه نیستن سفیدن با ریز وقتی فشارشون میدم ی ذره کوچیک چرک سفید توش درمیاد چیکارش کنم؟
پاسخ:باید براساس مزاجتان دارو تجویز شود. 
 
۷ـ من دختری 23 ساله هستم که استخوان های جلو لگنم بیرونن هیچی گوشت روشون نیست چیکار کنم تا پوشیده بشن استخوانهای کتفم هم بیرون هستندازخدا مدد میخوام درست بشه راستی در طرف باسنم خالی هستند و رفتن داخل چیکارشان بکنم پر شوند؟
پاسخ:شما باید حتما ویزیت شوید. 
 
۸ـ همسرم حدود 2 ساله که دچار آبریزش بینی شده که تقریبا تمام طول سال ادامه داره فقط توی فصل زمستان یه کم بهتر میشه، گاهی هم دچار خارش چشم و عطسه میشه. آبریزش بینی خیلی اذیتش میکنه خصوصا صبح ها. مزاجش هم به نظرم صفراوی باشه. لاغر اندامه و عاشق ترشیجات. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
۱- شبی یک قطره روغن سیاه دانه داخل بینی بچکاند(۲ هفته)
۲-از ترکیب(۳ واحد عسل+۱ واحد سیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق م بخورد(۴ ماه)
۳-بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
۴-کاهش سودازاها و غذاهای شرکتی
۵-حجامت آلرژی هر ماه یکبار دو مرحله در ربع سوم ماه قمری
 
۹ـ دختری 26 ساله هستم و متاهل می باشم.فیبروم رحمی دارم که سایز بزرگترین آن 9 سانت می باشد.مشکل اصلی من خونریزی شدید و دفع لخته های بزرگ هنگام پریود است و حتی پس از پایان دوره پریود خونریزی من قطع نمی شود و حتی شده که به مدت 25 الی 30 روز و تا دوره پریود بعدی خونریزیم قطع نشده.عرق بومادران و یونجه با عسل هم میخورم ولی تاثیری نمی کند حتی بادکش زیر سینه هم انجام داده ام ولی بی نتیجه بود.لطفا چیزی معرفی کنید تا این خونریزی من هر چه زودتر قطع شود.
پاسخ:از دمکرده(گیاه دم اسب+بومادران)شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنیدتا زمانیکه خونریزی بند بیاید.در هفته ۲ وعده عدسی بخورید. 
 
۱۰ـ دختر 22ساله بامزاج بلغمی هستم.بنده بعضی وقتها باسنم جوشهای بزرگ چرکی و خونی میزند که خیلیم درد دارند.این جوشها رو دستکاری کردم اما متاسفانه جای جوشها سیاه شده البته باسنم زبر هستش.باتشکر و سپاس فراوان از شما
پاسخ:مخلوط سرکه و سدر را ضماد کنید و در حمام کیسه بکشید و با سرکه ماساژ دهید.
درمان(نفخ معده-لک قهوه ای-لاغری-پف چشم-پولیپ رحم-افزایش قد-سرکه انگور-حجامت سر)
۱ـ خانم هستم .سن 48 وزن 52 قد167-طبع سرد و تر. چیزهایی که  میخورم باعثه نفخ معدم میشه.مثله :خیار.حبوبات و سیر. باید چکار کنم تا نفخ معدم از بین بره و بتونم همه چیز بخورم و واسه من نوشته بودین که 7 عدد خیار بخورم.1ی هم نمیتونم بخورم چه برسه به 7تا واینکه میشه به جا خیار چیزی دیگه بخورم؟
پاسخ : شما احتمالا دارای طبع سرد و خشک هستید و معده تان نیز سرد است . برای درمان نفخ معده تان به عناوین مطالب قسمت بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.پس از درمان نسبت به چاق شدن اقدام کنید.ضمنا در این روش حتما چند عدد خرما را اول بخورید و سپس خیارها را شروع کنید. ولی برای شما مصرف روزانه یک لیوان شیر بادام بسیار عالی است:
(۲۱ عدد بادام درختی+۱ لیوان عرق یونجه+۲ ق غذاخوری عسل)همه اینها را داخل مخلوط کن ریخته سپس میل کنید(۴ ماه)
 
۲ـلطفا جواب من رو زودتر بدهید واقعا خسته شدم از درمان های شیمیایی. چند سؤال داشتم:1موهام خیلی کم پشت شده برای پر پشت شدنشون چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید2 سرم قارچ داره چیکار کنم که از بین بره ۳ من هورمون مردانه دارم میخواستم بدونم چطور موهای زائد بدنم از بین میرود چون یک سال است که موهای پام و روی شکمم را موم می اندازم لکه های قهوه ای به وجود اومده و موهام زیر پوستی شده 4 چطور لکه های قهوه ای و موهای زیر پوستی را معالجه کنم 5 از کجا میفهمیم سینوزیت داریم 6 من دهانم خیلی بوی بد میدهد نمیدونم از چیه6 پوست بدنم جدیدا تیره شده چیکار کنم روشن بشود
پاسخ: برای پرپشت شدن موها به عناوین مطالب قسمت ریزش مو مراجعه کنید . برای رفع موهای زائد هم شبی ۱لیوان عرق رازیانه با کمی عسل بخورید . (۱۲۰شب) .برای رفع لکه های قهوه ای هم به درمان بیماریهای پوستی مراجعه کنید . برای بوی بد دهان هم به عناوین مطالب قسمت رفع بوی بد دهان مراجعه کنید .
 
۳ـمن وزنم 52 وقدم 164لاغرم بهم که استرس واردمیشه اصلانمیتونم چیزی بخورم زود لاغر میشم زیاد به شیرینی جات علاقه ندارم ولی میخورم تروخدا یه رژیم غذایی برامن بنویسید که درعرض 40 روز یه ذره کمتریا بیشتر 10-15 کیلو اضافه کنم زیادم شرایط مالیم خوب نیست تروخداکمکم کنید خیلی شرایط روحیم بده, شمابرابزرگ شده سینه گفتید بادکش انجام بدید ولی من باظرف بزرگ که پلاستیک محکم این کارو انجام دادم بدنمو نمیگیره ظرف بزرگ که اندازه سینم باشه وشیشه ای نداریم لیوان کوچیک شیشه ایم خوب بدنمو نمگیره زود درمیاد تروخدا کمکم کنید
پاسخ :برای چاق شدن شیر بادام که در سوال اول توضیح داده شد را روزانه بخورید.برای بادکش از استکانهای کوچک استفاده کنید. 
 
۴ـکسی که به صورت مادرزادی چشم هایش بر جسته است علتش چیه از کمبود ویتامین هست راهی برای کم شدن پف چشم مخصوصا بعد از خواب هست؟
پاسخ:این نشانه رطوبت بالا در چشم است همان بلغم. این همان عاملی است که باعث پف چشم میشود.برای درمان موارد زیر را رعایت کنید:
الف)روغن مالی ملاج سر هر شب با روغن سیاه دانه(۴۰ شب)
ب)کاهش جدی سردیها مخصوصا شبانگاه
ج)شب موقع خواب یک ق غ عسل بخورید.
د)پسته شبی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.
 
۵ـاز ترکیب گلاب+بارهنگ بسیار عالی نتیجه گرفتم.فقط می خواستم بپرسم میشه گل سرخ خشک رو دم کنیم و صاف کنیم و دوباره بارهنگ رو در اون بجوشونیم و با عسل بخوریم؟ بازم مشتکرم
پاسخ : بله ایرادی ندارد .
 
۶ـ آیا ازعرق بومادران میتوان دردوره ی عادت ماهیانه نیز استفاده کرد(برای رفع پولیپ رحم) باتشکر
پاسخ:بله مشکلی ندارد. 
 
۷ـ پسری هستم که مهر امسال 23سالم میشه خواستم ببینم امکان افزایش قد دارم اگه دارم روشش رو بگید ممنون میشم؟
پاسخ: بیشترین شانس افزایش قد زیر ۱۸ سال است.ولی میتوانید یکمرحله حجامت قد در پاییز و سه مرحله آن را در بهار انجام دهید. 
 
۸ـ میشود روش تهیه سرکه انگور طبیعی را برامون بگویید؟
پاسخ: در وبلاگ "همه چیز درباره طب سنتی " این مطلب آمده است به این وبلاگ مراجعه کنید .
 
۹ـ کاهش سردی ها برای همه باعث کوچک شدن باسن میشه؟آخه من نمیخوام باسنم کوچک بشه ولی مجبورم سردی ها رو کاهش بدم؟
پاسخ : کاهش سردیجات باعث تناسب اندام میشود نه لاغری .
 
۱۰ـمن قراره دو هفته دیگه (31 مرداد) برم موسسه حجامت برای حجامت سر.تقریبا 50 روز پیش هم آخرین حجامت عام رو انجام دادم. از عید تا به حال 3 مرتبه حجامت عام انجام دادم.شب ها هم سرکه انگبین (با عرق کاسنی) مصرف میکنم. علت حجامت سر: جلوگیری از ریزش مو مزاج: صفرا سودا (لاغر و ریزش موها از جلوی سر)
سوال: برای انجام حجامت در آن زمان آیا اکنون باید
کار خاصی انجام بدم؟(با توجه به اینکه فاصله آخرین حجامت عام من با حجامت سر دو ماه می شود). یا اینکه باید همین هفته حجامت عام انجام بدهم؟ چون من تنها یک روز تهران هستم و اگر باید کاری قبل آن انجام بدهم همین الان بگویید که دیر نشود.
پاسخ: ببخشید که دیر جواب دادم ولی برای انجام حجامت مصرف سرکه انگبین
قبل از حجامت عالی است و برای شما به چیز دیگری احتیاج نیست .
 


درمان(تنبلی تخمدان-ریزش مو -زودارضایی-عفونت ریه -پوسته ناخن-سودا-اکتودرمال-حجامت-سینوس)

۱ـ دختری 24ساله هستم.تنبلی تخمدان دارم و هورمون مردانه در من بالا است.وزنم نسبت به اشتهام بیشتر و سینه هام کوچکتر.قرص متفورمین استفاده می کنم.از مطالب شما متوجه شدم عرق رازیانه مفید است. من هم میتوانم از این عرق استفاده کنم؟تداخلی با متفورمین ندارد؟چه مقدار و چند شب؟ممنون.
پاسخ:نیازی به مصرف قرص نیست عرق رازیانه شبی یک لیوان در ایام پاکی به مدت ۴ ماه استفاده بشه نتیجه مطلوب حاصل میشه.البته برای تنبلی تخمدان به عناوین مطالب بیماریهای زنان مراجعه و دستورات را کامل اجرا کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.  
 
۲ـ بنده قبلا در رابطه با ریزش مو با شما مشورت کرده بودم. برای یادآوری توضیح میدهم.۲۵ سال سن دارم. ساکن اصفهان هستم. مجرد هستم. خیلی خیلی لاغر هستم و موهای سرم از ناحیه جلو شروع به ریزش کرده است. از عید تا به حال تقریبا هر ماه حجامت عام انجام داده ام. سر و بدنم را با مخللوط سرکه صنعتی و سدر میشورم. هفته ای یک یا دو مرتبه سرم را حنا میگذارم. روغن کنجد به جای روغن نباتی مصرف میکنم. آب چشمه (غیر کلر دار) مصرف میکنم. وعده ناهار را حذف کرده ام. قسمت هایی از سرم که دچار ریزش شده را ماساژ میدهم. شبی یک لیوان سرکه انگبین میخورم(با حامل عرق کاسنی). شبها مقداری عرق رازیانه میخورم.سعی میکنم از میوه های گرم دوری کنم و بیشتر هندوانه و انگور میخورم. دو
روز یکبار حمام میروم (شوینده سرکه صنعتی + سدر). قبل و بعد از غذا هم سرکه طبیعی میخورم. نکاتی که در روایات برای رویش مو هست را هم رعایت میکنم (سرمه سنگ شب ها، مسواک زدن، خوردن پیاز، خوردن انجیر، حنا زدن). حتی ظروف غذامونم اصلاح کردم. دیگه چه کار کنم؟ کلی سخنرانی طبی گوش میدم و سعی میکنم رعایت کنم. البته دو مورد هست که هنوز نتونستم اصلاح کنم: 1- خودارضایی (به علت شدت شهوت)(خیلی ساله) 2- شبا خوابم نمیبره و اکثر شب ها بیدارم(6 سالی هست). ولی به هیچ نتیجه خاصی هم نرسیدم. آیا واقعا این روش هایی که گفتید جواب میده؟
چرا من به هیچ جا نمیرسم. از بس این چیزا رو رعایت میکنم همه منو مسخره میکنند. بم میگند که سر کاری!در ضمن با موسسه تماس گرفتم و برای آقای دکتر مقدم وقت گذاشتند.آیا این دکتر برای من مناسب هستند؟ آیا واقعا با طب میشه موهای من به حالت اول برگرده؟ اگه نمیشه حاضرم عمل جراحی هم انجام بدم. ولی بیشتر دوست دارم از روش طبیعی استفاده بکنم و حاضرم همه جوره خرج کنم.خواهشا جواب کاملی بدید و همه چیز رو برام مشخص کنید. نزدیک دو ماه هست که هر روز روزی چند بار به وبلاگ شما سر میزنم. یعنی واقعا برام مهمه این درمان.
پاسخ:جنسیت شما مشخص نیست.ولی اگر مرد هستید نباید بی محابا هر ماه حجامت میکردید.چراکه این خود عاملی است برای سستی موها .انجام حجامت عام ۱ الی ۲ مرتبه توصیه میشود و اگر نتیجه حاصل نشد حجامت سر یکمرحله انجام میشود و در نهایت زالوی پشت گوش.ضمنا خوردن رازیانه برای آقایان مضراست.اگرهم خانم هستیدکه کل درمانتان اشتباه بوده است.به هر حال تحت نظریک دکتر طب سنتی به راحتی مشکل شما قابل درمان است.
 
۳ـ آقایی 30 ساله ومتاهل هستم مشکلی که داشتم اینه که وقتی نزدیکی میکنم زود ارضا میشم ومشکل بعدی کوچک بودن التمه
پاسخ :به عناوین مطالب قسمت نارسایی جنسی مردان مراجعه کنید و دستورات گفته شده را انجا دهید.برای کوچک بودن آلت میتوانیدبا روغن زیتون ماساژ دهید بعد۱۵ دقیقه با حوله آلت را به سمت جلو ماساژ دهید. این روش تا حدودی موثر است. 
 
۴ـمن خودم كارشناس تغذیه بیمارستانم از نظر طب سنتی برای بیمارانی كه عفونت شدید ریه دارند كه ذر كما هم میباشند (ناشی از سكته )كه در بخش ای سی یو بستری هستند و از طریق NGtube(از طریق لوله ای كه در بینی قرار میدهند تا غذا را به معده بفرستند)تغذیه میشونند چه تغذیه ای باید در نظر گرفته شود با توجه به اینكه در طب اسلامی گفته شده هفته ای یكبار از گوشت استفاده شود برای این بیماران كه تقریبا به 60 گرم پروتیین روزانه نیاز دارند از چه منابع پروتیینی با توجه به عفونت ریه میتوان استفاده كرد و از انواع مغزها چند عدد روزانه میتوان به انها داد با توجه به اینكه بیمار در كما میباشد و هاضمه ضعیفی دارد خدا به شما واستاد خیر دنیا واخرت عطا نماید
پاسخ:کنجد بهترین جایگزین گوشت و مواد پروتیینی است.میتوانید خام آن و یا به شکل ارده برای بیمار استفاده کنید.ضمنا برای این بیمار میتوان موارد زیر را رعایت کرد:
الف)آب انگور تازه روزی ۱ الی ۲ لیوان
**توجه:به جای آب انگور میتوانید از ۳ ق غذاخوری شیره انگور خوب داخل یک
لیوان آب جوش ولرم استفاده کنید.
ب)۷ عدد انجیر را داخل یک لیوان آب جوش خیس دهید بعد ۷ ساعت انجیرها  را کاملا بفشارید و صاف کنید و آب آن را با عسل شیرین کرده به بیمار دهید.
ج)سه ق غذاخوری عسل داخل یک لیوان آب جوش ولرم ریخته روزی ۱ الی ۲ لیوان به بیمار بدهید.
***توجه بسیار مهم :اقدامات زیر در بهوش آمدن بیماری که در کما قرار دارد بسیار کمک کننده است:
الف)ماساژ کف پا روزی ۲ الی ۳ مرتبه هر بار نیم ساعت
ب) مالیدن عطر محمدی(گلاب)جلوی بینی به طور مداوم
ج)روغن مالی ملاج سر با روغن سیاه دانه روزی ۲ الی ۳ بار
 
 
۵ـچرا زیر ناخن ها جایی که رویش میکنه همون ابتدای ناخن پوست پوست میشه دسته؟میگن انگار بخاطر کمبود کلسیم هستش آره؟ممنون میشم راه درمانی بگید
پاسخ:انجیر زیاد بخورید و روی محل ناخن ها را روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۶ـ پسری 25 ساله هستم که دور چشمانم سیاه و گود افتاده شده است وبرای معالجه به دکتر طب سنتی مراحعه نمودم که مزاجم را سودا تشخیص دادند و برای درمان شربت سودا و پودر ماءالجبن دادند و زالو انداختن اطراف چشم بعد از یک ماه را تجویز کردند. حدود دو ماه است که شربت سودا و پودر ماءالجبن را طبق دستور مصرف می کنم و بعد از یک ماه 2 بار حجامت کردم ولی زالو نینداختم که تاثیر نداشته است. می خواستم بدانم زالو انداختن اطراف چشم برای بینایی ضرر ندارد، آنهم 2 بار تجویز کردند به فاصله یک هفته؟ با توجه به اینکه رنگ پوست صورتم با کل بدنم فرق می کند که انگار از خودم نیست! می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم که برای درمان چه کاری انجام دهم. باتشکر فراوان
پاسخ:زالو انداختن کنار چشم برای چشم بسیار نافع است فقط قبل زالو انداختن از دکترتان بخواهید یکبار کنار چشمتان را حجامت کند و سپس زالو بیاندازد.با اینکار نتیجه بهتری حاصل خواهدشد. 
 
۷ـ دختری هست 20ساله دچاربیماری ژنتیکی اکتودرمال دیسپلاژیا که حتما علائم بیماری را میدانید (بی مویی,بی دندانی,نداشتن غدد عرق و....) بعد از سن بلوغ سینه هایش هم رشد نکردند(نوک سینه را دارد) میخواستم ببینم عرق رازیانه وبادکش سینه دراین مورد جواب میدهد؟آیا نمونه ای دارید که این بیماری را داشته ودرمان شده باشد؟ لطفا بدون اطمینان کامل امیدوارمان نکنید با تشکر
پاسخ:برای بیماران اینچنینی نتیجه قابل پیش بینی نیست در بعضی بیماران جواب مثبت میدهد و در بعضیها نتیجه ای نمیدهد.ترجیحا تحت نظر پزشک طب سنتی این اقدامات انجام شود شاید نتیجه حاصله بهتر باشد. 
 
۸ـاگر به تشخیص سایت طبایع مزاجم بلغمی باشد(سردی 2 از 4 __تری2 از 4) برای درمان کک مک گفته اید خوردن گس مزه ها مثل آب انار وسه مرحله حجامت اما درجای دیگر میگویید انار برای بلغمی ها خوب نیست(سردی است)و بلغمی ها بهتر است که حجامت نداشته باشند پس من برای درمان کک مک چکار باید بکنم؟
پاسخ:اگر بلغمی هستید ابتدا خوراک گرمیها را تا حدود ۴۰ روز باید داشته باشید و کاهش سردیها اگر لکها رو به کاهش رفت نیازی به اجرای دستورات فوق نیست.ضمنا کک و مک از غلظت خون است که چون بلغمی هستید این کک و مک از بلغم است.پس با خوراک گرمیها و ورزش روزانه این کک و مکها را درمان کنید.ضمن اینکه در کنار خوراک گرمیها از گس مزه ها هم استفاده کنید.اگر بعد ۴۰ روز هیچ فرقی نکردید حجامت را شروع کنید.ولی خوراک گرمیها را تا پایان درمان ادامه دهید. 
 
۹ـ برای درمان ریزش سینوسی درپشت حلق ,برگ پیاز را که درعسل میزنیم باید برگ پر از عسل باشد یا عسل اضافی آن را برگردانیم بعد بخوریم درضمن چند روز باید بخوریم؟
پاسخ:نیازی به پر بودن نیست وطول درمان ۷ الی ۱۴ روز است.ابتدا خلط رقیق شده و بعد تخلیه میگردد.
 
۱۰ـ دردرمان سینوزیت گفته اید: منظور از تعداد قطره ها تعداد قطره ای است که واقعاداخل سینوسها شود خوب ما از کجا متوجه شویم که قطره واقعا وارد سینوسها شده یا نه؟من که دربینی روغن سیاهدانه میریزم اصلا درد و سوزشی که شما گفتید ندارم یعنی ممکن است اصلا وارد سینوسهایم نمیشود؟ آیا باید حتما درد و سوزش داشته باشد؟ پاسخ:لزوما برای همه درد و سوزش ندارد ولی میتوان ورود روغن را حس کرد.

منبع: tebebartar.blogfa.com
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش.

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:54 ب.ظ

نسخه های شفا بخش دکتر خیراندیش

درمان(خونریزی زنان-آرتریت روماتوئید-دیابت-یبوست-نرمی ستون فقرات-بواسیر-عفونت رحم)

۱ـ بنده در سوال قبلیم درباره ی خونریزی های شدید و پی در پی از شما پرسیدم و شما مصرف عدس با عسل و عرق بومادران و گیاه دم اسب و حجامت عام و بادکش را تجویز کردید بنده همه ی موارد را طی 7 روز به غیراز حجامت و بادکش را انجام دادم و خونریزی ام بند آمدم سوال بنده از شما این است که:1- بنده این تجویز را تا کی باید انجام دهم با اینکه خونریزی ام قطع شده است و مورد دوم اگر بعد از مدتی دوباره خونریزی داشتم باید چی کار کنم با تشکر
پاسخ:وقتی خونریزی بند آمده کفایت است.ولی به شما توصیه یکمرحله حجامت عام میشود.ضمن اینکه استفاده مکرر از گیاه دم اسب خوب نیست و اگر مجدد دچار مشکل شدید سعی کنید از بادکش و عدس و بو مادران استفاده کنید.
 
۲ـ برای از بین بردن سیاهی زانو زیربغل و خط مایو و باسن چی کار باید کرد ضمن اینکه بنده پوستم بین سبزه و گندمی است و این نقاطی که بیان کردم سیاه است در ضمن برای از بین بردن لکه های مادرزادی که در حال افزایش است چه روشی پیشنهاد می کنید با تشکر
پاسخ:برای سیاهیها از ترکیب(سدر+سرکه)روی آن ضماد کنیدروزی نیم ساعت هر ۳ روز یکبار تا ۷ مرحله و برای لکه های مادرزادی باید حتما  ویزیت گردد.
 
۳ـ چرا زمانیکه چاق میشم فقط شونه ها و پهلوهام چاق میشه و باسن و  ران و ساق پام چاق نمیشه آیا راهی هست که باسن و ران و ساق پام هم چاق شه با تشکر
پاسخ:بدلیل اینکه شما سردیها را زیاد مصرف میکنید.اگر سردی و گرمیها را هماهنگ با مزاج استفاده کنید همه اندامها خوشفرم میشود.
 
۴ـ بنده 16 سال است که دیابت دارم و قرص مصرف می کنم تا 2 سال پیش همیشه قندم بالای 270 بود و در حال حاضر پایین 220 و گاهی اوقات 170 یا  180 می شود آیا درمانی وجود دارد که من از شر دیابت راحت شوم ضمن اینکه دکتر قندم را عصبی تشخیص دادند
پاسخ:درمان دیابت یک مقوله بسیار فنی و دقیق است.بله راه درمان وجود دارد ولی باید تحت نظر یک متخصص کارآمد باشید.ولی برای اینکه دیگر قرص نخورید میتوانیداز ترکیب(پودرشنبلیله+پودرگزنه)داخل کپسول بزنید و روزی سه قرص صبح و ظهر و شب بخورید.البته دقت کنید که نباید قرص را ناگهان قطع کنید بلکه روند تغییر قند را پس از یک هفته روزانه چک کنید و آرام  آرام قرص را کم کرده و بعد قطع کنید.به هر حال خوراک گرمیها و کاهش سردیها تاثیر بسزایی در درمان دیابت عصبی دارد. 
 
۵ـ دختری 21 ساله هستم قدم 164 و وزنم 54 کیلو هست از بچگی دچار یبوست شدید هستم که هفته ای یک بار دستشویی میرم و مدفوع من همراه با کمی خون است داروهای زیادی مصرف کردم ولی خوب نشدم لطفا راه درمان را بیان کنید
پاسخ:به درمان یبوست در عناوین مطالب مراجعه و تمامی موارد را انجام دهید.
 
۶ـ پسری هستم 27 ساله با طبعی سودایی در اثر عادت های بد دوران جوانی! و کم تحرکی کمرم بسیار خشک هستش میخواستم بدونم آیا راه حلی برای نرمی ستون فقرات وجود دارد؟ تشکر و خدا قوت
پاسخ:روغن مالی هر شب با روغن زیتون و بادام تلخ به مدت ۴۰ شب. خوراک انجیر شبی ۷ عدد و زیتون ۷ عدد صبحها هم بسیار نافع است. کاهش جدی سردیها-ارده با شیره روزی یه پیاله میل گردد.
 
۷ـ آیا برای درمان اساسی بواسیر پیشرفته از نظر شما راهی وجود دارد به طوری که گوشت و زائده ی بر جای مانده به طور کامل از بین بره و بدون زالو انداختن باشه (مونث)
پاسخ:بدون زالو درمان سخت خواهد بود.البته با حجامت کمر تا حدی میتوان این مشکل را حل نمود.ولی به هرحال باید شرایط بیمار کاملا ارزیابی شود تا نتیجه مشخص گردد. 
 
۸ـاز آنجاییکه رطوبت و سردی در خانمها باعث عفونت میشود خانمها اجازه دارند استخر بروند؟مخصوصا در دوران پریودی؟من میخوام مربی شنا بشم و دائم باید توی استخر باشم. چه راه حلی هست؟ آیا میشه از چیزی مثل سنگ زاج و ... استفاده کرد؟
پاسخ:در دوران پریودی واقعا برای خانمها استخر بسیار مضر است.ولی برای اینکه این مشکلات در شما کمتر باشد باید خوراک گرمیها را بیشتر بخوریدو هرگاه احساس عفونت داشتید از تزریق واژینال عسل چند شب
استفاده کنید. 
 
۹ـمن سه ماهه عرق رازیانه استفاده میکنم زیاد احساس پری در سینه هام نمیکنم اما میخوام کم کم بادکش رو شروع کنم تا خوردن عرق رازیانه بیش از  4 ماه نشه که از خاصیتش کم بشه؟(طبق گفته ی خودتان) آیا این تصمیم  درسته؟ و اینکه گفتید 14 مرحله بادکش، یعنی 14 شب؟ (هر شب 20 دقیقه)
پاسخ:تازمانیکه احساس پری نکردید رازیانه را ادامه دهیدحتی اگر از ۴ ماه بیشتر شودوسپس از بادکش استفاده کنید.بله 
 
۱۰ـ چند سالی است که از بیماری آرتریت روماتوئید در دستم رنج می برم . خواهش می کنم راه چاره ای در طب سنتی اسلامی پیش رویم قرار دهید
پاسخ:موارد زیر را به دقت تمام ۴ ماه رعایت کنید:
الف)ارده با شیره روزی یه پیاله.بادام درختی روزی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.انجیر۷ عدد شبها.زیتون۷ عددصبح ناشتا.انگور روزی ۳ خوشه.
ب)فسنجان بادام(نصف بادام درختی+نصف گردو)هفته ای۲ وعده
ج)از ترکیب(۴ واحدروغن زیتون بودار+۲واحدعسل+۱واحدسرکه انگورطبیعی) هر۸ ساعت یک ق غذاخوری
د)بادکش اطراف مفصل مچ دست یک شب در میان ۲۱ مرحله
چ)روغن مالی مفصل با ترکیب(بادام تلخ+بنفشه) هرشب
گ)بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
م)ترک سردیها مخصوصا(عدس.چای.قند.شکر.گوشت گاو.بادمجان.لبنیات.گوجه.خیار.هندوانه.پرتقال.نارنگی.هرچیز شرکتی و کنسروی.سس.سوسیس و کالباس.مرغ.ماهی.برنج کم مصرف شودو...)
**توجه:در طول درمان درد منتشر در بدن و درد صبحگاهی طبیعی است و به هیچ وجه به این موارد اهمیت ندهید و با ادامه مصرف غذاها رفته رفته درمان اتفاق میفتد.  


درمان(سفیدی مو-درد مچ - آسم-یبوست-سودا-تنبلی تخمدان-رژیم انگور-دیابت-برگرداندن شیر)

۱ـمرد31ساله با غلبه صفرا سودا..زیاد پشت کامپیوتر و کتاب هستم برای تقویت دید بهتر چشمهام از عرق رازیانه بعنوان شستشو استفاده میکردم که پس از 2 روز خارش گرفت ک با گلاب حلش کردم..چیکار کنم ادامه بدم..آیا از سرکه ک بعنوان شفافیت و جلای مو استفاد میشه برای کسی ک سودا دارد باعث ریزش وسفید شدن مو میشه..چشمم زیاد بخار میگیره علتش چیه.. بینی ام گاهی وقتا خشکه ضمن اینکه از روغن بادام شبا موقع خواب داخل بینی استفاده میکنم..آیا عطر مالی بینی برا ی مزاج سودا درست هست زده شه..بعضی وقتا موقع خواب زده شه یه جورایی میشه سرم حس بیخوابی میادبهم دست بده..برای جلوگیری از سفید شدن ریش راه حلی وجود داره 50درصد ریشام سفید شده و موهام تازه میخواد شروع شه..ایشالا 120سال زنده و پاینده باشید
پاسخ:به جای رازیانه روزی یک عدد هلیله سیاه را داخل دهان بمکیدو نهایتا قورت دهید.(یکسال)برای بینی از روغن بنفشه استفاده کنید.سرکه برای شما هفته ای ۲ الی ۳ بار هر بار ۳دقیقه بماند کافیست.
 
۲ـ من چندسوال درمورد دردشدید مچ دست وپا وتقویت معده ازشماپرسیدم این دردخیلی عذابم میده/ به خدا خیلی دستام دردمیکنه اینقدرکه شبها دستهامو توی حالت کشش قرارمیدم تا بیحس بشه خیلی اعصابم خورد شده از 5/16 همیشه بهتون سرمیزم (در روز 50بازدید مال منه)تا اینکه جواب دوستان رودادین/میدونم که سرتون شلوغه ولی ازتون خواهش میکنم راه
حلی جلوپام بزارین که حاظرم دستاموازشدت درد قطع کنند تاراحت بشم/بازم معذرت میخوام چون سرتون شلوغه/راستی دوستمون چندسوال پرسیدکه یکیشون بیماری پسوریازیس بود/یکی ازفامیل همین مشکلوداره وتوی تابستون زیادمیشه الان سر ودست وپاهش این بیماری روداره/ ولی شما برای هربیماریجدا توضیح ندادین من نمیدونم همه این تجویزروبگم تهیه کنه یاقسمت الف ب ج د ممنونم.
پاسخ:موارد زیر را رعایت کنید:
الف)سرکه انگبین طبق دستور شبی یک لیوان
ب)شبها روی محلهای درد روغن سیاه دانه بمالید.
ج)حجامت عام دو هفته بعد و حجامت بعدی یکماه بعد آن
د)کاهش جدی سردیها مخصوصا سودازاها
ج)ارده با شیره روزی یه پیاله
برای پسوریازیس هم به بیماریهای پوستی مراجعه کنید.همچنین برای درد معده به درمان بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.
 
۳ـ جهت بیماری که سابقه دیابت و یبوست دارد و مزاج بیمار صفراویی با غلبه سودا میباشد و بیمار آسم هم دارد چه دم نوشی به جای چای سیاه و چای سبز میتوان داد چون بیمار وقتی دم نوش آویشن میخورد تنگی نفسش بیشتر میشود و با چای ترش یبوست میکند 2.جهت مادر باردار چه دم نوشهایی با چه مقدار میتوان داد لطفا برای مزاج سرد و گرم جدا بگویید خیلی ممنونم
پاسخ:برای بیمار اول دم نوش گل سرخ غنچه دار بهترین است.برای مادر باردار هم بهترین دم نوش گل سرخ است ولی خیلی غلیظ نیاشد.دم نوش گل سرخ موافق هر مزاجی میباشد. 
 
۴ـ برای رفع سودا و بلغم باخوردن اسپند معمولا یبوست پیدا میکنم برای رفع آن چه باید کرد آیا باید خوردن اسپند را قطع کنم .2.برای دندانی که پر شده ترکیب عسل و نمک باعث تیر کشیدن دندانهای پر شده میشود که دلیل اون شاید به علت اثر نمک روی عناصری که در آمالگام میباشد هست برای رفع آن چه باید کرد ممنونم
پاسخ:برای رفع یبوست  از انجیر استفاده کنید.ولی اگر خواسته باشید میتوانید از دوسین(۳واحدعسل+۱واحدسیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق مرباخوری میل کنید.نمک تاثیری در تیرکشیدن ندارد. 
 
۵ـ من سودایی هستم اونم حاد میتونم سیاهدانه وعسل را هرروز بخورم؟
پاسخ:خیر-جهت درمان اگر نیاز باشد حتما با تدابیر دارویی دیگر میتوانید استفاده کنید.ولی درحالت عادی به شما توصیه نمیشود. 
 
۶ـمن 29 سالم هست و متاهل هستم. مشکل بنده این است که از 18 سالگی مشکل کیست تخمدان داستم و بعد چند وقت خوب شد و چند سال است تنبلی تخمدان دارم و هیچکدام از داروهای شیمیایی تاثیر نگرفت. من مطالب سایت شما را مطالعه کردم و با توجه به مشکلات من که هم اعم از تنبلی تخمدان هست و موهای زائد و کوچکی سینه. شما نوشته اید که عرق رازیانه با عسل خوب است. ولی با توجه به اینکه ترشح از سینه دارم میترسم با خوردن رازیانه بدتر شوم چون شنیده ام بخاطر ترشح سینه ام خوب نیست. این را هم بگویم من چند وقت پیش آزمایش هورمونی. پرولاکتین و کم کاری تیروئید دادم که همه ازمایشات نرمال است. ولی نمیدانم چرا با وجود پرولاکتین نرمال باز ترشح سینه با فشار دادن دارم. خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید.  ممنون از مطالب خوبتون.منتظر جواب شما هستم این را هم بگویم طبع من فکر کنم بین صفراویی و سوداویی هست ) بین این دو شک دارم . که مزاج من گرم و خشک است.
پاسخ:رازیانه برای شما مشکلی نداردو بهترین است.به عناوین مطالب قسمت درمان بیماریهای زنان مراجعه کنید.  
 
۷ـبرای رژیم انگور می تونیم نان را با انگور خورد یا باید انگور تنها باشد؟ در هفته سوم در روز فقط انگور خورده شود یا میان وعده صبحانه و نهار یا بین نهار تا شام چیز دیگری می توان خورد یا میوه دیگری ؟ نان اصلا نباید خورده شود در این رژیم همراه انگور؟
پاسخ:در این رژیم فقط انگور هیچ چیز دیگری در هفته سوم و چهارم نباید استفاده گردد.فقط در صورت ضعف ۷ عدد بادام درختی در طول روز میتوان استفاده کرد. 
 
۸-مادرم 20 سال است که دیابت دارند متاسفانه به همین دلیل بینایی یک چشمشان را از دست دادند چشم دیگر هم باانجام چند جراحی ولیزر درمانی دید کمی دارد والان هم از چند قطره برای کنترل فشار چشم استفاده میکنند مدتی است که پلکهای بالا و پایین واطرافش دچار التهاب,خارش وسوزش شده  ودر نهایت زخم شده ودید چشم به تبع کاهش یافته که به هیچ درمان شیمیایی جواب نداده لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ:به یک مطب طب سنتی مراجعه کنید تا کنار چشم مادرتان حجامت و بعد آن زالو بگذارد.
 
۹ـ ارسلان هستم 26 ساله میخواستم بدونم گردن باریک و بلند هم جزو نشانه های غلبه سودا هست یا خیر و آیا راهی برای پهنتر کردن گردن های باریک وجود دارد؟
پاسخ:معمولا گردن باریک و بلند بیشتر صفراویها را شامل میشود.اقدام خاصی برای گردن نمیتوان انجام داد. 
 
۱۰ـ درمان شل بودن دریچه مری نوزادان که باعث برگرداندن شیر می شه چیه؟ برای تقویت و تکامل دستگاه گوارش نوزادان راهنمایی کنید.ممنون
پاسخ:هر شب روغن کنجد روی شکم بچه بمالید تا زمانیکه مشکل برطرف گردد.ضمنا مادر غذاهای با طبع سرد را بسیار کم بخورد و گرمیها را بیشتر تا شیرش گرم شود.  درمان(زگیل تناسلی-غده های خوش خیم-ضربه بینی-تب-یائسگی-جوش زیر پوستی-حساسیت)

۱ـ دو سال است که به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شده ام .زندگی زناشوییم را تحت الشعاع قرار داده است .راهنمائیم کنید
پاسخ:سرکه انگبین شبی یک لیوان ۱۲۰ شب.کیسه کشیدن و با سرکه شستن زگیل در حمام.ضماد (سرکه و سیاه دانه نیم کوب)از شب تا صبح تا از بین برود.
 
۲ـ متاسفانه چند سالی کراک مصرف کردم و چند بار اقدام به ترک مواد از طریق سم زدائی و اقامت در کمپ های ترک اعتیاد کردم . 2 سال پیش تعدادی غده های سفت اندازه فندق در گردن و دستم درآمد که با بیوپسی معلوم شد که خوش خیم است و با دارو برطرف شد حالا دوباره تعداد زیادی در گردن و ران و کتف و ...بدنم درآمده است چه کنم . در حال حاضر هم تحت نظر یک پزشک که کار ترک اعتیاد می کند دارو می خورم. خواهشمند ام مرا راهنمائی نمائید
پاسخ:اگر به مطب طب سنتی مراجعه کنید بهترمیشود به شما کمک کرد ولی علی الحساب سرکه انگبین شبی یک لیوان را بخورید و بعد یکماه حجامت عام کنید.روی غده ها روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۳ـ پسرم به خاطر ضربه ای که روی زمین افتاد استخوان بینی اش باد کرده برای خوابیدن باد بینیش و بر گشتن به حالت قبلش چی کار باید بکنم بینیش نه شکسته ولی ضرب خورده
پاسخ: کمپرس آب یخ بهترین راهکاراست.
 
۴ـ برای درمان تب نوزادن وكودكان هم راهنمایی بفرمایین؟كودكی دارم باطبع صفراوی اشتهاش زیادولی چاق نمیشه.وقتی سرماخورده میشه نفس نفس میزنه برای درمان چرك سینه اش ازدمكرده پونه نعناوآویشن هر4ساعت نصف لیوان استفاده میكنم وخیلی خوب جواب میده تا2روز حالش خوب خوب میشه.ولی موندم برای مواقعی كه تب شدید میكنه چیكار كنم؟تابحال از گلهای بنفش رنگ كه فكر كنم اسمش پنیركه وپاشویه استفاده كردم امابعد از10دقیقه تبش برمیگرده وآنچنان داغ میشه كه بالامیاره ومجبور میشم از شیاف استفاده كنم.ممنون میشم راهنماییم كنید تابتونم تبش روزود پایین
بیارم وازشیاف استفاده نكنم.
پاسخ:هر موقع که بچه تب کرد به بچه دمکرده گل سرخ غلیظ بدهید.اینکار تب را اصولی پایین میاورد.ضمنا در زمانی که بچه تب میکند سردیها را به بجه ندهید.
 
۵ـ آیا راهی برای زودتر یائسه شدن وجود دارد؟چیست؟ ضمن اینکه بنده پنجاه و نیم سالم است و خونریزی های شدید و بدون وقفه قاعدگی دارم
پاسخ:زودتر یائسه شدن به هیچ وجه توصیه نمی شود.برای تنظیم پریودی و خونریزیهای شدیداز عرق بومادران شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنید.
 
۶-من صورتم جوشای زیرپوستی میزنه اما سیاه نیستن سفیدن با ریز وقتی فشارشون میدم ی ذره کوچیک چرک سفید توش درمیاد چیکارش کنم؟
پاسخ:باید براساس مزاجتان دارو تجویز شود. 
 
۷ـ من دختری 23 ساله هستم که استخوان های جلو لگنم بیرونن هیچی گوشت روشون نیست چیکار کنم تا پوشیده بشن استخوانهای کتفم هم بیرون هستندازخدا مدد میخوام درست بشه راستی در طرف باسنم خالی هستند و رفتن داخل چیکارشان بکنم پر شوند؟
پاسخ:شما باید حتما ویزیت شوید. 
 
۸ـ همسرم حدود 2 ساله که دچار آبریزش بینی شده که تقریبا تمام طول سال ادامه داره فقط توی فصل زمستان یه کم بهتر میشه، گاهی هم دچار خارش چشم و عطسه میشه. آبریزش بینی خیلی اذیتش میکنه خصوصا صبح ها. مزاجش هم به نظرم صفراوی باشه. لاغر اندامه و عاشق ترشیجات. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
۱- شبی یک قطره روغن سیاه دانه داخل بینی بچکاند(۲ هفته)
۲-از ترکیب(۳ واحد عسل+۱ واحد سیاه دانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک ق م بخورد(۴ ماه)
۳-بادکش کتف یک شب در میان ۲۱ مرحله
۴-کاهش سودازاها و غذاهای شرکتی
۵-حجامت آلرژی هر ماه یکبار دو مرحله در ربع سوم ماه قمری
 
۹ـ دختری 26 ساله هستم و متاهل می باشم.فیبروم رحمی دارم که سایز بزرگترین آن 9 سانت می باشد.مشکل اصلی من خونریزی شدید و دفع لخته های بزرگ هنگام پریود است و حتی پس از پایان دوره پریود خونریزی من قطع نمی شود و حتی شده که به مدت 25 الی 30 روز و تا دوره پریود بعدی خونریزیم قطع نشده.عرق بومادران و یونجه با عسل هم میخورم ولی تاثیری نمی کند حتی بادکش زیر سینه هم انجام داده ام ولی بی نتیجه بود.لطفا چیزی معرفی کنید تا این خونریزی من هر چه زودتر قطع شود.
پاسخ:از دمکرده(گیاه دم اسب+بومادران)شبی یک لیوان با کمی عسل استفاده کنیدتا زمانیکه خونریزی بند بیاید.در هفته ۲ وعده عدسی بخورید. 
 
۱۰ـ دختر 22ساله بامزاج بلغمی هستم.بنده بعضی وقتها باسنم جوشهای بزرگ چرکی و خونی میزند که خیلیم درد دارند.این جوشها رو دستکاری کردم اما متاسفانه جای جوشها سیاه شده البته باسنم زبر هستش.باتشکر و سپاس فراوان از شما
پاسخ:مخلوط سرکه و سدر را ضماد کنید و در حمام کیسه بکشید و با سرکه ماساژ دهید.
درمان(نفخ معده-لک قهوه ای-لاغری-پف چشم-پولیپ رحم-افزایش قد-سرکه انگور-حجامت سر)
۱ـ خانم هستم .سن 48 وزن 52 قد167-طبع سرد و تر. چیزهایی که  میخورم باعثه نفخ معدم میشه.مثله :خیار.حبوبات و سیر. باید چکار کنم تا نفخ معدم از بین بره و بتونم همه چیز بخورم و واسه من نوشته بودین که 7 عدد خیار بخورم.1ی هم نمیتونم بخورم چه برسه به 7تا واینکه میشه به جا خیار چیزی دیگه بخورم؟
پاسخ : شما احتمالا دارای طبع سرد و خشک هستید و معده تان نیز سرد است . برای درمان نفخ معده تان به عناوین مطالب قسمت بیماریهای گوارشی مراجعه کنید.پس از درمان نسبت به چاق شدن اقدام کنید.ضمنا در این روش حتما چند عدد خرما را اول بخورید و سپس خیارها را شروع کنید. ولی برای شما مصرف روزانه یک لیوان شیر بادام بسیار عالی است:
(۲۱ عدد بادام درختی+۱ لیوان عرق یونجه+۲ ق غذاخوری عسل)همه اینها را داخل مخلوط کن ریخته سپس میل کنید(۴ ماه)
 
۲ـلطفا جواب من رو زودتر بدهید واقعا خسته شدم از درمان های شیمیایی. چند سؤال داشتم:1موهام خیلی کم پشت شده برای پر پشت شدنشون چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید2 سرم قارچ داره چیکار کنم که از بین بره ۳ من هورمون مردانه دارم میخواستم بدونم چطور موهای زائد بدنم از بین میرود چون یک سال است که موهای پام و روی شکمم را موم می اندازم لکه های قهوه ای به وجود اومده و موهام زیر پوستی شده 4 چطور لکه های قهوه ای و موهای زیر پوستی را معالجه کنم 5 از کجا میفهمیم سینوزیت داریم 6 من دهانم خیلی بوی بد میدهد نمیدونم از چیه6 پوست بدنم جدیدا تیره شده چیکار کنم روشن بشود
پاسخ: برای پرپشت شدن موها به عناوین مطالب قسمت ریزش مو مراجعه کنید . برای رفع موهای زائد هم شبی ۱لیوان عرق رازیانه با کمی عسل بخورید . (۱۲۰شب) .برای رفع لکه های قهوه ای هم به درمان بیماریهای پوستی مراجعه کنید . برای بوی بد دهان هم به عناوین مطالب قسمت رفع بوی بد دهان مراجعه کنید .
 
۳ـمن وزنم 52 وقدم 164لاغرم بهم که استرس واردمیشه اصلانمیتونم چیزی بخورم زود لاغر میشم زیاد به شیرینی جات علاقه ندارم ولی میخورم تروخدا یه رژیم غذایی برامن بنویسید که درعرض 40 روز یه ذره کمتریا بیشتر 10-15 کیلو اضافه کنم زیادم شرایط مالیم خوب نیست تروخداکمکم کنید خیلی شرایط روحیم بده, شمابرابزرگ شده سینه گفتید بادکش انجام بدید ولی من باظرف بزرگ که پلاستیک محکم این کارو انجام دادم بدنمو نمیگیره ظرف بزرگ که اندازه سینم باشه وشیشه ای نداریم لیوان کوچیک شیشه ایم خوب بدنمو نمگیره زود درمیاد تروخدا کمکم کنید
پاسخ :برای چاق شدن شیر بادام که در سوال اول توضیح داده شد را روزانه بخورید.برای بادکش از استکانهای کوچک استفاده کنید. 
 
۴ـکسی که به صورت مادرزادی چشم هایش بر جسته است علتش چیه از کمبود ویتامین هست راهی برای کم شدن پف چشم مخصوصا بعد از خواب هست؟
پاسخ:این نشانه رطوبت بالا در چشم است همان بلغم. این همان عاملی است که باعث پف چشم میشود.برای درمان موارد زیر را رعایت کنید:
الف)روغن مالی ملاج سر هر شب با روغن سیاه دانه(۴۰ شب)
ب)کاهش جدی سردیها مخصوصا شبانگاه
ج)شب موقع خواب یک ق غ عسل بخورید.
د)پسته شبی ۱۴ عدد دانه دانه میل شود.
 
۵ـاز ترکیب گلاب+بارهنگ بسیار عالی نتیجه گرفتم.فقط می خواستم بپرسم میشه گل سرخ خشک رو دم کنیم و صاف کنیم و دوباره بارهنگ رو در اون بجوشونیم و با عسل بخوریم؟ بازم مشتکرم
پاسخ : بله ایرادی ندارد .
 
۶ـ آیا ازعرق بومادران میتوان دردوره ی عادت ماهیانه نیز استفاده کرد(برای رفع پولیپ رحم) باتشکر
پاسخ:بله مشکلی ندارد. 
 
۷ـ پسری هستم که مهر امسال 23سالم میشه خواستم ببینم امکان افزایش قد دارم اگه دارم روشش رو بگید ممنون میشم؟
پاسخ: بیشترین شانس افزایش قد زیر ۱۸ سال است.ولی میتوانید یکمرحله حجامت قد در پاییز و سه مرحله آن را در بهار انجام دهید. 
 
۸ـ میشود روش تهیه سرکه انگور طبیعی را برامون بگویید؟
پاسخ: در وبلاگ "همه چیز درباره طب سنتی " این مطلب آمده است به این وبلاگ مراجعه کنید .
 
۹ـ کاهش سردی ها برای همه باعث کوچک شدن باسن میشه؟آخه من نمیخوام باسنم کوچک بشه ولی مجبورم سردی ها رو کاهش بدم؟
پاسخ : کاهش سردیجات باعث تناسب اندام میشود نه لاغری .
 
۱۰ـمن قراره دو هفته دیگه (31 مرداد) برم موسسه حجامت برای حجامت سر.تقریبا 50 روز پیش هم آخرین حجامت عام رو انجام دادم. از عید تا به حال 3 مرتبه حجامت عام انجام دادم.شب ها هم سرکه انگبین (با عرق کاسنی) مصرف میکنم. علت حجامت سر: جلوگیری از ریزش مو مزاج: صفرا سودا (لاغر و ریزش موها از جلوی سر)
سوال: برای انجام حجامت در آن زمان آیا اکنون باید
کار خاصی انجام بدم؟(با توجه به اینکه فاصله آخرین حجامت عام من با حجامت سر دو ماه می شود). یا اینکه باید همین هفته حجامت عام انجام بدهم؟ چون من تنها یک روز تهران هستم و اگر باید کاری قبل آن انجام بدهم همین الان بگویید که دیر نشود.
پاسخ: ببخشید که دیر جواب دادم ولی برای انجام حجامت مصرف سرکه انگبین
قبل از حجامت عالی است و برای شما به چیز دیگری احتیاج نیست .
 


درمان(تنبلی تخمدان-ریزش مو -زودارضایی-عفونت ریه -پوسته ناخن-سودا-اکتودرمال-حجامت-سینوس)

۱ـ دختری 24ساله هستم.تنبلی تخمدان دارم و هورمون مردانه در من بالا است.وزنم نسبت به اشتهام بیشتر و سینه هام کوچکتر.قرص متفورمین استفاده می کنم.از مطالب شما متوجه شدم عرق رازیانه مفید است. من هم میتوانم از این عرق استفاده کنم؟تداخلی با متفورمین ندارد؟چه مقدار و چند شب؟ممنون.
پاسخ:نیازی به مصرف قرص نیست عرق رازیانه شبی یک لیوان در ایام پاکی به مدت ۴ ماه استفاده بشه نتیجه مطلوب حاصل میشه.البته برای تنبلی تخمدان به عناوین مطالب بیماریهای زنان مراجعه و دستورات را کامل اجرا کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.  
 
۲ـ بنده قبلا در رابطه با ریزش مو با شما مشورت کرده بودم. برای یادآوری توضیح میدهم.۲۵ سال سن دارم. ساکن اصفهان هستم. مجرد هستم. خیلی خیلی لاغر هستم و موهای سرم از ناحیه جلو شروع به ریزش کرده است. از عید تا به حال تقریبا هر ماه حجامت عام انجام داده ام. سر و بدنم را با مخللوط سرکه صنعتی و سدر میشورم. هفته ای یک یا دو مرتبه سرم را حنا میگذارم. روغن کنجد به جای روغن نباتی مصرف میکنم. آب چشمه (غیر کلر دار) مصرف میکنم. وعده ناهار را حذف کرده ام. قسمت هایی از سرم که دچار ریزش شده را ماساژ میدهم. شبی یک لیوان سرکه انگبین میخورم(با حامل عرق کاسنی). شبها مقداری عرق رازیانه میخورم.سعی میکنم از میوه های گرم دوری کنم و بیشتر هندوانه و انگور میخورم. دو
روز یکبار حمام میروم (شوینده سرکه صنعتی + سدر). قبل و بعد از غذا هم سرکه طبیعی میخورم. نکاتی که در روایات برای رویش مو هست را هم رعایت میکنم (سرمه سنگ شب ها، مسواک زدن، خوردن پیاز، خوردن انجیر، حنا زدن). حتی ظروف غذامونم اصلاح کردم. دیگه چه کار کنم؟ کلی سخنرانی طبی گوش میدم و سعی میکنم رعایت کنم. البته دو مورد هست که هنوز نتونستم اصلاح کنم: 1- خودارضایی (به علت شدت شهوت)(خیلی ساله) 2- شبا خوابم نمیبره و اکثر شب ها بیدارم(6 سالی هست). ولی به هیچ نتیجه خاصی هم نرسیدم. آیا واقعا این روش هایی که گفتید جواب میده؟
چرا من به هیچ جا نمیرسم. از بس این چیزا رو رعایت میکنم همه منو مسخره میکنند. بم میگند که سر کاری!در ضمن با موسسه تماس گرفتم و برای آقای دکتر مقدم وقت گذاشتند.آیا این دکتر برای من مناسب هستند؟ آیا واقعا با طب میشه موهای من به حالت اول برگرده؟ اگه نمیشه حاضرم عمل جراحی هم انجام بدم. ولی بیشتر دوست دارم از روش طبیعی استفاده بکنم و حاضرم همه جوره خرج کنم.خواهشا جواب کاملی بدید و همه چیز رو برام مشخص کنید. نزدیک دو ماه هست که هر روز روزی چند بار به وبلاگ شما سر میزنم. یعنی واقعا برام مهمه این درمان.
پاسخ:جنسیت شما مشخص نیست.ولی اگر مرد هستید نباید بی محابا هر ماه حجامت میکردید.چراکه این خود عاملی است برای سستی موها .انجام حجامت عام ۱ الی ۲ مرتبه توصیه میشود و اگر نتیجه حاصل نشد حجامت سر یکمرحله انجام میشود و در نهایت زالوی پشت گوش.ضمنا خوردن رازیانه برای آقایان مضراست.اگرهم خانم هستیدکه کل درمانتان اشتباه بوده است.به هر حال تحت نظریک دکتر طب سنتی به راحتی مشکل شما قابل درمان است.
 
۳ـ آقایی 30 ساله ومتاهل هستم مشکلی که داشتم اینه که وقتی نزدیکی میکنم زود ارضا میشم ومشکل بعدی کوچک بودن التمه
پاسخ :به عناوین مطالب قسمت نارسایی جنسی مردان مراجعه کنید و دستورات گفته شده را انجا دهید.برای کوچک بودن آلت میتوانیدبا روغن زیتون ماساژ دهید بعد۱۵ دقیقه با حوله آلت را به سمت جلو ماساژ دهید. این روش تا حدودی موثر است. 
 
۴ـمن خودم كارشناس تغذیه بیمارستانم از نظر طب سنتی برای بیمارانی كه عفونت شدید ریه دارند كه ذر كما هم میباشند (ناشی از سكته )كه در بخش ای سی یو بستری هستند و از طریق NGtube(از طریق لوله ای كه در بینی قرار میدهند تا غذا را به معده بفرستند)تغذیه میشونند چه تغذیه ای باید در نظر گرفته شود با توجه به اینكه در طب اسلامی گفته شده هفته ای یكبار از گوشت استفاده شود برای این بیماران كه تقریبا به 60 گرم پروتیین روزانه نیاز دارند از چه منابع پروتیینی با توجه به عفونت ریه میتوان استفاده كرد و از انواع مغزها چند عدد روزانه میتوان به انها داد با توجه به اینكه بیمار در كما میباشد و هاضمه ضعیفی دارد خدا به شما واستاد خیر دنیا واخرت عطا نماید
پاسخ:کنجد بهترین جایگزین گوشت و مواد پروتیینی است.میتوانید خام آن و یا به شکل ارده برای بیمار استفاده کنید.ضمنا برای این بیمار میتوان موارد زیر را رعایت کرد:
الف)آب انگور تازه روزی ۱ الی ۲ لیوان
**توجه:به جای آب انگور میتوانید از ۳ ق غذاخوری شیره انگور خوب داخل یک
لیوان آب جوش ولرم استفاده کنید.
ب)۷ عدد انجیر را داخل یک لیوان آب جوش خیس دهید بعد ۷ ساعت انجیرها  را کاملا بفشارید و صاف کنید و آب آن را با عسل شیرین کرده به بیمار دهید.
ج)سه ق غذاخوری عسل داخل یک لیوان آب جوش ولرم ریخته روزی ۱ الی ۲ لیوان به بیمار بدهید.
***توجه بسیار مهم :اقدامات زیر در بهوش آمدن بیماری که در کما قرار دارد بسیار کمک کننده است:
الف)ماساژ کف پا روزی ۲ الی ۳ مرتبه هر بار نیم ساعت
ب) مالیدن عطر محمدی(گلاب)جلوی بینی به طور مداوم
ج)روغن مالی ملاج سر با روغن سیاه دانه روزی ۲ الی ۳ بار
 
 
۵ـچرا زیر ناخن ها جایی که رویش میکنه همون ابتدای ناخن پوست پوست میشه دسته؟میگن انگار بخاطر کمبود کلسیم هستش آره؟ممنون میشم راه درمانی بگید
پاسخ:انجیر زیاد بخورید و روی محل ناخن ها را روغن سیاه دانه بمالید. 
 
۶ـ پسری 25 ساله هستم که دور چشمانم سیاه و گود افتاده شده است وبرای معالجه به دکتر طب سنتی مراحعه نمودم که مزاجم را سودا تشخیص دادند و برای درمان شربت سودا و پودر ماءالجبن دادند و زالو انداختن اطراف چشم بعد از یک ماه را تجویز کردند. حدود دو ماه است که شربت سودا و پودر ماءالجبن را طبق دستور مصرف می کنم و بعد از یک ماه 2 بار حجامت کردم ولی زالو نینداختم که تاثیر نداشته است. می خواستم بدانم زالو انداختن اطراف چشم برای بینایی ضرر ندارد، آنهم 2 بار تجویز کردند به فاصله یک هفته؟ با توجه به اینکه رنگ پوست صورتم با کل بدنم فرق می کند که انگار از خودم نیست! می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم که برای درمان چه کاری انجام دهم. باتشکر فراوان
پاسخ:زالو انداختن کنار چشم برای چشم بسیار نافع است فقط قبل زالو انداختن از دکترتان بخواهید یکبار کنار چشمتان را حجامت کند و سپس زالو بیاندازد.با اینکار نتیجه بهتری حاصل خواهدشد. 
 
۷ـ دختری هست 20ساله دچاربیماری ژنتیکی اکتودرمال دیسپلاژیا که حتما علائم بیماری را میدانید (بی مویی,بی دندانی,نداشتن غدد عرق و....) بعد از سن بلوغ سینه هایش هم رشد نکردند(نوک سینه را دارد) میخواستم ببینم عرق رازیانه وبادکش سینه دراین مورد جواب میدهد؟آیا نمونه ای دارید که این بیماری را داشته ودرمان شده باشد؟ لطفا بدون اطمینان کامل امیدوارمان نکنید با تشکر
پاسخ:برای بیماران اینچنینی نتیجه قابل پیش بینی نیست در بعضی بیماران جواب مثبت میدهد و در بعضیها نتیجه ای نمیدهد.ترجیحا تحت نظر پزشک طب سنتی این اقدامات انجام شود شاید نتیجه حاصله بهتر باشد. 
 
۸ـاگر به تشخیص سایت طبایع مزاجم بلغمی باشد(سردی 2 از 4 __تری2 از 4) برای درمان کک مک گفته اید خوردن گس مزه ها مثل آب انار وسه مرحله حجامت اما درجای دیگر میگویید انار برای بلغمی ها خوب نیست(سردی است)و بلغمی ها بهتر است که حجامت نداشته باشند پس من برای درمان کک مک چکار باید بکنم؟
پاسخ:اگر بلغمی هستید ابتدا خوراک گرمیها را تا حدود ۴۰ روز باید داشته باشید و کاهش سردیها اگر لکها رو به کاهش رفت نیازی به اجرای دستورات فوق نیست.ضمنا کک و مک از غلظت خون است که چون بلغمی هستید این کک و مک از بلغم است.پس با خوراک گرمیها و ورزش روزانه این کک و مکها را درمان کنید.ضمن اینکه در کنار خوراک گرمیها از گس مزه ها هم استفاده کنید.اگر بعد ۴۰ روز هیچ فرقی نکردید حجامت را شروع کنید.ولی خوراک گرمیها را تا پایان درمان ادامه دهید. 
 
۹ـ برای درمان ریزش سینوسی درپشت حلق ,برگ پیاز را که درعسل میزنیم باید برگ پر از عسل باشد یا عسل اضافی آن را برگردانیم بعد بخوریم درضمن چند روز باید بخوریم؟
پاسخ:نیازی به پر بودن نیست وطول درمان ۷ الی ۱۴ روز است.ابتدا خلط رقیق شده و بعد تخلیه میگردد.
 
۱۰ـ دردرمان سینوزیت گفته اید: منظور از تعداد قطره ها تعداد قطره ای است که واقعاداخل سینوسها شود خوب ما از کجا متوجه شویم که قطره واقعا وارد سینوسها شده یا نه؟من که دربینی روغن سیاهدانه میریزم اصلا درد و سوزشی که شما گفتید ندارم یعنی ممکن است اصلا وارد سینوسهایم نمیشود؟ آیا باید حتما درد و سوزش داشته باشد؟ پاسخ:لزوما برای همه درد و سوزش ندارد ولی میتوان ورود روغن را حس کرد.

منبع: tebebartar.blogfa.com


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آدم های بزرگ در باره ایده ها سخن می گویند .

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:54 ب.ظ

آدم های بزرگ درباره ایده ها سخن می گویند.
   
آدم های متوسط در باره چیزها سخن می گویند.
   
آدم های كوچك پشت سر دیگران سخن می گویند
.

    آدم های بزرگ درد دیگران را دارند .
   
آدم های متوسط درد خودشان را دارند .
   
آدم های كوچك بی دردند
.

    آدم های بزرگ عظمت دیگران را می بینند .
   
آدم های متوسط به دنبال عظمت خود هستند .
   
آدم های كوچك عظمت خود را در تحقیر دیگران می بینند
.

    آدم های بزرگ به دنبال كسب حكمت هستند .
   
آدم های متوسط به دنبال كسب دانش هستند .
   
آدم های كوچك به دنبال كسب سواد هستند
.

    آدم های بزرگ به دنبال حل مشکلات دیگران اند .
    
آدم های متوسط به دنبال حل مشکلات خود هستند .
    
آدم های کوچک به دنبال مشکل درست کردن برای دیگران اند .
.

    آدم های بزرگ به دنبال طرح پرسش های بی پاسخ هستند .
   
آدم های متوسط پرسش هائی می پرسند كه پاسخ دارد .
   
آدم های كوچك می پندارند پاسخ همه پرسش ها را می دانند
.

    آدم های بزرگ به دنبال خلق مسئله هستند .
   
آدم های متوسط به دنبال حل مسئله هستند .
   
آدم های كوچك مسئله ندارند
.

    آدم های بزرگ انتقادات دیگران را به جان می خرند .
    
آدم های متوسط از دیگران انتقاد می کنند .
    
آدم های کوچک ، گوش شنیدن انتقاد ندارند
.


    آدم های بزرگ سكوت را برای سخن گفتن برمی گزینند .
   
آدم های متوسط گاه سكوت را بر سخن گفتن ترجیح می دهند .
   
آدم های كوچك با سخن گفتن بسیار، فرصت سكوت را از خود می گیرند> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تغذیه در قرآن و حدیث

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:53 ب.ظ

تغذیه در قرآن و حدیث

تغذیه در قرآن و حدیث

قرآن :

1 - از روزی خدا بخورید و بیاشامید و در زمین به فساد و فتنه انگیزی نپردازید. (بقره - 60)
2 - از آنچه خدا روزی شما قرار داده است، حلال و پاکیزه بخورید. (مائده - 88)

احادیث:

1 - نیاز طبیعی هر فرد :

امام باقر (علیه السلام): خدای بزرگ آدمی را میان تهی (دارای شکم) آفرید و ناگزیز خوراک و آب می خواهد.(کافی – 287/6)
درباره این سخن حضرت موسی (علیه السلام) که در قرآن کریم نقل شده است: « پروردگارا من به هر خیری که برایم بفرستی نیازمندم» ، امام صادق (علیه السلام) فرمود : خوراک خواست که به آن نیازمند بود. (بحار – 313/66)

2 - انواع خوراکی ها :

امام صادق (علیه السلام) : آنچه از زمین بیرون می آید و خوردن آن بر انسان روا و حلال است سه گونه خوراکی است:
گونه ی اول دانه های گیاهی از گندم، جو، برنج، نخود و کنجد و دیگر دانه های روغنی و سایر دانه ها را شامل می شود. هر دانه ای که بتواند خوراک انسان شود و به او نیرو بخشد، خوردنش حلال است و هر چه در آن زیانی برای بدن انسان وجود داشته باشد خوردن آن حرام است، جز در حال ضرورت.
امام صادق (علیه السلام): آنچه نوشیدن آن حلال است که زیاد آن عقل را دگرگون نسازد و آنچه زیاد آن چنین باشد، نوشیدن اندک آن نیز حرام است.
گونه دوم میوه هایی است که از زمین به دست می آید و برای انسان خاصیت غذایی دارد و با خوردن آن نیرومند می شود که خوردن همه آنها حلال است. آنچه به بدن آدمی زیان برساند ، خوردنش حرام است.
گونه سوم انواع تره بارها، سبزی ها و رستنی های دیگر است که خوردن آنها خاصیتی برای آدمی دارد و خوراکی است برای او، که مصرف آنها حلال است و خوردن گونه هایی که برای آدمی زیان بخش است، همچون گیاهان سمی و خرزهره حرام است.
اما آنچه از گوشت جانواران خدا خوردن آنها را حلال دانسته است، گوشت گاو، گوسفند، شتر، پرندگان و گوشت جانوران وحشی که دندان تیز و چنگال درنده ندارند.
آنچه از تخم پرندگان خوردنشان حلال است، ‌تخم هایی است که شکل دو سر آن با یکدیگر تفاوت داشته (بیضی شکل) باشد.
امام صادق (علیه السلام): مؤمن ، با شکم گرسنه از خانه خویش بیرون نرود، که این کار بر عزت و کرامت او می افزاید.
از شکار دریایی، خوردن گوشت ماهی هایی حلال است که سطح بدن آنها را فلس هایی پوشانده باشد.
آنچه نوشیدن آنها حلال است، آن است که زیاد آن عقل را دگرگون نسازد و آنچه زیاد آن چنین باشد، نوشیدن اندک آن نیز حرام است.

3 - عزت اجتماعی و خوراک :

امام صادق (علیه السلام): بر مؤمن لازم است که پیش از خوردن طعام (یعنی با شکم گرسنه) از خانه خویش بیرون نرود، که این بر عزت و کرامت او می افزاید.(بحار- 341/66)

4 - افزایش نیازمندی به هنگام سالخوردگی :

امام سجاد (علیه السلام): خدایا بر محمد و آل محمد(صلی الله علیه وآله) درود فرصت و گسترده ترین روزی خویش را بر من در ایام سالخوردگی مقرر فرما و بیشترین نیروی خودت را در ایام درماندگی بهره ی من ساز. (صحیفه سجادیه-135)

قرآن:

1- رویاندیم در آن (زمین) دانه را * و انگور و علوفه را * و زیتون و خرما را * و باغ های پردرخت را * و میوه و چراگاه را * تا از آن بهره مند شوید. (سوره عبس 32-29)
2 – خداوند «دام ها را برای شما آفرید» و از آنها می خورید. (سوره نحل-5)
3 - اوست آنکه دریا را مسخر شما ساخت تا از آن گوشتی تر و تازه بخورید... (سوره نحل- 14)
4 - در دام ها برای شما عبرتی است که به شما از شیر آنها می نوشانیم. (سوره مؤمنون-21)
5 - بیرون می آید از شکم های آنها (زنبور عسل) ، نوشیدنی که رنگ های گوناگون دارد و در آن شفایی است برای مردمان ... .(سوره نحل-69)

احادیث:

1- نان

پیامبر (صلی الله علیه وآله): خدایا به نان ما برکت ده و میان ما و آن جدایی مینداز که اگر نان نبود نه می توانستیم روزه بگیریم، نه نماز بخوانیم و نه دیگر واجبات پرورگار خویش را بجا آوریم. (کافی 6/287)
امام صادق (علیه السلام): تن بر نان بنا شده است. (کافی 6/286)
امام صادق (علیه السلام): اصل معاش آدمی و زندگی او ، نان است و آب. (بحار 87/3)

2- گوشت

پیامبر (صلی الله علیه وآله) به روایت امام صادق (علیه السلام): بر شما باد خوردن گوشت، چون گوشت، برای آدمی گوشت می آورد. هر کسی چهل روز بر او بگذرد و در آن فاصله گوشت نخورده باشد، بدخُلق خواهد شد و هر کسی بدخلق شد، به او گوشت بخورانید. (وسائل 17/26)
پیامبر(صلی الله علیه وآله) به روایت امام صادق (علیه السلام): آقای خوراک دنیا و آخرت گوشت است و آقای نوشابه های دنیا و آخرت آب. (وسائل 17/27)
پیامبر (صلی الله علیه وآله): خدایا به نان ما برکت ده و میان ما و آن جدایی مینداز که اگر نان نبود نه می توانستیم روزه بگیریم، نه نماز بخوانیم و نه دیگر واجبات پرورگار خویش را بجا آوریم.
پیامبر(صلی الله علیه وآله) به روایت امام صادق (علیه السلام): هر کسی چهل روز بر او بگذرد و گوشت نخورده باشد، باید قرض الحسنه بگیرد و گوشت بخورد. (وسائل 17/26)
امام علی (علیه السلام) به روایت امام صادق (علیه السلام): چون مسلمانی سست و ضعیف شود، لازم است گوشت و شیر بخورد که خدای بزرگ نیرو را در آنها آفریده است. (خصال 2/617)
امام باقر(علیه السلام): آقای خوراکی ها گوشت است. (بحار 66/60)
پیامبر (صلی الله علیه وآله) : هر کسی چهل روز گوشت نخورد، بداخلاق خواهد شد و هر کسی بداخلاق شد، به او گوشت بخورانید.
امام صادق (علیه السلام): گوشت از گوشت به رویش می آید و هر کسی آن را چهل روز ترک کند ، خلق او بد می شود. آن را بخورید که بر توانایی چشم و گوش شما می افزاید. (وسائل 17/26)
امام صادق (علیه السلام): گوشت باید هر سه روز یک بار خورده شود که در ماه می شود ده بار، نه بیش از این. (کافی – 5/511)
امام حسن عسگری(علیه السلام) می فرماید: اگر می خواهی قوت بگیری، گوشت بخور.

3 - شیر:

امام علی (علیه السلام): شیر گاو دارو و درمان است.
امام باقر(علیه السلام): رسول خدا (صلی الله علیه وآله) خوراکی ای نمی خورد و نوشابه ای نمی نوشید مگر اینکه می گفت: «خدایا آن را بر ما مبارک فرما‌ و آن را برای ما به چیزی نیکوتر از آن تبدیلش کن»، یعنی خدایا آن را بر ما مبارک فرما و بیشتر از آن بهره ما قرار ده.

4- میوه:

امام صادق(علیه السلام): مرد باید از هر میوه عمومی برای خانواده خود بخرد.

5- سبزی ها:

امام صادق: هر چیزی را زینتی است و زینت سفره سبزی خوردن است.
امام صادق (علیه السلام): نخوردن شام، باعث پیری زودرس می شود.امام صادق (علیه السلام): نخوردن شام، باعث پیری زودرس می شود.

نگهداری تندرستی با خوراک

پیامبر (صلی الله علیه وآله): خوراک شام را فرو نگذارید، هر چند دانه ای خرمای خشک باشد که من از ترک شام برای امّتم از پیری زودرس هراس دارم، زیرا خوراک شام مایه نیرومندی پیر و جوان است.
امام علی (علیه السلام): شام پیامبران در آغاز شب است. شام را ترک نکنید که ترک آن سبب ویرانی بدن می شود.
امام باقر (علیه السلام): آغاز ویرانی بدن، ترک شام خوردن است.
امام صادق (علیه السلام): ترک شام خوردن، مایه پیری زودرس است.

منبع:WWW.IRIB.IR> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نسخه های شفابخش دکتر خیراندیش

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:51 ب.ظ

نسخه های شفابخش دکتر خیراندیش

نکاتی درباره اطفال


* زنان اگر در دوران بارداری بیش از حد سردی بخورند مغز جنین دچار سردی بیش از حد می شود

*ویژگی نوزاد سرد : فرزند به دنیا آمده خواب خواب است - کاملا پخمه - پف آلود- پوست سفید- موی سر کم و موی روشن کرکی- دهان شل دارد - شیر را زود برمی گرداند.

* ویژگی نوزاد گرم: رنگ پوست تیره - موی تن پشمالو - موی سر بلند - بچه باهوش است -

* درمان سریع برگرداندن شیر مادر توسط نوزاد: مالیدن روغن کنجد روی ملاج سر و معده طفل - خوردن گرمیجات توسط مادر

* درمان زردی نوزاد: خوردن عرق کاسنی توسط مادر- خوابانیدن نوزاد روی برگ بید - خرفه ( خوردن و مالیدن  عصاره آن روی زردی ) - حجامت پشت

گوش نوزاد با خراشهای بسیار جزئی و آمدن چند قطره خون

* برای تسکین درد ناشی از در آوردن دندان اطفال: ماساژ لثه های طفل با روغن زیتون

* درمان بچه هایی که بد غذایند و بنیه قوی ندارند و ضعیف هستند: خوردن ۱ قاشق غذاخوری خاکشیر با یک لیوان آب گرم به مدت ۲۱ روز

*درمان اطفالی که دچار صرع و تشنج و فلج مغزی شده اند: روغن مالی ملاج سر نوزاد تا قبل از ۲  سالگی با روغن سیاه دانه و روغن بادام تلخ  هفته ای یکی دو بار ( قبل از تشکیل کامل ملاج سر) اینکار باعث رشد مغزی - بهتر شیر خوردن - آرامش بخشی و رشد جسمی اطفال می شود .

* درمان بی اشتهایی اطفال: روغن مالی ناف و شکم نوزادان با روغن کرچک و یا روغن سیاه دانه . اینکار همچنین باعث رفع نفخ ، دل پیچه و قولنج نوزادان نیز می شود .

* درمان اطفالی که دچار ادرار سوختگی می شوند: مالیدن آسیاب برگ گیاه مورد روی موضع - مالیدن روغن جامد روی موضع .

درمان بچه هایی که زبانشان دیر باز می شود: خوردن ۱ قاشق مربا خوری عسل روزانه - حریره بادام

* درمان یبوست نوزادان: مالیدن روغن زیتون روی شکم - گرم کردن شیر مادر (خوردن عسل و عرق رازیانه توسط مادر ) - می توان ۷ عدد انجیر را در آب خیس کرد و آبش را شبانگاه قطره قطره به نوزاد داد.

* درمان شب ادراری کودکان: روغن مالی شکم و زیر شکم و مثانه با روغن

کنجد و نیز خوردن غذاهای گرم مزاج ( اطفال به دلیل استفاده از پوشک در دوران نوزادی و رطوبت ناشی از آن مستعد پیدایش سردی در اندام تحتانی از جمله مثانه می شوند .)

* مطالب درج شده نسخه های استاد حسین خیر اندیش می باشد.


  tebebartar.blogfa.com

 

جداکننده متن

دسترسی سریع به موضوعات سایتنوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامتی به سبک احادیث- بخش اول

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:50 ب.ظ

سلامتی به سبک احادیث- بخش اول

سلامتی به سبک احادیث(قسمت اول)

·         امام صادق (ع):«خداوند درد را میدهد و شفای آنرا هم میدهد و بیماری را خلق نمیکند مگر اینکه برای آن دوایی را هم قرار داده است،پس دوا بخورید و نام خدا را ببرید» طب الائمه ص 51

·         امام علی (ع) خطاب به امام حسن (ع):« چهار کلمه به تو تعلیم میدهم تا از علم طب بی نیاز گردی: بر سر سفره غذا منشین مگر اینکه کاملا گرسنه باشی، و از کنار طعام برنخیز مگر اینکه هنوز اشتهایی به غذا داری، غذا را خوب بجو و چون به بستر برای خواب میروی مراقب باش شکمت از طعام پر نباشد یعنی اگر میتوانی بار شکمت را سبک کن؛ اگر به انچه کفتم عمل کنی احتیاجی به علم طب نخواهی داشت» طب الکبیر ص7

·         ابوجحیفه به خدمت رسول خدا (ص) آمد در حالی که از سیری آروغ میزد، پیامبر (ص) به او فرمود:«آروغ خود را منع کن که در دنیا هر که سیرتر است در قیامت گرسنه تر است» پس ابوجحیفه پس از آن سیر غذا نخورد تا از دنیا رفت. حلیة المتقین

·         امام رضا (ع):« زیتون بوی بد دهان را از بین میبرد، بلغم را درمان میکند، پی ها را محکم میکند، مرض را از بین میبرد و خشم را خاموش میکند» مکارم الاخلاق ص 218 (البته منظور ما این نیست که توی این گرانی با روغن زیتون غذادرست کنید! بلکه میتوانید با یکبار خرید آن برای مدتها از آن، استفاده دارویی کنید)

·         و باز امام رضا (ع): «پرهیز به این معنی نیست که خوردنی ها را بر خود حرام کنید بلکه به معنی اعتدال در خوردن و نوشیدن است. بخورید ولی کم بخورید» طب الکبیر ص 330

·         رسول خدا (ص):« حجامت داروی تمام دردهاست به جز مرگ» بحار الانوار ج 62 ص 135

·         امام صادق(ع):« سرکه انگور جانوران شکم را نابود میسازد و دهان را محکم میکند» طب الائمه ص 87

·         پیامبر خدا (ص):« ریختن گلاب بر صورت آبرو را زیاد میکند و پریشانی را برطرف میسازد» اصول کافی ج6 ص 304

·         «در کتاب دعوات قطب راوندی روایت شده که رسول خدا (ص) هیچگاه در حال تکیه دادن غذا نخورد به جز یکبار که از در معذرت نشست و گفت: پروردگارا من بنده و پیامبر توام» سنن النبی بخش خوردنیها و آشامیدنیها

·          

·         رسول اکرم (ص):«لا یطولن احدکم شاربه و لا شعر ابطیه و لا عانته و ان الشیطان یتخذها مخبئا یستتر بها»  ترجمه: بلند نکند کسی از شما موهای سبیل و موهای زیر بغل و موی زیر شکم خود را زیرا شیطان این مراکز را محل خود قرار داده و زیر موها پنهان میشود.

·         امام صادق (ع):«ـ فی احکام النساء – لا یجوز لها ان تطیب اذا خرجت من بیتها» -در احکام بانوان- جایز نیست زن با بوی خوش از خانه بیرون رود.

·         امام علی (ع):«اضمروا بطونکم» ترجمه:شکم های خود را لاغر سازید.نهج البلاغه خ182

·         امام علی (ع):«شرب الدواء للجسد کالصابون للثوب؛ینقیه و لکن یخلق» ترجمه: مصرف دارو برای بدن مانند صابون است نسبت به لباس، هرچند که آن را پاک میکند اما آن را فرسوده میسازد.همان ص300

·         امام علی (ع):«التجمل من اخلاق المؤمنین» ترجمه:خودآرائی خوی مؤمنان است.شرح غررالحکم ج1 ص307

·         امام علی (ع): «خیر الضحک التبسم» ترجمه: بهترین خنده لبخند است.همان جلد 3 صفحه423

·         امام علی (ع):«اوصیکما و جمیع ولدی و اهلی و من بلغه کتابی بتقوی الله و نظم امرکم»نهج البلاغه،ن،47 ترجمه:من شما دو نفر(حسنین علیهما السلام) و خانواده ام و هرکس که این نوشته ام به او میرسد را به تقوای خدا و نظم در کارها سفارش میکنم»


جداکننده متننوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامتی به سبک احادیث- بخش دوم

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:50 ب.ظ

سلامتی به سبک احادیث- بخش دوم


(سلامتی به سبک احادیث 2)
.
*سلامت پوست در احادیث*

ضخامت پوست در نواحی مختلف بدن از 5.1تا 4 میلی مترمتغیراست. نازک و حساسس ترین بخش پوست مربوط به اطراف چشم هاست و ضخیم ترین بخش پوست هم مربوط به پاشنه پاها میباشد.پوست از تعداد بیشماری سلول زنده و مرده ورگ و پی و غده های چربی و عرق تشکیل شده است.از طریق پایانه های عصبی که در تمام نقاط پوست قرار دارند به لمس، کشش،دما و... واکنش نشان میدهد. آلودگی ، برنامه نادرست غذایی، کار زیاد و استراحت کم و غم وغصه از دشمنان پوست محسوب میشوند.مسئله دیگر اینکه رژیم غذایی و ورزش نقش عمده ای در سلامت پوست دارند، مواد خاصی در غذا وجود دارند که پوست را از تأثیر اشعات مضر خورشید محفوظ نگه میدارد و کمبود بعضی مواد غذایی هم میتواند سبب خشکی پوست و اختلال در بهبود زخمها شوند( که در ادامه بررسی خواهند شد) ورزش هم بر دو نوع است: یکی حرکات واعمالی است که شما به طور معمولی هرروز انجام میدهید؛ و نوع دوم حرکات خاصی است که به منظورآماده سازی بدن انجام میشود ومنظور من از ورزش نیز همین است, اما هر ورزشی آن تأثیر مطلوبی که ما میخواهیم را بر روی پوست ندارد بنابراین باید ابتدا ورزش هایی را انجام دهید که خون را به سطح پوست میکشانند( منظور نرمش با نفس عمیق است که روزی بیست دقیقه کفایت میکند)، ورزش هایی که قلب را به تپش و جنب وجوش می آورند باید قبل از نرمش ها انجام گیرد تا تأثیر مطلوب بر روی پوست حاصل شود، یعنی در این روش شما ابتدا خون را به جریان درآورده و سپس به وسیله نرمش با نفسس عمیق و ماساژ پوست، خونرا به سطح میکشانید. درباره ورزش دقت کنید که هر بدنی ورزش مخصوص به خود را دارد، مثلا برای کسانی که دستان بلند و قوی دارند قایق رانی و تیر اندازی مناسب است؛ این افراد بهتر است ابتدا با ورزش کاراته یا بوکس دستها را قوی کرده و سپس به ورزش های گفته شده بپردازند. کسانی که بدنی منعطف دارند ژیمناستیک و کسانی که تمرکز نداشته و عصبانی هستند یاد گرفتن کاتا در ورزش های رزمی مناسب است چون اسلوب های رزمی نیاز به تمرکز دارند. بنابراین ورزش مناسب با خود را پیدا کنید و فقط از سر علاقه سراغ هر ورزشی نروید. در ادامه غذاها و میوه های مفید برای پوست را می آوریم:

آواکادو: حاوی موادی مغذی است که به حفظ ساختار پوست و بهبود زخمها کمک میکند. در درمان جوش و غرور جوانی و آفتاب سوختگی و تب خال مؤثر است.مهمترین مواد آن ویتامینE و روغن حاوی اسید چرب با یک باند دوگانه میباشد.

گوشت قرمز: کاهش التهاب ـ بهبود زخمها ـ سوختگی ـ رنگ  پریدگی پوست ناشی از کم خونی، مهمترین موادمغذی آن پروتئین . آهن است.

تخم آفتابگردان: بهبود پوستهای خشن، خشک و پوسته پوسته ـ مفید برای اگزما، پوست کم آب و زخم های خشک است. مهمترین مواد مغذی آن اسید های چرب امگا 6 ، روی و ویتامین ای میباشد.

مرکبات ترش: ترمیم بریدگیها ـ خراشیدگی ها ـ حفظ ساختار کلاژن ـ بهبود پوست آسیب دیده ، فرو نشسته و چین چروک شده. مهمترین ماده مغذی مرکبات ویتامین سی است.(کلاژن: پروتئینی مسئول نرمی و همواری پوست)

گوشت بوقلمون: بهبود زخمها و سوختگی ، تب خال و اگزما. مهمترین ماده مغذی آن انواع اسید آمینه به خصوص لیزین است و همچنین دارای اسید آمینه ای است که رشد ویروسها را کاهش میدهد.

سیب زمینی شیرین: کمک به بهبود زخمها واز بین رفتن جای زخم، محافظت پوست در برابرآفتاب سوختگی و مفید برای درمان غرور جوانی، جوش و بریدگی . مواد مغذی آن؛ بتاکاروتن، ویتامین سی و ای میباشد.

ماهی: مصرف آن برای بعضی از انواع خشکی پوست ، پسوریازیس و التهابها مفید است و خاصیت ضد آبی پوست را بهبود میبخشد.مهمترین مواذ مغذی آن اسید های چرب امگا3 میباشد.

زغال اخته: مفید برای پوست آفتاب سوخته و فرآیند پیری ـ دارای آنتی اکسیدان هایی است که به تقویت مویرگهای خونی و فیبرهای کلاژن کمک میکند.مهمترین ماده مغذی آن هم آنتوسیانیدرین است.

نان سبوسدار ـ گل کلم (کاروتنوئید و ویتامین سی و اسید فولیک) ـ هندوانه (ویتامین سی و کاروتنوئید) ـ لوبیا (پروتئین، آهن، اسید فولیک،فیبرهای غذایی) ـ پرتقال (ویتامین سی، اسید فولیک،پتاسیم و فیبرهای غذایی) ـ اسفناج و کلم پیچ ( کلسیم، ویتامین سی،کاراتنوئید و فیبرهای غذایی فراوان) ـ آرد جو دوسر( فیبرهای غذایی قابل حل بسیار مفید برای کاهش و تعدیل کلسترول) ـ شیر( منبع غنی از پروتئین با چربی و کلسترول کم)

*امام علی علیه السلام: خربزه مثانه را پاک و سنگ مثانه را آب می کند و ادرار را افزایش میدهد.و ده خاصیت دارد: خوردنی است ـ  آشامیدنی است چون آبدار است ـ میوه است ـ گل است (چون بوی مطبوع دارد) ـ شیرینی است (قند زیاد) ـ روده ها ومعده را شست وشو می دهد ـ معده وروده را پاکیزه می کند ـ سبزی است ـ دوای درد است، و بر توان همبستری می افزاید.

گوشت، تخم وپوست آن در تغذیه و پزشکی کاربرد دارد.این میوه دارای ویتامین های آ و دی و سی و ث و سلولز است، به علت داشتن خاصیت ملین برای معالجه یبوست استفاده میشود. اگر گوشت آن را له کرده و روی سوختگی های سطحی پوست بگذاری آن را معالجه خواهد کرد. خربزه رنگ چهره را روشن کرده وبیماری استسقا یعنی احساس تشنگی دائم را از بین میبرد،

*حمام رفتن : پیامبر اسلام(ص) : «بر هر مسلمانی واجب است تا در هر هفت روز یکبار غسل کند و در آن سر و تن خودرا بشوید» طب الائمه

 البته این حدیث پیامبر (ص) بیشترین مقدار زمان حمام نرفتن را نشان میدهد که هفت روز است (که احتمالا تحت شرایط خاص سفر و... است) اما توصیه میشود که در تابستان یک روز در میان دوش بگیرد و هفته ای یکبار حمام مفصل گرفتن کافی است، بهترین زمان حمام رفتن بعد از هضم است و توصیه میشود با شکم خالی یا خیلی پر حمام نروید ، حمامتان را نیم ساعته تمام کنید و زیاد در حمام نمانید واگر میسر بود در حمام بخار زیاد درست کنید و در آن نصف عمیق بکشید ( به استثناء کسانی که اضافه وزن یا آسم دارند).

*روغن مالیدن: امام علی (ع) : «روغن پوست را نرم میکند، برتوان مغز می افزاید، مجاری آب را در بدن میگشاید، کثافت پوست را از میان میبرد و رنگ را روشنتر میکند»مکارم الاخلاق ج 1 ص 392

 پیامبر اسلام (ص): « روغن بنفشه بمالید که تابستانها سرد و زمستانها گرم است» بحار النوار ج 62 ص 285

 و از امام صادق (ع):« حکایت بنفشه در میان روغن ها مانند حکایت ما در میان مردم است» الکافی ج 6 ص 335

بعد از بررسی احادیث متوجه شدیم که اهل بیت علیهم السلام توجه خاصی به رو غن بنفشه دارند، البته درباره روغن زیتون و روغن زنبق و.. هم توصیه هایی وارد شده است اما به نظر ما بهتر است از روغن بنفشه استفاده شود که برای استفاده از آن باید قبل از حمام رفتن خود را با آن چرب کنید.

*پیامبر اسلام (ص): «بر شما باد سرور همه خضابها ، حنا، که پوست را پاکیزه کرده و بر توان همبستری می افزاید»المحاسن ج 2 ص 288 . ودر حدیثی دیگر میفرمایند: «هرکس حنا بر بدن خود بمالد و با آن خضاب کند خداوند او را تا روزی که بخواهد دوباره خضاب کند از سه چیز موصون میدارد: جذام، پیسی وخوره.» المحاسن ج 2 ص 288

- پس حنا را فراموش نکنید، خرجی ندارداما جلو بسیاری از خرج ها در اثر بیماری رامیگیرد(توصیه نویسنده) همچنین حنا بوی بد عرق بدن را از بین میبرد و دهان را نیز خوشبو میکند

*پیامبر اسلام (ص) خطاب به امیر مؤمنان: «بر تو باد نمک؛ چرا که در آن شفای هفتاد درد است که کمترین آنها جذام، پیسی و دیوانگی است»الکافی ج 6 ص 306 – طبق احادیث برای بهره مند شدن از خواص نمک کافی کافی است تا لقمه اول و آخر غذایتان نمک باشد، این کار از پرخوری هم جلو گیری میکند پون وقتی شما خودتان را مجبور بکنید که آخر غذا یک لقمه نان و نمک بخورید حتما برای آن در معده جا خواهید گذاشت، بنابراین کمتر غذا میخورید.لقمه را هم طوری بردارید که شور نشود.

*امام صادق (ع):« سنجد گوشتش گوشت را میرویاند، هسته اش استخوان را رشد میدهد، پوستش پوست را پرورش میدهد...»الکافی ج 6 ص 307

*پیامبر اسلام (ص): نرگس را ببویید هرچند روزی یکبار، هرچند هفته ای یکبار، هرچند ماهی یکبار، هرچند سالی یکبار و هرچند در همه عمر یکبار؛ چرا که در قلب هسته ای از جذام دیوانگی و پیسی وجود دارد و بوییدن نرگس آن را دور میکند»کافی ج 6 ص 356

*پیامبر خدا (ص):« حجامت در سر درمانی برای دیوانگی، جذام، شب کوری، پیسی و سردرد است»کافی جلد 6 ص 356

منبع:http://sabk-pnum.blogfa.com


جداکننده متن


نوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامتی به سبک احادیث- بخش سوم

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:49 ب.ظ

سلامتی به سبک احادیث- بخش سوم


سلامتی به سبک احادیث (قسمت سوم)


در اهمیت خلال کردن:

*پیامبر خدا (ص):« رحمت خدا بر کسانی که پس از نماز و وضو خلال میکنند»الفردوس ج 2 ص 262

*پیامبر اکرم (ص):« در پی غذا خلال کنید، و آب دهان را بچرخانید؛زیرا باعث سلامت دندانهای نیش و آسیاست»الفردوس ج 2 ص 54

* امام صادق (ع):«آنچه را با زبانت از لای دندانها بیرون کشیدی فرو ده، ولی آنچه را با خلال بیرون کشیدی بیرون بینداز»من لا یحضر الفقیه ج 3 ص 357

*به نقل از فضل ابن یونس؛ امام کاظم (ع) پیش من ناهار خورد و پس از اتمام خلال آوردند... ایشان فرمودند:«ای فضل، آنچه را که در دهانت مانده است و زبان خویش را بر آن میچرخانی بخور،اما آنچه را در جای خود محکم شده و با خلال بیرون می آوری؛اگر خواستی آنرا میخوری و اگر خواستی بیرون می اندازی»اصول کافی ج 6 ص 377

ـ بررسی احادیث نشان میدهد که بیرون انداختن غذای خلال شده بهتر از خوردن آن است. مخصوصا در حدیث زیر از امام حسین (ع) که میفرمایند:«امیر مؤمنان به ما فرموده بودند که هنگام خلال کردن آب ننوشیم؛ مگر اینکه سه بار آب را در دهان چرخانده باشیم»- صحیفه امام رضا (ع) ص 271 - که ثابت میکند بهتر است غذایی که با خلال بیرون آورده میشود را بیرون بیاندازیم چون نهی از نوشیدن آب به شرط سه بار شستن دهان به معنای پرهیز از نخوردن غذای خلال شده است.

*پیامبر اکرم(ص) از خلال کردن با چوب انار، آس و نی (و در بعضی منابع برگ درخت خرما) نهی میکردند و آنها را محرک رگ خوره میدانستند.

*امام کاظم (ع):«پنج چیز درباره سر از سنتها است و پنج چیز درباره بدن، و آنچه درباره سر از سنت است: مسواک زدن، گرفتن موهای زیر سبیل (شارب)، از گشودن موها از میانه سر (یعنی فرق باز کردن؛ زمانی که موها بلند شده است، که البته ترجیح معصومین این است که حدالامکان موها تا این حد بلند نشوند و اگر شدند آنوقت فرق باز کردن از سنت است)، و شست و شوی دهان (همان مضمضه) و بینی(همان استنشاق) است؛ و آنچه درباره بدن است: ختنه کردن، تراشیدن موهای زهار(یعنی زیر ناف به پائین، که البته اگر این کار با نوره انجام شود.ارجحیت به تراشیدن دارد)، از بین بردن موهای زیر بغل، کوتاه کردن ناخن ها و از بین بردن پلیدی مخرج است.»الخصال ص 271

*پیامبر اسلام (ص): بر شخصی از شما واجب است تا در چرخاندن آب در دهان و بینی مبالغه ورزد؛ چرا که این کار باعث آمرزش برای شما و گریز شیطان است.»- ثواب الاعمال ص 35

- درباره چرخاندن آب در بینی یا همان استنشاق، نکته ای که من اخیرا به آن رسیده ام این است که این کار برای کسانی که از انواع حساسیت که بیشتر مربوط به تحریک و حساس بودن مژکهای تنفسی به هوا به خصوص هوای آلوده است، مفید میباشد. و میتواند اثرات آن را کم کرد؛ اما نمیتوان روی آن به عنوان درمانی که شما انتظار دارید حساب کرد. نکته بعد برای کسانی است که همین تازه گیها تصمیم به این کار گرفته اند؛ این افراد باید توجه داشته باشند که استنشاق در بینی در مراحل اولیه باعث سوزش و ریزش اشک از چشم برای لحظاتی میشود که باید آنرا تحمل کرد.بعد اینکه باید آب استنشاق شده را چه از انتهای بینی وارد دهان شود وچه نشود بیرون بریزید، به معده ریختن آنها عاقلانه نیست!

این دو حدیث کافی است تا به اهمیت مسواک زدن پی ببرید:

*پیامبر اکرم (ص): «جبرئیل هیچ نزد من نیامد مگر آنکه مرا به مسواک کردن امر کرد؛طوری که گمان بردم الان است که مسواک زدن به امت من واجب شود!» سنن ابن ماجه ج 1 ص 106

*امام صادق (ع): «اگر مردم میدانستند که مسواک زدن چه دارد، آن را با خود به بستر میبردند!» ثواب الاعمال ص 34

در حدیث زیر امام صادق (ع) دو گروه را معرفی میکنند که آدم نیستند!

*شخصی با واسطه خود، ابو یحیی واسطی از امام صادق علیه السلام نقل میکند: که وی از امام پرسید: آیا تمام این مردم را از خلایق میدانید: ایشان جواب دادند: «از آنها کسانی که مسواک میزنند و در جای تنگ چهارزانو مینشییند از قلم بینداز» الخصال ص 409

ـ از مسواک زدن جزو کارهایی نام برده شده که بلغم را از بین میبرد، ریزش اشک را متوقف میکند، معده را سامان میدهد و رضایت خدا را در پی دارد.

*امام صادق (ع): «کمترین مسواک آن است که با انگشت خود مالش دهی» اصول کافی ج 3 ص 23

*امام صادق (ع): «بادروج سبزی پیامبران است، بدانید که در آن هشت ویژگی است: هضم کننده است، گرفتگی های عروق و مجاری را میگشاید، آروغ را خوشبو میسازد؛ دهان را بوی خوش میبخشد و اشتها آور است» اصول کافی ج 6 ص 364

ـ مشکک، تره، آویشن با نمک و سرمه و حنا کردن از دیگر مواردی اند که دهان را خوشبو میکنند. و خضاب کردن هم حفره های بینی را نرم، بوی دهان را خوشبو و لثه ها را محکم میکند.

*یک حدیث جالب: در حدیث زیر امام صادق(ع) سرمه را که به چشم زده میشود باعث خوشبویی دهان میدانند و مسواک را به دهان زده میشود باعث جلای چشم میدانند! و اما حدیث:«بر شما باد سرمه که دهان را خوشبو میکند و بر شما باد مسواک که دیده را جلا میدهد؛ پرسیدند: چطور؟ ایشان فرمودند: پون وقتی مسواک میزنید بلغم فرو مینشیند و در پی آن دیده جلا میابد، و چون سرمه کشید بلغم برود و دهان خوشبو میشود.» - مکارم الاخلاق ج 1 ص 111- ( پس یعنی هردوی اینها چون بلغم را از بین میبرد،؛ همانطور که باعث خوشبویی دهان میشوند دیده را هم جلا میدهند و هردو یک خاصیت مشابه دارند؛و امام علیه السلام در اینجا قصد داشتند تا تأثیر چیزهای بی ربط به هم را بیان کنند.)

*امام صادق (ع):« شانه زدن موی سر بلغم را از بین میبرد، شانه زدن ابروها ایمنی از جذام است، و شانه زدن موی گونه دندانها را استحکام میدهد»مکارم الاخلاق ج 1 ص 167

*امام صادق (ع): «از مسواک زدن در حمام حذر کن؛ زیرا وبای دندانها را در پی دارد»علل الشرایع ص 292

*امام رضا (ع):«نوشیدن آب سرد به دنبال چیزهای گرم و همچنین به دنبال شیرینی، دندانها را از بین میبرد، هرکس میخواهد تا دندانهایش فاسد نشود، حتما هروقت شیرینی خورد به دنبال آن تکه نانی را نیز بخورد» طب الائمه ص 29

* به نقل از پدر محمد ابن ابی نصر: نزد امام صادق (ع) از ناآرامی سر و دندانهایم و از درد شدیدی از چشمهایم شکایت کردم، امام علیه السلام فرمودند: « بر تو باد کاسنی، آن را بفشر و آبش را بگیر و از شکر طبرزد به مقدار فراوان در آن بریز؛ چرا که این دردها را تسکین دهد و ضرر ان را دفع کند» آن فرد شب از این دارو خورد و تا صبح بهبود یافت.طب الائمه ص 138

*جعفر ابن طیار میگوید، نزد امام کاظم (ع) بودم؛ دید که آه و ناله میکنم، فرمود: چه شده؟ گفتم: دندان، فرمودند: چه خوب بود که حجامت میکردی!؛ من نیز حجامت کردم ودردم فرو نشست، ایشان را از این موضوع آگاه کردم به من فرمودند:«مردم به هیچ دارویی بهتر از یک مکش خون و یا یک مزعه( یعنی یک قاشق) عسل درمان نجسته اند» اصول کافی ج 8 ص 194

*محمد ابن حسن شمون میگوید:برای امام کاظم علیه السلام نوشتم که یکی از شیعیان از بوی بد دهان شکایت میکند، ایشان در جواب او نوشتند:« خرمای برنی بخور» المحاسن ج 2 ص 343

*امام رضا (ع):«انجیر بوی بد دهان را از بین میبرد؛ دهان و استخوانها را استحکام میبخشد؛ مومیرویاند؛ درد را از بین میبرد و با وجود آن دیگر به دارویی نیاز نیست» اصول کافی جلد 6 ص 358

 

منبع:http://sabk-pnum.blogfa.com

جداکننده متن
نوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامتی به سبک احادیث- بخش چهارم

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:49 ب.ظ

سلامتی به سبک احادیث- بخش چهارم


میتوان گفت که بینایی برای هر موجودی مهم ترین حس است که احساسات دیگر را تحت تأثیر خود قرار میدهد و این بینایی با زحمت بی وقفه چشم به وجود مِی آید، زندگی برای انسانی گنگ قابل تحملتر از زندگی برای انسان نابینا است. واما چشم ساختار حساسی است که اجزای آن وظایف پیچیده ای دارند؛ خارجی ترین قسمت آن صلبیه است که لایه ای سفید رنگ و محکم از جنس بافت پیوندی میباشد و مانند کاوری تمام کره چشم را میپوشاند. این پوشش شفاف نیست اما وقتی به قسمت جلوکره چشم میرسد شفاف شده و تشکیل قرنیه را میدهد (بنابراین قرنیه همان صلبیه شفاف شده است)قسمت دیگر صلبیه، لایه نازک و رنگدانه داری به نام مشیمیه است که قسمت رنگی جلوچشم یعنی عنبیه متعلق به آن است. عنبیه فقط برای زیبایی نیست بلکه با ماهیچه های خود باعث تنگ وگشاد شدن سوراخ مردمک چشم میشود این کار از ورود نور اضافی به چشم جلوگیری کرده و باعث دیدِ بهتر میشود. سطح قرنیه کمی انحنا داشته و این حالت سبب همگرایی نور میشود. نور پس از گذشتن از انحنای قرنیه از سوراخ مردمک عبور کرده و پس از عبور از عدسی روی شبکیه متمرکزمیشود.شبکیه لایه ای است مملو از سلول های حساس به نور که انرژی نورانی را به پیام عصبی تبدیل کرده و از طریق سلول های بلند عصبی به مغز میفرستند.لازم به ذکر است که انحنای قرنیه و وجود عدسی فقط برای این است که نور درست روی شبکیه متمرکز شود و موفق نبودن چشم در این کار سبب بیماریهایی مانند دور بینی و نزدیک بینی و یا آب مروارید و... میشود (که مفصلش را باید خودتان بررسی کنید چون هدف ما در اینجا فقط آشنایی مختصر است) مویرگ های چشم ماده ای شفاف به نام زلالیه را دقیقا بین قرنیه و مردمک ترشح میکنند. این ماده برای عدسی و قرنیه مواد غذایی و اکسیژن فراهم میکند و مواد دفعی آنها را هم دفع میکند.نکته مهم دیگر کره ای بودن چشم است که این مهم به وسیله ماده ای ژله ای و شفاف به نام زجاجیه برآورده میشود که فضای کره چشم را پر کرده است.

این بود کوتاه درباره چشم اما اکنون وقت بررسی احادیث است:

*پیامبر اسلام (ص):«هرکس در روز پنج شنبه و شنبه، ناخن های خود را کوتاه کند و قدری از سبیل خود را بگیرد(و به آن مداومت داشته باشد) از دندان درد و درد چشم در امان است» من لا یحضره الفقیه ج 1 ص 128

* امام رضا (ع): «خوردن ترنج در هنگام شب چشم را انحراف میدهد و کج چشمی آورد» طب الامام رضا ص 27

*امام صادق (ع): «سرمه کشیدن در هنگام خواب مایه ایمنی از آب آوردن چشم است» ثواب الاعمال ص 40

*دستور ساخت سرمه*

برای این کار به چند سوزن، آکاسیو یا خمیر بازی و ماده ای که قرار است با آن سرمه را تهیه کنید؛ نیاز دارید.بیشتر سرمه هایی که ساخته میشوند با مغزها و کمیاب ترین آنها با پیه گوسفند درست میشوند که برای ساختن سرمه های جانوری باید خودتان دست به کار شوید چون معمولا در بازار پیدا نمیشوند اما من توصیه میکنم که برای هر نوع سرمه ای خودتان دست به کار شوید، چون اگر مراحل تهیه سرمه را درست انجام دهید؛ ماده ای دارید که علاوه بر زیبایی، شفا بخش بوده و باعث رویش مژه و ابرو میشود، اما اگر در ساخت آن سهل انگاری کنید همین ماده میتواند تأثیر منفی داشته باشد! بنابراین یا اقدام به ساخت نکرده و به سرمه های موجود در بازار اعتماد کنید و یا آن را با دقت بسازید. اما الان ما فرض میکنیم که شما میخواهید با فندق، بادام، و گردو سرمه بسازید.قندق و بادام بیشتر خاصیت سیاه کنندگی دارد اما من تأثیرات آنها را در کاهش سوزش چشم های خشک و همچنین رفع ناراحتی از چشمهای خسته را حس کرده ام، گردو هم بیشتر باعث رشد مژه و ابرو میشود و ترکیب همه اینها با هم به همراه هسته خرما ( که در ادامه خواهم گفت آن را چطور به این مواد اضافه کنید) برای نور چشم خیلی مناسب است. حالا که مواد را آماده کردید نوک تیز سوزن را داخل این مواد فرو و محکم کنید به طوری که اگر سوزن را در دست گرفته و به اطراف حرکت میدهید آنها هم مانند جزئی از سوزن با آن حرکت کنند.هدف ما این است که سوزن ها با سطح زمین عمود شوند، بنابراین از میتوانید از آکاسیو یا خمیر بازی استفاده کنید و حتی میتوانید خشت های گلی درست کرده و از آنها استفاده کنید که چون این خشتها بهتر از هر چیز دیگری میتوانند سوزنها را نگه دارند درست کردن آنها را توصیه میکنم البته اگر در آپارتمان زندگی نمیکنید! حالا که خشتها یا آکاسیو یا هرچیز دیگر را (به سلیقه و هوش خودتان) برای عمود نگه داشتن سوزنها ساختید آنها را در یک سینی قرار داده و سوزن ها را به آنها عمود کنید و سپس مغزهای نوک سوزنها را به آتش بکشید، هدف بعدی ما این است که دود حاصل از مواد مشتعله به کف سینی برگردد؛ برای رسیدن به این هدف باید یک سینی دیگر را با فاصله تقریبا 10 سانتی متر از سینی روی زمین قرار دهید. کار در اینجا تمام است؛ وقتی که سوخته شدن مواد تمام شد سرمه ها را که در کف سینی قرا گرفته را جمع کنید، احتمالا روی سینی دوم هم لایه ای سرمه قرار بگیرد که با این اوضاع اقتصادی توصیه میکنم که آنها را هم جمع کنید!.در قدم بعدی باید هسته خرما را اضافه کنید که البته شما اگر اضافه نکردید اتفاقی نمی افتد چون اختصاص به خودم دارد! اما یادتان باشد که سرمه درست کردن از هسته خرما کار اعصاب خرد کنی است و بهتر است که به روش دیگری متوسل شوید. یعنی شعله اجاق را روشن کرده و هشته خرما را وسط آن قرار داده و پنج تا هفت دقیقه صبر کنید. حال اگر به آن نگاه کنید احساس میکنید که اتفاق زیادی روی آن نیفتاده ؛ اما اگر آن را گوشت کوب و... فشار دهید شاهد پودر شدن آن خوهید بود! اکنون این پودر را به سرمه ای که ساخته اید اضافه کنید ( البته در صورت تمایل) .در احادیث یکی از سرمه هایی که به آن تأکید زیاد شده ؛ سرمه اثمد میباشد، پیامبر اسلام (ص) در این باره میفرمایند: «بر شما بادسرمه اثمد، چون موی را می رویاند و چشم را تقویت میکند»- کنز العمال ج 6 ص 645 - این سرمه را همچنین برای آبریزش چشم مفید دانسته اند.این سرمه به طور عجیبی باعث شفافیت و جلای چشم میشود و اگر به چشم انسان از موقع تولد به طور منظم زده شود میتوان به جرئت مطمئن بود که این فرد بعدا عینکی نخواهد شد. این سرمه را که در ایران با نام سرمه سنگ مکه شناخته شده است را میتوانید به حاجیان بیت الله الحرام سفارش دهید که البته راه سختی است و راه آسان تر آن هم این است که سفری به مشهد ما داشته و ضمن زیارت و سیاحت این سرمه را از مغازه های اطراف حرم تهیه کنید و یادتان باشد که به جزاطراف حرم در محله های دیگر مشهد تقریبا پیدا نمیشود.

*امام صادق (ع): «مرد، چون روزه بگیرد چشمانش از جای خود میرود ووقتی که روزه را با شیرینی باز کند چشمانش به جای خود برمیگردد» - المقنعه ص 317 – منظور این روایت کاهش سوخت رسانی و ضعف چشم در اثر روزه گرفتن است که با رسیدن گلوکز به آن جبران میشود که این مهم با رسیدن گلوکز که در چیزهای شیرین هم وجود دارد برآورده میشود.اگرچه در خیلی از مواد غیر شیرین هم گل.کز وجود دارد اما چیزهای شیرین در شرایط افطار و کم انرژی بودن بدن بهتر جذب میشوند-

*پیامبر اسلام (ص): «قارچ از گیاهان بهشتی است و آبش برای چشم درد مفید است» المحاسن ج2 ص 335

* امام صادق (ع): «چه خوب روغنی است بنفشه؛ درد را از سر و چشمان میبرد پس آن را به خود بمالید» اصول کافی ج 6 ص 521

* پیامبر اسلام (ص): «به بخورید و به یکدیگر آن را هدیه دهید؛ چون چشم را جلا میدهد و دوست داشتن را در دل پرورش میدهد» مکارم الاخلاق ج 1 ص 372

* پیامبر اسلام (ص): «بر شما باد کندر؛ چون گرمازدگی را از قلب رفع میکند؛ فراموشی را از بین میبرد و بینایی را جلا میدهد» طب النبی ص. 6

* امام باقر (ع): «خوردن گوشت شنوایی و بینایی و قدرت را افزون میکند» دعائم الاسلام ج 2 ص 109

- درباره خوردن گوشت، شکلات، آگار (که معمولا روی شیرینی ها استفاده میشود) و بلادونا (نوعی پروتئین) دقت داشته باشید که مریضی نداشته و کاملا سالم باشید.چون این مواد محرک رشد میکروب بوده و بیماری را پرورش میدهند و در آزمایشگاه ها هم برای رشد میکروب از این مواد استفاده میشود، البته مداومتبر خوردن عسل مانع رشد عوامل بیماری میشود-

امام حسین (ع): «پیامبر خدا (ص) به من فرمودند: فرزندم به پشت بخواب تا شکمت کوچک شود، آب را به مکیدن بنوش تا خوردنت بر تو گوارا آید، به شمار دفعات فرد سرمه بکش تا چشمانت روشن شود، و یک روز در میان روغن بمال تا به سنت جد خود عمل کرده باشی»دعائم الاسلام ج 2 ص 164

*امام علی (ع): «شستن دست ها قبل و بعد از غذاخوردن دیده را جلا میدهد»اصول کافی ج 6 ص 290

* پیامبر اسلام (ص):«با حنا خضاب کنید؛ چون دیده را جلا میدهد، مو را می رویاند، بو را خوش میکند، و همسر انسان را آرامش میبخشد» اصول کافی ج 6 ص 483

* پیامبر اسلام (ص):«حجامت در سر شفای هفت چیز است: دیوانگی، جذام، پیسی، چُرت، دندان درد، سر درد، و تیرگی ای که شخص در چشم احساس میکند» المعجم الکبیر ج 11 ص 24

*امام صادق (ع): «هرکس قرآن را از رو بخواند (و به آن مداومت داشته باشد) از بهره بینایی برخوردار است و از گناهان پدر و مادرش کاسته میشود هرچند که کافر باشند» اصول کافی ج 2 ص 613

-علاوه بر قرآن خواندن، نماز شب و آیة الکرسی هم برای چشم و بیماری های آن مفید دانسته شده که البته باید در انجام همه مداومت داشته باشید-

منبع:http://sabk-pnum.blogfa.com

> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامتی به سبک احادیث- بخش پنجم

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:49 ب.ظ

سلامتی به سبک احادیث- بخش پنجم

سول خدا (ص)؛ نهی می فرمودند از اینکه زنی به حد بلوغ رسیده باشد و به روش مردان جمیع موهای سر را در پیش سر یا در میان سر و یا در اطراف سر گره بزند و آویزان نکند.ـ حلیة المتقین. آداب شانه و مسواک و... ـ فصل سوم: در آداب موی سر نگه داشتن ـ

دوباره درهمان کتاب از رسول خدا (ص) آمده است که ایشان نهی می فرمود از کاکل گذاشتن و مو را در پیش سر گره زدن و نقش خضاب کردن و می فرمودند: زنان بنی اسرائیل به این دلیل هلاک شدند که موی سررا در پیش سر گره میزدند و نقش خضاب می کردند.ـ منظور از نقش خضاب عادت بین زنان عرب است که به بخش هایی از دست و بدن را سوزن زده و در آنها سرمه، حنا و... می ریزند طوریکه رنگ آن روی دست باقی میماند.و متأسفانه بین زنان جنوب کشور متعارف است  در فیلم پایتخت 2 هم که همه اتفاق نظر دارند که عجب فیلمی بود! تبلیغ این عادت را در قسمتهای پایانی دیدید.و احتمالا فکرش را هم نمی کردید که کار درستی نباشد.اصولا به چیزهایی که در فیلم ها می بینید، جدا از تعریفی که بقیه می کنند نگاه کنید.چون تا جایی که من بررسی کردم تا حالا هیچ فیلمی در رسانه ما بدون بدآموزی نبوده است.حالا بعضی ها سهم بیشتر و برخی سهم کمتری را دارند.ـ

به نقل از عبدالله ابن عمر از پیامبر اسلام (ص): «هرکدام از شما که موی خود را بلند میگذارد آن را گرامی بدارد» اصحاب پرسیدند: که یا رسول الله گرامی داشتن موها چیست؟ ایشان فرمودند: «اینکه آنها را هرروز روغن بزند و شانه کند» عیون الاخبار الرضا (ع) ج 2 ص 36

و باز از ایشان نقل شده است که «هرکس که مو بگذارد، خوب به آنها برسد وگرنه آنها را کوتاه کند»شعب الایمان ج 5 ص 102

-بنابراین از نظر اسلام کوتاه و بلند بودن موها زیاد مهم نیست و چیزی که مهم است مرتب و آراسته بودن آنها است، و نظر احادیث بیشتر این است که موی سر را تمیز نگه داشته وتربیت کنید.اگرچه اگربتوانید گاهی موهایتان را بتراشید اثرات خوبی از لحاظ بهداشتی دارد.(البته برای زنان حرام است که بدون عذری موجه موهایشان را بتراشند) ولی در عصر ما زیاد مرسوم نیست وانسان نباید کاری کند که پیش مردم عجیب باشد، همانطور که پیامبر (ص) موهایشان را نمیتراشیدند چون دربین اعراب آنزمان کاری قبیح شمرده میشد.در آخر اینکه برای سلامت به خصوص چشم ها، باید مرتب موهایتان را کوتاه کنید.اگر منطقی تر هم نگاه کنیم، بهداشت و نگهداری موهای کوتاه راحت تراز موهای بلند است.البته اگر موهای بلند دارید، توصیه اسلام به فرق باز کردن از وسط موها است و اینکه می بینید که معمولا بسیجیان و یا اکثر حوضوی ها موهایشان را به صورت چتری به یک طرف پهن میکنند اصلا جنبه اسلامی ندارد وشما هم اگر مذهبی هستید نیاز نیست خود را ملزم به رعایت این تیپ بکنید.اگرچه که اشکالی هم در آن وجود ندارد.راستش را بخواهید من در آزمون حوضه علمیه درمدرسه آیت الله صدوقی مشهد قبول شدم وروز مصاحبه درحالی که فرق وسط باز کرده بودم درباره این مسئله کلی با روحانی مصاحبه کننده بحث کردیم و سر آخر آن روحانی گفت: این مدل مو بین ما جا افتاده و همه ما را با این تیپ میشناسند.البته در عصری که مدل های عجیب و غریب چه در لباس، چه در موی سر و حتی در رفتار خودنمایی میکند و افراد شرمی درمورد استفاده از آنها ندارند.ساختن یک مدل موی اسلامی و ایرانی کار جالبی به نظر میرسد و هدف ما هم در اینجا همین است بنابراین پیشنهاد میکنم که اگر موهایتان خیلی بلند شد آنها را طبق فرموده امام صادق (ع) در پائین فرق وسط کنید و اگر موهایتان متوسط است ان را به صورت چتری به یک طرف شانه کنید چون اولی اسلامی و دومی هم ایرانی است و توسط ایرانیان مسلمان ساخته شده.-

به نقل از ابو العباس بقباق: از ایشان پرسیدم که اگر مردی موی فراوان داشته باشد، آیا وسط موها فرق باز کند یا آنها را به حال خود واگذارد؟ ایشان فرمودند:«فرق باز کند»الدعوات ص 154

 به نقل از ابو شیبه اسدی: از امام صادق (ع) در باره خضاب کردن موها پرسیدم ایشان فرمودند:«امام حسین و ابوجعفر(امام باقر) علیهما السلام با حنا و وسمه خضاب میکردند.اصول کافی ج 6 ص 371

پیامبر اسلام (ص):«زیاد شانه زدن موها، وبا را از بین میبرد، روزی می آورد و بر قدرت انسان برای نزدیکی کردن اضافه میکند»اصول کافی ج 6 ص 489– دقت داشته باشید که پیامبر ما (و اهل بیت ) پیامبر اعتدال است و سعدی شیرازی در این باره در مواعظ خود در بخش غزلیات (این غزلیات غیر از غزلیات کلیات سعدی است) میسراید:

ماه فرو ماند از جمال محمد........سرو نروید به اعتدال محمد

و در اینجا منظور پیامبر از زیاد شانه کردن خارج شدن از اعتدال نیست، چون هرکس که از مسیر اعتدا محمدی خارج شد؛ قطعا آسیب دیده و یا اگر در مورد عقاید باشد منحرف میشود! و در اینجا که مسئله شانه زدن موها است خوشبختانه فقط نتیجه شانه زیاد موخوره است و باعث جهنمی شدنتان نمیشود(اما میتواند باعث بهشتی شدنتان شود) اما زیاده روی در عقاید خطرناک است و میتواند باعث سقوط انسان به پرتگاه شود، بنابراین همیشه معتدل باشید.-

امام صادق (ع):«از شانه زدن در حمام بپرهیزید؛ چون وبای مو در پی دارد» بحار الانوارجلد 76 ص 71

-       ـ گفتیم که زیاد فرقی نمیکند که موهایتان بلند باشد یا موتاه و باز گفتیم که منطقی تر این است که موهایتان کوتاه باشد چون هم بهداشت آن راحت تر است و هم رسیدگی به آنها،به طوری که موی بلند وقت بیشتری را برای بردازش از انسان تلف میکند. حالا به احادیث زیر دقت کنید.

امام رضا(ع): «از سنت های پیامبران است : عطر زدن، کوتاه کردن موها و فراوانی آمیزش»اصول کافی ج 6 ص 319

امام کاظم (ع):«موی سر چون بلند شود، بینایی ضعیف گردد و نور دیده از بین برود؛ اما کوتاه کردن موها دیده را روشن میسازد و نور آن را افزون میکند»اصول کافی ج 6 ص 365

ـ پس همانطور که گفتم و دیدید، احادیث برای موهای کوتاه و بلند دستور العمل دارند اما چه عقلا و چه نقلا کوتاه کردن موها بهداشتی تر و سالم تر است، اما باز هم انتخاب با خودتان است و میتوانید موهایتان را بلند و یا کوتاه بگذارید اما هر کار میکنید بهداشت سالم آنها به دور از ژل و چسب و واکس و اتو و کوفت و زهر مارِ مو فراموش نشود!!ـ

 

پیامبر خدا (ص):«ای زنان و ای مردان؛ موهای روی شکم خود را بتراشید!»ـ اصول کافی ج 6 ص 365 ودر حدیثی دیگر می فرمایند:«موهای پس گردن را بتراشید»

ـ درباره موهای پشت گردن حیفم آمد که حدیث زیر را نیاورم؛ چون خودم تجربه کردم وواقعا مطلبی که در زیر می آید درست است ـ

به نقل از اسحاق ابن عمار: به امام صادق ( ع) گفتم: فدایت شوم! گاه موهای پشت گردنم زیاد میشود وبه سختی مرا اندوهگین میکند، ایشان فرمودند:«ای اسحاق؛ مگر نمیدانی که تراشیدن پشت گردن اندوه را از بین میبرد»اصول کافی ج 6 ص 485

 

امام صادق (ع) درباره حضرت ابراهیم (ع) فرمودند:« خدا آئین حنیفی را که همان طهارت وپاکیزگی است بر ابراهیم (ع) نازل کرد که این طهارت دَه چیز است، که پنج مورد آن درسر و پنج مورد دیگردرتن است؛ اماآن پنج مورد که در سر است عبارتند از:کوتاه کردن سبیل، بلند کردن ریش، کوتاه کردن موها، مسواک زدن و خلال کردن. واما آن پنج چیز که در تن است عبارتند از: تراشیدن موهای بدن، ختنه کردن، کوتاه کردن ناخن ها، غسل جنابت و طهارت گرفتن با آب. این همان آئین حنیف ابراهیم است که نه نسخ شده؛ و نه تا روز قیامت نسخ خواهد شد»

 

ـ دقت داشته باشید که درباره زدن موهای بدن (طبق احادیث) هیچ چیزی به پای نوره نمیرسد؛ و این ماده عجیب بیشترین اهمیت را دارد.ـ امام صادق (ع): موی زیر بغل خود را در حمام نوره میکشید و می فرمود:« از ریشه کندن موهای زیر بغل؛ شانه ها را ضعیف میکند و بینایی را سست و کم قدرت میسازد» ـ منظور امام صادق (ع) این است که برای از بین بردن موهای زیر بغل و بدن از نوره استفاده کرده و دست به دامان ماشین های اصلاح نشوید. حدیث جالبی در درباره همین مطلب است که میتوانید به آنجا مراجعه کنید.ـ

*امام علی (ع): «نوره؛ یک پاک کننده است» وباز میفرمایند:«برای مؤمن این را دوست دارم که درهر پانزده روز یکبار موزدایی کند»

ـ اگر حدیثی که در ادامه از امام صادق (ع) می آید را بخوانید آن وقت به اهمیت نوره کشیدن پی خواهید برد، از طرفی ایشان مردم را به قرض کردن برای خرید نوره تشویق میکنند؛ این به این معنی است که فقر مالی دلیل خوبی برای عدم رسیدن به خود نیست.:«سنت خداوند براینوره این است که هر پانزده روز یکبار انجام شود، اگر بیست روز بر تو گذشت و این کار را انجام ندادی و هیچ چیز هم برای خرید آن نداشتی به حساب خداوند قرض کن»

*پیامبر اسلام (ص):«هرمردی که به خدا و روز واپسین ایمان دارد؛ مبادا که موی بدن خود را بیشتر از چهل روز به حال خود وا گذارد، وهر زنی هم که به خدا و روزقیامت ایمان دارد؛ روا نیست که برای بیشتر از بیست روز این کار را ترک کند»

 

امام صادق (ع): «قطع کردن و کندن تارهای سفید مو اشکالی ندارد؛ امام قطع کردن آنها از کندنشان بهتر است»

پیامبر خدا (ص):«مبادا کسی از شما سبیل خود را بلند کند زیرا شیطان آن را مخفیگاه میگیرد و در آن پنهان میشود» ـ توجه کنید که در احادیث بهداشتی اهل بیت (ع)؛ هرجا که صحبت از شیطان وسط آمد منظورعوامل بیماری زا است ـ

 

*به نقل از عایشه: پیامبر خدا (ص) به دفن هفت چیز امر می فرمود که عبارتند از: مو، ناخن، خون، حیض، جفت جنین، دندان و خون بسته.

 *امام هادی(ع):«شانه کردن با شانه عاج مو را بر سر می رویاند، کرم ها را از مغز دور میکند، تلخه را فرو مینشاند، ولثه وگوشت میان دندانها را پاک و تمیز میکند»

ـ استفاده از سرمه ی اثمد، حنا، مسواک زدن و خوردن انجیر از عوامل دیگری برای رویش مو نام برده شده اندـ

در آخر چیزی دیگری که باید خیلی به آن توجه داشته باشید این است که انسان طبیعی باید در بدو تولد موهای کم پشت داشته باشد و خیلی پر پشت بودن موها در بدو تولد علامت بیماری است.و همینطور است درباره پیری؛ یعنی با بالا رفتن سن و فرا رسیدن فصل خوش پیری و بازنشستگی! موها کم پشت میشوند و خیلی پرپشت بودن انها علامت خوش تیپی نبوده و علامت بیماری است مگر اینکه پوست و بقیه اعضا و جوارح به همان نسبت جوان باشند یعنی یک فرد هفتاد ساله که پوست چروک و پشت خمیده دارد نمیتواند موهای پرپشت داشته باشد اما اگر یک هفتاد ساله دیدید که شبیه پنجاه ساله هاست اشکال ندارد که موهای یک در میان سفید یا پرپشت داشته باشد.

منبع:http://sabk-pnum.blogfa.com

> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعجاز سنت در مسواك زدن

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:48 ب.ظ

اعجاز سنت در مسواك زدن

مجله آلمانی در شماره چهارم خود در سال 1961.م، به نقل از مقاله ای از داشمند" روادارت "، مدیر مرکز میکروب شناسی دانشگاه روستوك، می نویسد:

"من در سفرنامه افرادی که به سرزمین اعراب سفرکرده بودند در مورد مسواکی که عرب ها استفاده می کنند چیزهایی خوانده بودم، این امر برایم به حالت مسخره آمیز جلوه کرد، ودلیلی شد که من این قوم را عقب افتاده تلقی کنم، که در قرن بیستم با یک تکه چوب دندان های خود را تمیز می کنند. با خود گفتم: چرا در ورای این تکه چوب یک واقعیت علمی نباشد؟

 

مجله آلمانی در شماره چهارم خود در سال 1961.م، به نقل از مقاله ای از داشمند " روادارت "، مدیر مرکز میکروب شناسی دانشگاه روستوك، می نویسد:

"من در سفرنامه افرادی که به سرزمین اعراب سفرکرده بودند در مورد مسواکی که عرب ها استفاده می کنند چیزهایی خوانده بودم، این امر برایم به حالت مسخره آمیز جلوه کرد، ودلیلی شد که من این قوم را عقب افتاده تلقی کنم، که در قرن بیستم با یک تکه چوب دندان های خود را تمیز می کنند. با خود گفتم: چرا در ورای این تکه چوب یک واقعیت علمی نباشد؟

به سرعت شروع به تحقیق کردم، تکه ای از آن چوب را کوبیده و مرطوب کردم، سپس این خمیر را در مزارع کشت باکتری قرار دادم و متوجه شدم که آثاری هم چون تأثیرات پنیسیلین در آن آشکار شد، دکتر "فرید ریك فیستر" افزود، وی در طی هفت سال گذشته غیر از چوب اراک از مسواک دیگری استفاده نکرده است."

شاید این همان چیزی است که أنس بن مالك- رضی الله عنه – از رسول الله– صلى الله علیه وسلم– روایت می کند –در فتح البارى نیز آمده است-، حضرت فرمود:

أكثرت علیكم فی السواك .

تركیب شیمیائی چوب اراک یامسوا ك چوبی

در این بخش مطالبی را در مورد چوب اراک ارائه می کنم تا هر گونه شک و تردید در این مورد از ذهن خواننده حذف گردد. دانشمندان بعد از این که آزمایش کردند تركیب شیمیائی چوب اراک، شاید با مطالعه و دیدن تركیب شیمیائی مسواك اراک، دلایل انتخاب این مسواک را توسط نبی اكرم (صلى الله علیه وسلم)، که قطعاً وحیی بوده است که به رسول الله (صلى الله علیه وسلم) وحی شده است، را درک کنیم:

1 – تحقیقات اخیر بر این نکته تأکید دارد که مسواک سبز از چوب اراک حاوی مقدار زیادی ماده تیز مزه است، این ماده ضد عفونی کننده و پاک کننده و باعث جلو گیری از خون ریزی لثه وتقویت آن می شود.

2 – تحقیقات وجود ماده ای تیز به نام "سنجرین. با بوی تند و مزه ای تیز در مسواک را اثبات کردند، این ماده به کشتن باکتریها کمک می کند.

3 –دكتر طارق الخوری بر وجود كلراید همراه با سیلیكا تأكید دارد، این ها موادی است که باعث سفیدی دندان ها می شود، این ماده چسبناک میناء را می پوشاند و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

4 – هم چنین وجود " 3 میتل آمین. باعث بهبود زخم های لثه و رشد سالم آن می شود. این ماده پاک کننده، باعث اصلاح و کاهش شاخص هیدروژنی حفره دهانی، که به صورت " غیر مستقیم " در رشد میكروبی دهان مؤثر است، می شود. هم چنین محققان مقداری مواد ضد تورم در این چوب کشف کردند.

5 – هم چنین بعد از آزمایش بسیار در ترکیب شیمیایی چوب اراک و استخراج ترکیب و بررسی ارزش دارویی آن متوجه شدند که در چوب اراک مقدار زیادی عنصر فلورین وجود دارد، این ماده باعث صلابت و استحکام دندان ها و نیز جلوگیری از تأثیر اسیدها برای جلوگیری از پوسیدگی، می شود، کار بزرگ تر فلورین در مرحله شکل گیری و نمو دندان ها آشکار می گردد.

6 – غیر از عنصر فلورین، مقداری  عنصر كلر نیز در چوب اراک یافت می شود، که رنگ بد دندان ها را از بین می برد و هم چنین ماده سیلیكا که نقش آن در محافظت از سفیدی دندان ها را فهمیدیم، نیز در چوب اراک وجود دارد.

7 –ماده معروف به" سیلیس " به نسبت 4% در چوب اراک یافت می شود، این ماده لایه پلاک را از سطح دندان ها دور کرده و حذف می کند.

8 – ماده "بی كربنات سدیم" را هم از یاد نمی بریم، گروه معالجه دندان، در انجمن دندان پزشکان آمریكا بر نقش این ماده در معالجه و بهبود دندان ها تأکید می کنند.

9 –دانشمندان  در چوب اراک ماده ای به نام " سیلفا یوریا " یافتند که باعث ممانعت از سوراخ شدن و پوسیدگی و به دنبال آن جلوگیری از تشکیل مرکز و حفره چرکی در دندان می شود.

10 – تجزیه چوب اراک وجود مقداری از اسید انیسیك، که به دفع خلط از سینه کمک می کند، را اثبات کرد. علاوه بر آن مقداری اسید اسكوربیك و ماده سیتوسیترول نیز در آن چوب وجود دارد، این دو ماده باعث تقویت شریان های خونی غذارسان به لثه، می شوند.

إمام ابن القیم فوائد فراوان مسواك زدن را بیان کرده و در مورد إعجاز سنت نبوی -على صاحبها أفضل الصلاة والسلام- در مسواك زدن، تأکید می کند.11 – در چوب اراک به میزان 1% مواد خوشبو کننده روغنی یافت می شود که دهان را با عطر خود خوشبو می کنند.

12 – هم چنین محققان، در چوب اراک ماده ای به نام " انثرالیتون " یافتند که در تقویت اشتهاء غذا خوردن و هم چنین در تنظیم حركت روده ها مفید است.

بعد از این تفاصیل می خواهم سؤالی مطرح کنم :

پس کی می خواهیم این حدیث نبی اکرم– صلى الله علیه وسلم– را تصدیق کنیم وقتی که حضرت فرمود:"السواك مطهرة للفم مرضاة للرب"

تفاوت بین چوب اراک و خمیر دندان:

بعضی سؤال می کنند اگر مواد موجود در چوب اراک را جدا کرده و در خمیر دندان به کار ببریم آیا همان تأثیر چوب اراک را دارد و همان کار را انجام می دهد؟

یک از بزرگترین دانشمندان علم دندانپزشکی در جهان به این سؤال پاسخ گفته است. وی با انجام تحقیقات و آزمایشات بسیار و صرف هزینه فراوان مواد موجود در چوب اراک را استخراج کرده و به صورت خمیر دندان درآورده و نام آن را Qualimeswaksگذاشت، این خمیر دندان توسط یک شرکت سوئیسی به نام "فارما بازل لیمتد" در بازار عرضه شد، اما تأثیری که در چوب اراک بود در این خمیر دندان وجود نداشت.

علت چیست؟

دلیل این قضیه به وجود ترکیبات شیمیایی فراوان در چوب اراک بر می گردد. این چوب حاوی عناصر دیگری هم است که تنها بعد از واکنش با بزاق دهان ظاهر می گردند و ناباورانه، در بزاق ترکیبات جدیدی یافت شد که در عصاره آزمایشگاهی اراک یافت نشده بود.

این ترکیبات از کجا آمدند؟

دانشمندان بعد از تجزیه و تحلیل های دقیق دریافتند که این ترکیبات در اصل جزو ترکیبات اراک طبیعی است، اما این درخت دارای تركیبات دیگری نیز هست که تأثیر آن تنها زمانی آشکار می شود که با آنزیم های بزاق دهان ترکیب شود، بعد از ترکیب در بین دسته های باکتری های مضر دهانی جولان کرده و در زمانی اندک می تواند 97% میکروب ها را از بین ببرد.

علاوه بر آن، نیرو های سه گانه ای هست که چوب اراک را متمایز می  گرداند و آن نیروها عبارتند از:"میكانیكی – شیمیائی – حیاتی"

چوب اراک، بدون ایجاد اختلال در توازن طبیعی بدن انسان، تمام نقش ها و وظایف خود را انجام می دهد، و بلکه بالعكس به بدن انسان کمک می کند تا به بهترین و بالاترین درجات توازن طبیعی ممكن دست یابد.

علاوه بر این، برخی از حالات مسمومیت کودکان آمریكایی در نتیجه خوردن ماده فلوراید موجود در خمیر دندان نیز مشاهده شد.

رسول الله – صلى الله علیه وسلم – فرمود: )أمرت بالسواك حتى خشیت أن یكتب علىَ به مسواک  زدن امر شدم آن گونه که ترسیدم بر من فرض گردد."

نقش تربیتی مسواك زدن (دارویی برای ترک اعتیاد):

تحقیقات حاکی از آن است که بین دست و دهان گرایش فیزیولوژیکی و ارتباط میکانیکی وجود دارد که أساس ساخت سیگار و نیز عامل مشترك بین بیماری و درمان است. نمونه این واقعیت عکس العمل کودکان در مکیدن دست است، اعتیاد در حالت عدم وجود جایگزین مناسب برای سلامتی رخ می دهد.

آقای " درید لحام " در نوار ویدیوئی که سازمان بهداشت جهانی در سال 2001 به مناسبت روز جهانی اعتیاد منتشر کرد این گونه اظهار کرد:

"اعتیاد به سیگار اساساً اعتیاد به مکانیزم حركتی است که بین دهان و دست رخ می دهد."

بدان: ( نکته مهــم )

امروزه بسیاری از دانشمندان با صراحت تمام فریاد می زنند که مسواک وخمیر دندان بهتر است و دلیل می آورند که در با گذشت زمان قوانین تغییر می کنند.

جعمی از دانشمندان غربی – غیر مسلمانان – قبل از دانشمندان  مسلمان، پاسخ آن ها را دادند واظهارات پزشکان مصری و دمشقی, و رؤسای بخش های دندان پزشکی در دانشگاه های مختلف جهان، علاوه بر آن چه قبلاً در این تحقیق ذکر کردیم، در مورد تأثیر این مسواک را تأیید می کنند.

حكم به استعمال مسواک و خمیر دندان به جای مسواك چوبی، با این بهانه که با گذشت زمان قوانین و احکام تغییر می کنند، و با گرفتن چیز پست تر به جای چیز بهتر، صادر شد. پس در زمان های عقب ماندگی إسلام و پیشرفت غرب – در زمینه صنعت – مسواکی که وارد زندگی ما شد، ارزش و فایده کم تری نسبت به چوب اراک داشت.

علاوه بر این، گزارش های صادره از ( A.D.A) جمعیت داندان پزشکان آمریکا بیان می کند که مسواک پلاستیكی، به دلیل عدم قدرت آن بر نفوذ به لایه مخاط دهانی (ماده بزاق). بر فعالیت باکتری ها تأثیری ندارد و فقط آن ها را می پوشاند و همان تکه مسواك چوبی، به دلیل داشتن خاصیت کشش و انجذاب، است  که قادر به کشتن باکتری ها می باشد.

هم چنین گزارش های صادره از انجمن دندان پزشکان آمریكا حاکی از آن است که بعد از 14 روز استفاده از مسواک پلاستیکی، باکتری ها بر روی آن رشد می کنند.

حقیقت همین است که دشمنان اسلام هم به آن اعتراف کردند.

پــــایـان

بعد از این سلسله بحث ها در مورد یکی از جنبه های اعجازسنت نبوی و بعد از این که با براهین و دلایل علمی ثابت شد هیچ جای شک باقی نمی ماند که:

" مسواك زدن از دیدگاه علمی بحث موضوع از عرصه شبهات و سؤالات طرح شده درباره آن، خارج شد و بر سریر سیادت مواد طبیعی مؤثر در سلامتی بدن و دهان در کشورهای پیشرفته امروزی جای گرفت".

و می گویم:

مسواک زدن از قوانین فطری انسان بود، سپس روش زندگی نبی اکرم–  صلى الله علیه وسلم – شد و روش زندگی پیامبر بهترین روش برای زندگی است. نبی اکرم-  صلى الله علیه وسلم -  تا زمان وفات به این کار پایبند بودند. روایت شده که حضرت محمد، صلى الله علیه وسلم، در هنگام وفات، امت رابه مسواک زدن وصیت فرمود.

والمحافظة على السنة سبب ربانی للتمكین فی الأرض .

"رعایت سنت دلیل الهی برای حکومت بر زمین می گردد."

شاید آن چه مورخان در مورد پیروزی مسلمانان در نبرد نهاوند و دیگر حوادث به خاطر مسواك بیان می کنند، بهترین نمونه برای آن باشد.

ای کسانی که در دینی غیر از اسلام بدنبال گمشده خویش هستید، ای کسانی که کورکورانه از غرب تقلید می کنید و فکر می کنید که غربیان برتر از شمایند، و ای کسانی که روش محمد – صلى الله علیه وسلم – را رها کرده و در غیر روش او بدنبال آرامش و پیشرفت هستید، و ای کسانی که فریاد برمی آورید که "دین اسلام دین بازگشت به گذشته و عقب ماندگی است"، و ای کسانی که بهتر را با پست تر عوض می کنید.

و ای تمام کسانی که از دین فهم اشتباه دارید:

این سنت حبیب ما، حضرت محمد– صلى الله علیه وسلم –  است که پیش روی ما قرار داده و برای ما نقل فموه است، همان معصومی – صلى الله علیه وسلم –  که در مورد ما بسیار با حرص و تلاش رفتار می نمود

لَقَدْ جَاْءَكُمْ رَسُوْلٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِیْزٌ عَلَیْهِ مَاْ عَنِتُّمْ حَرِیْصٌ عَلَیْكُمْ بِالْمُؤْمِنِیْنَ رَءُوْفٌ رَحِیْمٌ[42]

قرآن که قانون امت مسلمان است و کسی که به وسیله آن سخن بگوید، دروغ نمی گوید، و هر کس با آن حکم کند عدالت ورزیده است، و هر کس آن را ترک کند ستمکاری است که خداوند متعال عمر و برکت او را کم می کند، و کسی که از راه هدایت بخش آن طغیان کند خداوند متعال او را گمراه می کند.

پس چرا از روش و قانونی که اگر به آن عمل کنیم، خدای حکیم و خبیر از آن راضی می گردد، روی گردان هستیم و نتطفل على فتات موائد وقوانین بشر مثلنا لا یملكون موتا ولا حیاة ولا نشورا ؟

سَنُرِیْهِمْ آیَاْتِنَاْ فِیْ الْآفَاْقِ وَفِیْ أَنفُسِهِمْ حَتَّىْ یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ[43]

"به زودی نشانه هایمان، که در آفاق و درون خوشان است، را به آن ها نشان خواهیم داد تا برای آن ها روشن شود که (الله و نشانه های او) حقیقت است."

این تلاشی بود که در جهت معرفی سنت نبی اکرم– صلى الله علیه وسلم – انجام دادم، اگر درست بود، این همان چیزی است که آرزوی آن را داشتم و اگر درست نبود، همان تلاش در این جهت و اهمیت دادن به آن مرا بس است.

در پایان از الله متعال خواستارم که آن چه را که نمی دانیم به ما بیاموزد، و آن چه را که می دانیم برایمان مفید گرداند، و ما را راه راست هدایت نماید، که او بهترین مولى و بهترین همراه است.

حال سؤالی می  پرسم که باید تمامی وجدان های بیدار و منصف به آن پاسخ دهند:

"یا أیُّها الذین آمنوا لِمَ تقولونَ ما لا تَفَعَلونَ * کَبُرَ مَقتاً عِندَ اللهِ أن تَقولوا ما لا تَفَعَلونَ.

(ای کسانی که ایمان آورده اید چرا سخنی می گویید که به آن عمل نمی کنید، در پیشگاه الله بسیار سخت و مورد غضب است که حرفی بزنید که به آن عمل نمی کنید.)؟؟؟

منبع: http://abjadion.blogfa.com
> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسواک چوبی

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:47 ب.ظ

مسواک چوبی

بسم الله الرحمن الرحیم


مسواك چوبی سنت پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم


بعضی از علوم كاربردی و روشهای زندگ‍ی فقط در یك دوره كوتاه ، معتبر است و پس از چندی در مجامع علمی بعنوان یك روش خطر ناك زیان بخش و غیر مفید معرفی می شود زیرا بشر خطا كار است اما علوم آسمانی اعتبار همیشگی دارند و اگر مدتی به اشتباه مورد بی اعتنائی قرار گیرند . دوباره نور حقانیت آنها از پشت ابرهای جهالت بر می تابد در این تحقیق سعی شده است در موضوع مسواك چوبی كه جزء سنتهای پیامبر اعظم )صلی الله علیه وال و سلم( است بازنگری صورت پذیرد . لذا با مقایسه ای كوتاه برخی اشكالات مسواك پلاستیكی كه موجب تهدید جدی برای سلامت دندان است را یادآور شده و سپس به بعضی از اشكالات وارده بر مسواك چوبی پاسخ دهیم .

مقایسه مسواک چوبی وپلاستیکی

1-
مسواک چوبی بسیار ارزان قیمت وکم هزینه است با کاشت درخت اراک وزیتون براحتی می توان از ریشه وچوب آنها استفاده نمود در حالیكه قیمت مسواک پلاستیکی دهها برابر بیشتر است .
2-
چوب مسواک کوچک ، سبک و قابل حمل است. اندازه های کوچک آنرا بسادگی می توانید داخل جیب بگذارید.پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآل وسلم)گاه آنرا پشت گوش خود می گذاشتند.
3-
چوب مسواک را می توان قبل از انجام هر فریضه واجب نماز در حین نشستن بر روی سجاده نماز بکار برد اما مسواک پلاستیکی اینطور نیست وبهمین خاطر معمولاً افراد بدون مسواک وارد نماز می شوند واز ثواب آن محروم می شوند . امام محمد باقر و امام صادق(علیهما السلام) فرمودند : دو ركعت نماز با مسواك با فضیلت تر از هفتاد ركعت نماز بدون مسواك است (من لا یحضره الفقیه ج 1ص54ح118) همچنین مستحب است قبل از تلاوت قرآن،قبل از وضو و ... مسواك زده شود !
4-
ذرات کوچکی از مسواک چوبی جدا می شود که خوردن (اتفاقی)آن بی ضرر است اما ذرات جدا شده از مسواک پلاستیکی مضر به حال بدن است.

5- برای استفاده از مسواک پلاستیکی مصرف خمیر دندان ضروری است .یكی از مواد خمیر دندان كه با فریب كاری سوژه تبلیغات شركتها شده است فلوراید می باشد . فلوراید یکی از بزرگترین آلاینده های صنعتی است که بیشترین آسیب را بر گیاهان،حیوانات وانسانها داشته است.فلوراید از جمله موادی است که از لحاظ زیستی قابل تجزیه نمی باشد واز این روپس ازانتشار در محیط زیست به تدریج انباشت می شود و درزنجیره غذایی و نیز در بدن انسان وبه ویژه در استخوان ودندانها انباشته می گردد ویکی از عوامل اصلی پوسیدگی دندان است،هشت مطالعه علمی ومستقل توسط دانشمندان بی طرف نشان داده است که فلوراید میزان شکستگی استخوان در زنان ومردان جامعه امریکا را در همه سنین افزایش داده است(به مقاله جوئل گریفیث نویسنده ومحقق آمریکائی در نشریه سیاحت غرب شماره 22 ص120 مراجعه شود.)
توجه داشته باشید كه الف) فقط فلوراید طبیعی كه در آب وغذاهای طبیعی وجود دارد برای استحكام دندان مفید است و نه فلوراید مصنوعی. ب) فلوراید در صورتی برای دندان مفید است كه از طریق داخل دندان جذب شود .
ج) دندان هركس به میزان خاصی از فلوراید احتیاج دارد و مصرف یكسان آن برای همه افراد بشدت مضر است. د) قسمتهای مختلف دندان نیز به مقادیر متفاوتی از فلوراید نیازمند است كه بی توجهی به این موضوع موجب شكنندگی و پوسیدگی آن خواهد شد .
6-
مواد موجود در چوب مسواک بهترین مواد برای استحکام و سفیدی دندان است اما مواد موجود در خمیر دندان همگی شیمیائی وکاملا" مضر به حال دندان وبدن است. به مواد اولیه یکی از خمیر دندانها توجه کنید:
دی کلسیم فسفات – سیلیکا – آتروسیل – برم کلروفن – سدیم فلوئوروفسفات – متیل باتر برن – سدیم ان اوریل سارکوزنیات – سدیم لوریل سولفات – سی ام سی – سور بیتول – پروپیلن کلیکول گلیسرین - سدیم سافارین واسانس
7ـ آیا می دانید درخمیر دندان ازرنگ،اسانس ومواد شوینده که مشابه صابون ، ریکا ، شوماو... است استفاده می شود ومتاسفانه قسمتی ازآن ازطریق لثه ها،زبان ودیوارهای دهان جذب وقسمت دیگرنیز خورده میشود!
8ـ در بعضی خمیر دندانها ازسیلیکات استفاده میشودکه جزء مواد اولیه شیشه است(کمی خمیر دندان رابر روی دستان خود مالش دهید موادی شبیه شیشه خرد شده درنوک انگشتان خود احساس می کنید)این ماده نقش جرم گیری دندان را بازی می کند البته واقعیت این است که درکنارفلوراید بهترین ماده برای ازبین بردن مینای دندان هستند.
حضرت امام رضا (علیه السلام) برای سفید کردن (جرم گیری وشفاف نمودن) دندان می فرمایند :
مقداری نمک ترکی(اندرانی) و کف دریا را نرم سائیده وبه دندان ها بمالید - این مواد درعطاری ها یافت میشود و برای جرم گیری و سفیدی دندان بسیار مؤثر است .
مواد موجود در چوب مسواک بهترین مواد برای استحکام و سفیدی دندان است اما مواد موجود در خمیر دندان همگی شیمیائی می باشند.

9ـ چوب مسواک پس ازاستفاده درطبیعت جذب می شود و نیازی به بازیافت ندارد اما مسواک پلاستیکی وبخشی ازخمیردندان جذب طبیعت نمی شود وبعنوان زباله وآشغال باقی خواهد ماند(تصور كنید اگر سالانه همه مردم كره زمین سه بار ، مسواك خود را تعویض نمایند حدود 18 میلیارد مسواك به آشغال طبیعت اضافه خواهد شد .)
 10-
بااستفاده ازچوب مسواک قطعاً سنت پیامبراعظم (صلی علیه وآله وسلم) را انجام داده اید اما با مسواک پلاستیکی احتمالاً سنت پیامبراجرا می شود .
11-
جنس چوب باطبیعت دندان وبدن سازگاراست اما پلاستیک هرگز مناسبت با بدن ندارد.
 
12 ـ درروایات ازچوب گز،انار،ریحان ونی برای پاکیزه کردن دندانها،نهی شده است ولی استفاده از چوب زیتون وبخصوص اراک سفارش شده است.آیااین نشانه اهمیت جنس نیست؟چرا تعین جنس مسواک رانیز پیامبربعهده گرفته است . (مراجعه شود به بحارالانوارج1 ص256 و ج76 ص135 ج48 و دعائم الاسلام ج1 ص119 )
 
13 ـ مسواک زدن درمحل تخلی و حمام مکروه است . امام كاظم(علیه السلام) می فرماید : مسواك زدن در آبریزگاه بد بوئی دهان را در پی دارد . (من لایحفره الفقیه ج1 ص5ح110 )
امام صادق علیه السلام فرمودند از مسواك زدن در حمام حذر كن زیرا زیان دندانها را در پی می آورد .
(
من لایحفره الفقیه ج1 ص52 ح117 )
اتفاقاً هیچکس مسواک چوبی رادرآنجااستفاده نمی کند اما مسواک پلاستیکی اکثراً دردستشویی ها استفاده می شود.
 
14 ـ محـل سکـونت وزندگـی مسـواک پلاستیکی در دستشـوئی هاست اگرسطح بهتریـن انـواع مسواک هـای معمولی را زیرمیکروسکوپ مشاهده کنید حفراتی دارد که محل تجمع میکروب هاست .
(
مراجعه شود به کتاب آئین تندرستی دکتر محمد مهدی اصفهانی ص125)
(
مراجعه شود به كتاب من لا یحفره الفقیه ج1 ص504 ج1451 )
(
قابل توجه كسانی كه فكر می كنند مسواك چوبی با نظافت سازگاری ندارد! )
15ـ چرا پیران وقدیمی ها دندانهای سالمتری دارند؟چرادرکشور هایی که ازمسواک چوبی استفاده میکنند،مردم دندانهای سفید تر ، محکم تر و بادوام تری دارند؟ چرابقایای دندان نسل های قبل ، بعدازهزاران سال هنوزسالم است ولی با مسواک پلاستیکی عمردندانها به کمتراز30 تا 40 سال رسیده است؟ تصورکنید آیا درهزارسال بعدی وقتی باجمجمه بی دندان این دوره مواجه شوند درمورد ما بعنوان نسل بی دندان قضاوت نخواهند کرد!
 
16 ـ امام رضا علیه السلام می فرمایند : مسواک کردن بینایی را تیز می کند ومورا می رویاند وآبریزش چشم رابرطرف می کند . (بحارالانوار ج76 ص137 )
آیا مواد موجوددرخمیر دندان باعث تقویت چشم ومو میشود یا مواد موجود درچوب مسواک؟
17-
مسواک چوبی ثابت می کند که خدا و پیامبرش به فکر دندان ما هم بوده اند (جبرئیل به مسواك چوبی دستور داده بود سنن النبی علامه طباطبائی ص117 ح247 ) ومسواک پلاستیکی ثابت می کند آنها تدبیری برای دندان ما نداشته اند بلکه بشر با اختراع خودش و با هوش وخلاقیت ویژه خود ! راه مناسبی برای تمیز کردن دندان خود پیدا کرده است !
18-
مسواک چوبی جلوی نگاه اطرافیان نیز استفاده می شود و موجب آموزش مستقیم می شود كه بهترین ومؤثرترین روش آموزشی است ، به همین دلیل همه به آن عادت می کنند وهر گاه از مسواک غافل شوند دیگران این سنت را یادآور می شوند . اما مسواک پلاستیکی نیاز به هزینه های سرسام آور آموزشی توسط رسانه های جمعی وآموزش وپرورش دارد . با وجود این همه هزینه های سنگین بازهم می بینید اكثر مردم مسواك نمی زنند وفقط كودكان اشعار مربوط به مسواك را در خاطر خود حفظ می كنند !
19-
پرزهای مسواک چوبی به مرور می ریزد وطول مسواک کوچک ترشده عمر آن خیلی زود تمام می شود اما مسواک پلاستیکی ماهها مورد استفاده قرار می گیرد که از لحاظ بهداشتی مناسب وصحیح نیست.
20-
مسواک چوبی غیر وابسته است درخت اراک در مناطق مختلفی از جمله سیستان و بلوچستان رشد میکند درخت زیتون نیز دراکثر استانها کاشته شده است اما مسواک پلاستیکی وارداتی است مردم خریدار مسواکهای آلمانی ، انگلیسی ، آمریکاییها ، ژاپنی ، چینی ، کره ای و ... هستند که موجب خروج منابع ارزی و سرمایه های کشور می شود و بر فرض اینكه مردم مسواک ایرانی خرید کنند ، تکنو لوژی ومواد اولیه آن وارداتی خواهد بود .

مواد خمیر دندان از جمله سدیم متیل پارابنگ متیل پارابن که نقش مبارزه با میکروب را دارند باکتریهای مفید و غیر مفید داخل دهان را از بین میبرند . آیا به جرم وجود تعدادی علف هرز درختان پر میوه را از بن بر می کنید وباغ را ویران می کنید ؟
آیا می دانید باكتری های مفید در هضم غذا ، استحكام دندان وسالم نگه داشتن محیط دهان نقش اساسی دارند و آیا می دانید تا بحال خمیر دندان آنتی بیوتیكی اختراع نشده است كه قدرت تشخیص باكتری مفید و غیر مفید را داشته باشد !؟
22-
مسواک چوبی ساده ترین و طبیعی ترین روش است اما مسواک پلاستیکی روش مشکلی است که درآینده پیچیده تر ومشکل تر خواهد شد اخیراً مسواک برقی به بازارآمده است بنابراین مسواک زدن ممکن نیست مگر باتولید برق،اتصال به منبع تغذیه ، دارا بودن دستگاه برقی و از همه مهمتر سرمایه دارانی که همه سرمایه خودشان رابرای سلامتی شما بکار گرفته اند! البته شرکتهای سرمایه گذار درتولید دستگاه های برقی معتقدند: در آینده انرژی هسته ای نیزدر خدمت انسان قرار می گیرد و با به کار گیری روباتها دندان های شما را ازراه دور در منزل شما بدون هیچ هزینه ای مسواک خواهند زد .
23-
مصرف آب در مسواک پلاستیکی بیشتر از چوبی است . پس از مسواک مستحب است باکمی آب مضمضه نمائیم اما در مسواک پلاستیکی با زحمت کف خمیر دندان شسته می شود که روزانه آب زیادی اسراف شده و هدر میرود . متأسفانه سرانه زیادی از مصرف آب به این موضوع اختصاص دارد.
24-
هدف و انگیزه کسی که مسواک پلاستیکی می زند عبارت است : از تمیز کردن دندانها به برکت کف خمیردندان،جنگ بی فایده وخطرناک با میکروبها(مبارزه بامیکروبها موجب تولید اَبَرمیکروب خواهد شد که خطربیشتری دارد) ، جرم گیری وسفید نمودن توسط شیشه ومواد مضر شیمیایی . هدف و انگیزه کسی که از مسواک چوبی استفاده می کند عبارت از: رعایت مقررات(المسواک من سنن المرسلین) تمیز نمودن دهان ، جلادادن چشم ، خشنودی خدا ، سپیدی دندان(بخصوص باچوب زیتون) و رفع بوی بد دهان ، محکم شدن لثه(بخصوص باچوب اراک) ، افزایش اِشتها ، برطرف کردن بلغم ، ازدیاد حافظه ، خوشحال کردن فرشتگان و... (کافی ج6 ص496)
25
ـ میگویند به محصلی گفتند بگو: الف. گفت:نمی گویم.هرچه اصرارکردند نپذیرفت. گفتند: چرا نمی گویی؟گفت :اگر الف بگویم فردا باید بگویم ب وپس فردا ...
اگر تصمیم بگیرید یکی از سنت های پیامبراعظم صلی الله علیه وآله وسلم را موبه مو اجرا کنید،تکلیف سنت های دیگرچه خواهدشد؟
امام صادق (علیه السلام) در این زمینه می فرمایند: من خوش ندارم که انسانی بمیرد ویکی از سنت های پیامبر برگردن وی باقی بماند که آنرا انجام نداده باشد . (مکارم الاخلاق
اگربدون هیچ تحقیق علمی وصرفاً با تبلیقات شرکتها ، فلوراید ، شیشه ، کف ، آنتی باکتریها و... رابه دندان بزنید به زودی فلوراید را در آب شرب شما هم خواهند ریخت و میلیارد ها قرص آنتی بیوتیک که زمینه ساز بیماریهای دیگر خواهد شد را به خورد شما خواهند داد و... وبالاخره تمدنی شیطانی که انسان وطبیعت اولین قربانیان آن خواهند بود را خواهید پذیرفت .
26- استفاده از مسواك پلاستیكی و خمیر دندان بعد از غذا است كه لذت غذاهای خوشمزه را از بین می برد زمان استفاده از مسواك چوبی در اوقات نماز و یا خواب است كه ارتباطی با زمان مصرف غذا ندارد ، انچه بعد از غذا در سنت خلال دندان است ونه مسواك با مراجعه به كتب روائی و فقهی متوجه می شویم موضوع خلال دندان در آداب غذا خوردن آمده است و موضوع مسواك جزء آداب وضوء و نماز آمده است . بی توجهی به این موضوع باعث شده است كه بسیاری ، از روایات مربوط به خلال را جزء روایت مسواك تلقی نمایند .
27-
سرب موجود در خمیر دندانها ماده ای سمی است و مصرف زیاد آن بسار مضر است .
مراجعه شود به كتاب پوسیدگی دندان و پیشگیری
تألیف دكتر مهرداد – انتشارات دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ص1632
28-
یكی از عوامل اصلی پوسیدگی دندان مواد قندی است كه در خمیر دندانها موجود است و ضرر این مواد قندی از نفع آن بیشتر است بخصوص در خمیردندانهایی كه برای بچه ها تولید می شود زیرا اكثر خمیر دندان را بچه ها می خورند .
29-
در بعضی از خمیر دندانها از مواد براق كننده استفاده می شود كه سبب سائیدگی مینای سطحی دندان یعنی لایه مقاوم آن می شود .
مراجعه شود به كتاب پوسیدگی دندان و پیشگیری
تألیف دكتر مهرداد – انتشارات دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ص 162
30-
قسمتی از موهای مسواك پلاستیكی در داخل لثه می شكند ودر زیر لثه جای می گیرد و چرك می كند و دهان بد بو و عفونی شده وآماده پذیرش میكروبهای مختلف می شود .
نسخه عطار ، محمد تقی عطار ن‍‍زاد ص104 انتشارات افتخاری
طرز استفاده
مسواك چوبی در اندازه های كوتاه ، بلند ، ضخیم و نازك است پرزهای مسواك چوبی نیز نرم یا خشك هستند . جهت استفاده ، كمی از پوست آن را جدا نموده داخل ظرف آب بگذارید تا پرزهای آن نرم و در هنگام استفاده از هم فاصله بگیرند ، پس از استفاده ، همزمان با مضمضه آب آنرا بشوئید .

منبع: http://mesvak-choobi.blogfa.com/> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخت مسواک و خواص مفید آن

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:45 ب.ظ

درخت مسواک و خواص مفید آن


بیش از دویست تحقیق مختلف بر روی مواد و اثرات جالب چوب مسواک انجام گرفته که از خواص منحصر به فرد آن خبر می‌دهد. پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد (صلی الله علیه واله و سلم)، اولین معرف و توصیه کننده‌ی این چوب در جهت بهداشت دهان و دندان بوده‌اند؛ در حالی که قبل از آن مسواکی وجود نداشته است و این بسیار جالب است.

مسواک

 

درخت مسواک در حقیقت درختچه ای است به ارتفاع متوسط 3 متری که شاخه های زیادی دارد و این شاخه‌ها به سمت زمین خمیده هستند و دارای پوستی نسبتاً شفاف، به رنگ سبز کمرنگ تا تقریباً سفید می‌باشند.

مناطق مهم رویش گیاه در جهان جنوب آسیا، ایران، مصر، هندوستان و حبشه می‌باشد و مهم‌ترین نواحی رویش آن در ایران لار، بندرعباس، میناب، مکران و چاه بهار است.

 

ترکیبات مهم

مهم‌ترین ترکیبات ریشه، ساقه و برگ گیاه شامل فلاوونوئیدها، ساپونین، تانن، ترکیبات گوگردی، بنزیل ایزوتیوسیانات، ترکیبات کلراید، فلوراید، کلسیم و سیلیسیم می‌باشد.

 

اثرات مهم

* اثرات ضد میکروب

قسمت‌های مختلف گیاه مسواک به علت دارا بودن تانن، ترکیبات گوگردی و ترکیبات ایزوتیوسیانات دارای اثر ضدمیکروبی قوی و گسترده بر روی انواع میکروارگانیسم ها است. ده‌ها تحقیق در جهان نشان داده است که این اثرات به خصوص در مورد میکروارگانیسم های غیر هوازی مانند استرپتوکوکوس موتانس، که باعث پوسیدگی دندان می‌باشد، انتخابی و ایده آل است.

 

* اثر ضد زخم

اثر ضد زخم چوب مسواک مربوط به وجود فلاوونوئیدها و تانن های موجود در آن است. گرچه ترکیبات دیگری در این مورد دخالت دارند و مسلماً موثر می‌باشند، ولی دو دسته مواد مذکور که اثر ضد زخم آن‌ها قوی می‌باشد، علت اصلی این خاصیت هستند.

 

* اثر دترجنت (پاک‌کنندگی و ضد جرم دندان)

کلراید قابل توجه موجود در چوب مسواک به عنوان یک دتر جنت قوی عمل نموده و از ایجاد جرم روی دندان‌ها جلوگیری می‌کند؛ به همین دلیل افرادی که به طور طولانی از چوب مسواک استفاده می‌کنند (بعضی کشورهای عربی مانند عربستان سعودی) اصولاً دندان‌های سفیدی دارند.

مسواک* اثر ضد پوسیدگی دندان

فلوراید قابل توجه به همراه ترکیبات گوگردی، تاننی و ایزوتیوسیاناید موجود در گیاه مسواک باعث خاصیت قوی ضد پوسیدگی دندان در ساقه های گیاه شده است. کلیه‌ی اثرات ذکر شده با مکانیسم‌های مربوطه پس از تحقیقات زیادی که در نقاط مختلف جهان صورت گرفته تایید شده که خلاصه ای از آن‌ها به شرح زیر است.

تحقیق یکی از دانشمندان انگلیسی بر روی افراد مسن عربستان سعودی نشان داد که اکثر آن‌ها از دندان‌هایی سالم و سفید برخوردارند و دارای کمترین بیماری‌های دهان و دندان می‌باشند. این افراد از کودکی از چوب مسواک استفاده کرده بودند؛ بنابراین احتمالاً استفاده از چوب مسواک و موضوع مذکور قوت گرفت.

 

برای بررسی بیشتر و اثبات قطعی این مسئله دو گروه از دانش آموزان دو شهر عربستان که در یکی از چوب مسواک استفاده چندانی نمی‌کردند و اکثراً خمیر دندان‌های خوب و استاندارد مصرف می‌کردند و در دومین شهر که نسبت به استفاده از چوب مسواک تعصب داشتند، مورد مطالعه قرار گرفتند. تحقیق در مورد دندان‌های سالم، تعداد دندان‌های پوسیده و پیوره و یا مشکلات دیگر دهان و دندان در آن‌ها نشان داد دانش آموزانی که از چوب مسواک استفاده می‌کنند دارای وضعیت کاملاً بهتری از هر نظر نسبت به شهر دیگر داشتند. این بررسی نشان داد که مصرف چوب مسواک به خصوص در طولانی مدت می‌تواند در بهداشت دهان و دندان اثرات ایده آلی داشته باشد.

اثر ضد زخم چوب مسواک مربوط به وجود فلاوونوئیدها و تانن های موجود در آن است. گرچه ترکیبات دیگری در این مورد دخالت دارند و مسلماً موثر می‌باشند، ولی دو دسته مواد مذکور که اثر ضد زخم آن‌ها قوی می‌باشد، علت اصلی این خاصیت هستند

تحقیق جالب دیگری در این زمینه انجام شد؛ به این نحو که در یک گروه چوب مسواک به مدت چند دقیقه در دهان قرار گرفت و در گروهی دیگر از لاستیک‌های بی اثر استفاده گردید. پس از حدود 5 دقیقه بزاق دهان هر دو گروه جمع آوری شد و با روش HPLC به طور دقیق مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج نشان داد که ترکیبات بزاق دو گروه کاملاً متفاوت است؛ به این معنا که در بزاق دهان افرادی که چوب مسواک داشتند تعدادی از مواد، املاح و یون‌های بسیار با ارزش که می‌توانند با چندین مکانیسم آثار بسیار جالب و مثبتی در جهت جلوگیری از بیماری دهان و دندان بر جای گذارند، و جود داشت. این تحقیق نشان داد که مواد موجود در چوب مسواک به راحتی و در زمان بسیار کوتاه در بزاق حل می‌شوند، در حالی که مواد موثر بسیاری از گیاهان نمی‌توانند به این سرعت در بزاق دهان حل شوند. حتی یک آزمایش ساده می‌تواند این مسئله را تایید کند. در صورتی که پوست چوب مسواک را برداریم و آن را در یک استکان آب قرار دهیم، می‌بینیم در مدت کوتاهی موادی از ساقه در آب حل شده و آب کاملاً کدر می‌شود. اگر به ته استکان نگاه کنیم املاح حل شده از چوب مسواک را مشاهده می‌کنیم. تجزیه‌ی این مواد، ترکیبات ارزشمندی را که در بزاق حل می‌شوند، نشان می‌دهد.
مسواک

تحقیق دیگری در مورد اثر ضد میکروبی و ضدعفونی کننده‌ی چوب مسواک در مقایسه یا خمیردندان‌های خوب دنیا انجام شد؛ به این صورت که در تعدادی از افراد قدرت ضدمیکروبی و ضدعفونی کننده‌ی بزاق پس از استفاده از خمیر دندان در زمان‌های مختلف اندازه گیری شد. در تحقیق جداگانه ای گروه دیگری که از چوب مسواک استفاده کرده بودند، مورد آزمایش قرار گرفتند. نتایج آزمایش‌ها نشان داد که خاصیت ضدمیکروبی چوب مسواک از لحظه‌ی ورود به دهان شروع می‌شود و به مدت طولانی دوام دارد؛ در حالی که دوام خمیر دندان‌ها بسیار کوتاه بوده و قابل مقایسه با چوب مسواک نیست.

یک تحقیق بسیار ارزشمند و جالب در مورد ماده‌ی موثر چوب مسواک به نام بنزیل ایزوتیوسیاناید نشان داد که این جسم پس از ورود چوب مسواک به دهان در بزاق حل می‌شود. این ماده با یک اتم اکسیژن هیدروژن پراکسید (H2 O2) که از فعالیت میکروارگانیسم های دهان حاصل می‌شود ترکیب شده و تولید آب معمولی و ترکیب جدید اکسید بنزیل ایزوتیوسیاناید می‌کند. در این عمل اضافه‌ی آب اکسیژنه (هیدروژن پراکساید) موجود در بزاق خنثی شده و آسیب به بافت‌های مخاطی دهان را کاهش می‌دهد.

همزمان ترکیب جدید اکسید بنزیل ایزوسیاناید تولید می‌شود که قدرت ضدعفونی کننده‌ی آن از بنزیل ایزوتیوسیاناید قوی‌تر است. دانشمندان قبلاً به این نتیجه رسیده بودند که ترکیب بنزیل ایزوتیوسیاناید به مقدار کم و به طور طبیعی توسط غدد بزاقی در دهان ترشح می‌شود و این یکی از اعجازهای درخت مسواک می‌باشد که در نوع خود منحصر به فرد است.

بیش از دویست تحقیق مختلف بر روی مواد و اثرات جالب چوب مسواک انجام گرفته که از خواص منحصر به فرد آن خبر می‌دهد. پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد (صلی الله علیه واله و سلم)، اولین معرف و توصیه کننده‌ی این چوب در جهت بهداشت دهان و دندان بوده‌اند؛ در حالی که قبل از آن مسواکی وجود نداشته است و این بسیار جالب است.

کلراید قابل توجه موجود در چوب مسواک به عنوان یک دتر جنت قوی عمل نموده

و از ایجاد جرم روی دندان‌ها جلوگیری می‌کند

طریقه مصرف

در کشور عربستان سعودی و بعضی کشورهای عربی دیگر قطعات حدوداً 10 سانتی متری با قطر حدود یک سانتی متر از ساقه های گیاه به صورت بسته های 50 تا 100 عددی به وفور به فروش می‌رسد که هر قطعه از آن به مدت یک روز در آب قرار گرفته و سپس پوست همان قسمت جدا می‌شود. به این ترتیب فیبرهای طولی این ساقه به شکل مسواک در می‌آید که آن را به آرامی بر روی دندان‌ها می‌کشند. با این عمل ضمن مسواک شدن دندان‌ها مواد مختلف این چوب در بزاق حل شده و آثار مختلف آن در دهان، لثه و دندان‌ها اعمال می‌شود. هم چنین از فیبرهای نازک ساقه جهت خلال کردن دندان استفاده می‌گردد.

لازم به ذکر است که برای ما ایرانیان که از کودکی به این کار عادت نکرده ایم، این کار ممکن است صدماتی به دهان وارد کند؛ از این رو ضمن سال‌ها تحقیق نگارنده در مورد استفاده از خواص اعجاب انگیز چوب مسواک در بهداشت دهان و دندان، دهان‌شویه ای فرموله گردیده که ماده اصلی آن عصاره چوب مسواک می‌باشد و می‌تواند خواصی مشابه با چوب مسواک در دهان و دندان ایجاد کند. این دهان‌شویه به افتخار نام ایران و با استفاده از نام علمی گیاه «پرسیکا» نام‌گذاری شد.

پرسیکا


نکات قابل توجه درباره‌ی پرسیکا

1- دهان‌شویه‌ی پرسیکا به صورت قطره 30 میلی لیتری، ساخت کارخانه داروسازی پورسینا، پانزده سال پیش (1372) و برای اولین بار در ایران تهیه شد. این فرآورده در کلیه‌ی داروخانه‌ها موجود است و بدون نسخه در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

2- تاکنون هیچ عارضه‌ی جانبی در حد مصرف توصیه شده از قطره‌ی پرسیکا گزارش نشده است. گفتنی است از سرشاخه های گیاه مسواک در عربستان برای تهیه‌ی نوعی سالاد خوراکی استفاده می‌شود.

3- با توجه به خوراکی بودن هر سه گیاه به کار رفته در قطره‌ی پرسیکا، محدودیتی برای مصرف زنان حامله و یا کودکان وجود ندارد.

4- خمیر دندان پرسیکا تهیه شده از عصاره‌ی پرسیکا و دارای خواص دهان‌شویه‌ی پرسیکا می‌باشد. خمیردندان و دهان‌شویه می‌توانند مکمل هم باشند و خواص یکدیگر را تقویت کنند. خمیر دندان پرسیکا در آینده ای نزدیک وارد بازار خواهد شد.

5- استفاده از قطره‌ی پرسیکا برای تمام افراد (سالم و یا دارای مشکلات دهان و دندان) بلامانع است. میزان مصرف برای افراد سالم حداقل یک نوبت در روز پس از مسواک شب می‌باشد و بهتر است پس از مصرف دهان شسته نشود. افرادی که مشکلاتی از جمله تورم لثه، درد، پیوره و ... دارند، بهتر است به غیر از یک نوبت شب، یک یا دو نوبت بعد از صبحانه و یا نهار نیز از آن استفاده کنند.

6- برای هر بار 15 قطره را در دو قاشق غذاخوری آب ریخته و وارد دهان می‌کنیم؛ سپس چند ثانیه در دهان گردش داده (حداقل 30 ثانیه) و آن را دور می‌ریزیم (چنانچه خورده شود مشکلی پیش نخواهد آمد). بهتر است بلافاصله بعد از آن چیزی خورده نشده و دهان شسته نشود تا اثر آن برای مدت طولانی در دهان بماند.

7- برای کنترل خونریزی بعد از اعمال جراحی و یا کشیدن دندان‌ها، به خصوص دندان‌های عقل و بزرگ، بهتر است قطره با غلظت بیشتری مصرف شود (30 قطره را در دو قاشق آب ریخته و هر 2 ساعت دهان‌شویه را در دهان گردش دهید).

8- برای بدست آوردن نتایج بهتر از دهان‌شویه پرسیکا بهتر است راهنمای همراه دارو مطالعه شود.

9- افرادی که به هر دلیلی لثه های نرم دارند و یا از داروهایی مصرف می‌کنند که به این مشکل دچار هستند، می‌توانند از دهان‌شویه پرسیکا جهت سفت شدن لثه و جلوگیری از لق شدن دندان‌ها استفاده کنند.

 

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: کتاب گیاهان دارویی و گیاه درمانی – دکتر محمدحسین صالحی سورمقینوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:45 ب.ظ

آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

حتما باید شنیده باشید که میگن خوردن یک سیب در روز شما رو از مراجعه به دکتر بی نیاز می کنه! حالا سرکه اش هم سرشار از خاصیت هست و معجزات زیادی داره! سرکه سیب حاوی مواد معدنی زیادی هست و علاوه بر خواصی که کلا سرکه بر روی دستگاه های تصفیه کننده خون داره٬ سرکه ی سیب خواص بیشتری هم داره و نه تنها یک اسید استیک سالم و ملایم هست و بر روی کبد و کیسه صفرا اثر فعال کننده داره، بلکه به مقدار قابل توجهی دارای پتاسیم٬ فسفر٬ کلرور منیزیم٬ کلرورسدیم٬ گوگرد٬ ویتامین های گروه B و ویتامین D هست که این مواد موجود در سرکه سیب باعث طراوت و نشاط سلول های بدن می شود و می تونه دستگاه گوارش را فعال کنه و اثر فوق العاده خوبی هم بر روی هضم مواد چربی گوشتی و پروتئین دارد. در اینجا اشاره ای داریم به فواید کاربردی، تغذیه ای و بهداشتی سرکه سیب که امیدواریم شما دوستان عزیزم در آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیبپرشین استار به این محلول مفید بیشتر از قبل توجه داشته باشید :

آشنایی با برخی فواید سرکه سیب :

1. متوقف کردن سکسکه


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

به هنگام سکسکه، خوردن یک قاشق چای خوری سرکه سیب به دلیل مزه ترش آن به متوقف کردن آن کمک می کند.

2. دندان های سفیدتر


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

اگر می خواهید دندان هایی سفیدتر داشته باشید، غرغره کردن سرکه سیب در صبح توصیه می شود. سرکه سیب به از بین بردن لکه ها، باکتری های دهان و لثه و سفید کردن دندان ها کمک می کند. بعد از غرغره کردن مانند روزهای معمولی مسواک بزنید. دندان های خود را یک بار در هفته در صورت امکان با جوش شیرین بشویید، این کار نیز برای از بین بردن لکه ها و سفید شدن دندان ها موثر است. شما همچنین می توانید از نمک به عنوان خمیردندان جایگزین استفاده کنید. اگر لثه های شما احساس نرمی دارند به مسواک زدن با نمک در هر روز ادامه دهید.

3. رفع مشکلات معده


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

اگر مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشد یک جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن می تواند کارساز باشد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که سرکه سیب حاوی پکتین است که می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند.

4. از بین بردن خستگی تمرین های ورزشی


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

انجام تمرین های ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شود، و ایجاد خستگی می کند. گاهی نیز، این اسید به واسطه استرس های شدبد در بدن تولید می شود. اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یک پادزهر عمل می کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که احساس خستگی شما را رفع می کند. دفعه بعد که احساس خستگی کردید یک یا دو قاشق از سرکه سیب را با یک لیوان آب یا یک لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جان کنید و منتظر تاثیر شگفت انگیز آن بمانید.

5. پیشگیری از سوء هاضمه


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

برای پیشگیری از سوء هاضمه، خوردن مقداری سرکه سیب، قبل از غذا را امتحان کنید. اگر می دانید که بعد از خوردن غذا احساس پشیمانی خواهید کرد این درمان سنتی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی بنوشید. دیگر از خوردن غذا احساس پشیمانی نخواهید کرد.

6. جلوگیری از گرفتگی عضلات پا در شب


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یک لیوان آب و خوردن آن در شب از گرفتگی عضلات پا در شب جلوگیری کنید. مدت کوتاهی پس از مصرف این مقدار سرکه سیب، دیگر از گرفتگی های دردناکی که شب هنگام برای شما پیش می آیند، خبری نخواهد بود.

7. رفع گرفتگی بینی


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. اینکار به از بین رفتن گرفتگی بینی شما کمک می کند.

8. کاهش گلو درد

به محض اینکه احساس سوزش در گلوی خود کردید یک مقدار سرکه سیب بنوشید. این سرکه به از بین بردن عفونت کمک زیادی خواهد کرد زیرا که میکروب ها در محیط اسیدی سرکه دوام نمی آورند. کافی است یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کنید و هر ساعت یک بار غرغره کنید.

- آشنایی با خواص سرکه سیب برای زیبایی، مو و بدن


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

مو: سرکه سیب موهای شما را شفاف کرده و موجب درخشندگی آن می‌شود. برای این کار، درون ظرف شامپوهای قدیمی و خالی شده، نصف قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و پس از شامپو زدن، روی موهای خود بریزید و این کار را چند بار در هفته انجام دهید.

صورت: آیا می‌دانید شستن صورت با سرکه سیب به تنظیم ph پوست شما کمک می‌کند؟ به این منظور، ‌سرکه سیب را با دو قسمت آب ترکیب کرده و با استفاده از یک پنبه آن را به صورت خود بمالید. شما می‌توانید این کار را هنگام شب،‌ پس از شستن صورت و یا صبح، قبل از استفاده از مرطوب کننده انجام دهید. همچنین می‌توانید سرکه سیب را برای روشن شدن پوست خود روی نقاط تیره آن بمالید و تا صبح آن را پاک نکنید.

دست‌ها و پاها: آیا پس از یک روزکاری طولانی دست‌ها و پاهای‌تان خسته و متورم شده‌اند؟ با خود مهربان باشید و دست‌ها و پاهای‌تان را درون مخلوط آب گرم و سرکه سیب ماساژ دهید.

دندان: آیا می‌دانید سرکه سیب کمک خوبی برای از بین بردن لکه دندان خواهد بود؟ سرکه سیب را به طور مستقیم روی دندان‌های خود بمالید و پس از چند دقیقه آن را بشویید.

آفتاب سوختگی: آیا دچار آفتاب سوختگی بدی شده‌اید؟ به آب درون وان حمام، یک پیمانه سرکه سیب اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه درون آن قرار گیرید.

پس از اصلاح (افتر شیو): درون یک بطری، آب و سرکه سیب را به اندازه مساوی با هم خوب ترکیب کنید.

سم زدایی: برای شستشوی بدن به خصوص کلیه‌ها، دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را درون دو لیتر آب تصفیه شده بریزید و در طی روز کم کم از آن بنوشید.

کاهش وزن: یکی از بهترین فرمولها برای درمان اضافه وزن مصرف یک قاشق مرباخوری سرکه سیب در یک لیوان آب ولرم ناشتا هست. خیلی‌ها که به دنبال رژیم‌های لاغری هستند معتقدند سرکه سیب به سوزاندن چربی‌ها در بدن کمک می‌کند.

- کاربرد سرکه سیب برای بهداشت خانه و حیوانات خانگی


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

تمیز کردن: نصف پیمانه سرکه سیب را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و از آن برای تمیز کردن مایکروویو، کاشی‌های حمام، ‌سطوح آشپزخانه، شیشه پنجره‌ها و آینه‌ها استفاده کنید. از این ترکیب همچنین می‌توانید به عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

رفع کک از حیوانات خانگی و وسایل خانه:‌ سرکه سیب را که با 50 درصد آب ترکیب کرده وبرای رفع کک، روی پوست حیوان و نیز مبلمان خانه اسپری کنید.

- خواص سرکه سیب برای حفظ سلامتی و بهداشت


آشنایی به فایده های اعجاب انگیز سرکه سیب

به گفته پزشکان سرکه ‎‎‎سیب‎‎ عصاره طبیعی‎ سیب است‎ که مواد سمی‎ و زاید بدن‎ را از بین‎ می‌برد. برخی از متخصصان معتقدند مصرف سرکه سیب به همراه آب گوجه‌فرنگی یا هویج خواص آن را افزایش می‌دهد.

سرکه‎ سیب ‎موجب کاهش‎ زگیل‎ و خال‌های‎ پوستـی‎ می‌شود و از سویی دیگر در رفع ‎ ترک‎‌های‎ پاشنه‎ پا و دست موثر است. همچنین‎توصیه می‌شود که برای درمان‎ خارش‎ پوست‎ سر، خشکی‎ مـوهـا و شوره‎ سر نیز از سرکه سیب استفاده شود.

‎هرچند سرکه‎‎ سیب‎ خاصیت اسیدی دارد اما موجب تقویت‎ دستگاه گوارش‎‎ و کاهـش ناراحتی‎‎کلیه‎‎ و مثانه می شود. حتی نوشیدن سرکه سیب برای‎‎‎ رفع‎ سنگ صفرا، بـهبـود آرتـروز و جلوگیری‎‎ از خونریزی بینـی‎ توصیه می‌شود.

سرکه سیب‎ طبـیعـی‎‎ یـکـی از بهترین‎‎‎ عوامل‎ سالم‎ و شاداب‎ نگهداشتن بدن است و بهتر است به همراه آب و مقداری عسل مصرف شود.

سالیان سال مردم معتقد بودند سرکه سیب، بعنوان ماده ای بر علیه عفونت و حتی برای رفع پوکی استخوان و برای هضم بهتر موادغذایی موثر است.

سرکه سیب از بروز سرطان پیشگیری هم می کند. اگر چه سرکه سیب سرطان را درمان نمی کند، ولی بدلیل داشتن آنتی اکسیدان، رادیکال های آزاد را در بدن از بین می برد. رادیکال های آزاد ترکیبات خطرناکی هستند که در اثر اکسیداسیون به وجود می آیند و باعث تخریب سلول های بدن، پیری زودرس سلول ها و ایجاد سرطان می شوند. بتاکاروتن آنتی اکسیدان مهمی است که در سرکه سیب وجود دارد و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. سرکه سیب علاوه بر بتاکاروتن، ماده دیگری نیز دارد که از سرطان جلوگیری می کند. نام این ماده پکتین است. پکتین یک نوع فیبر غذایی است. مطالعات نشان داده که دریافت زیاد فیبر از بروز سرطان و به خصوص سرطان روده جلوگیری می کند، زیرا فیبرها با مواد سرطان زا در روده ترکیب می شوند و باعث دفع سریع تر آنها از بدن می شوند.

- سایر فواید سرکه سیب

 

1. سرکه سیب دارای خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کننده است. ضد باکتری و ضد قارچ است و باعث ارتقاء عمل سیستم ایمنی بدن در مقابله با عوامل بیماری زا می شود.
2. مقدار پتاسیم بدن را تنظیم می کند، در نتیجه به حفظ تعادل اسیدی- بازی خون کمک می کند.
3. برای تصلب شرائین مفید است، زیرا هنگام مستحکم شدن استخوان ها، توده کلسیمی موجود در مفاصل را تجزیه می کند.
4. برای درمان مسمومیت غذایی و ناراحتی های گوارشی مفید است.
5. عفونت ادراری را بهبود می بخشد.
6. فشار خون بالا را کاهش می دهد.
7. در افرادی که داروهای دیورتیک ( ادرارآور ) مصرف می کنند، مصرف سرکه سیب، باعث جایگزین شدن و جبران پتاسیم از دست رفته می شود. برای این منظور دو قاشق مرباخوری سرکه سیب را با مقداری آب مصرف کنید.


منبع: سایت تکناز> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چه موقع سرکه سیب بخورید ؟

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:44 ب.ظ

چه موقع سرکه سیب بخورید ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

چه موقع سرکه سیب بخورید ؟

طبق آزمایش هایی که دکتر «زاودیس » به عمل آورده است علائم و مشخصات کمبود پتاسیم واملاح معدنی دربدن به شرح زیر است :

1.        سرعت انتقال فکر رو به کندی می رود .

2.        قدرت تصمیم گیری ضعیف و نا توان می شود .

3.        حافظه برای یاد آوری محفوظات گذشته به خوبی کار نمی کند .

4.        خستگی فگری وجسمی خیلی زود بر آدمی مسلط می شود .

5.        قدرت تصمیم گیری ضعیف و ناتوان می شود .

6.        در مقابل سرما خیلی حساس می شوید .

7.        بیشتر اوقات دست و پای شما سرد می شود .

8.         کف پاهای شما حساس شده و میخچه و زگیل در می آورد .

9.        عوارض یبوست شما را آزار می ردهد و خشکی مزاج بر شما غلبه می کند .

10.     گاه گاه حالت دل به  هم خوردگی پیدا می کنید .

11.     زخم هایی که پیدا می کنید دیر التیام می پذیرد .

12.     گاه گاه در بدن شما ورم هایی پیدا می شود .

13.     دندان های شما قبل از موعدی که معمولا انتظار میرود خراب می شود .

14.     پوست شما از لک و پیس و خال پوشیده می شود .

15.     پلک چشم یا گوشه های لب شما بی اختیار می زند .

16.     احساس می کنید که به راحتی نمی توانید بخوابید و شبها به خواب عمیق و آرامی نمی روید .

17.     مفاصل شما دردناک می شوند و شما از ورم مفاصل رنج می برید.

 

مزایای  سرکه سیب :

سرکه سیب درختی کلسیم را جذب بدن می کند و بدن را از رسوب می شوید وپاک می کند و می تواند

در همه این موارد اثر مفیدی بجا بگذارد . مصرف شربت سرکه سیب درختی وعسل طبیعی در موارد زیر توصیه شده است :

رماتیسم –ورم مفاصل  - امراض عصبی از هر قبیل باشد –کمبود کلسیم از هر نوع اختلال روده ها –

پیری زود رس – امراض قلبی – تصلب شرایین – زیادی فشار خون – کمی فشار خون – چاقی – اختلالات دستگاه مجاری ادراری –کثیف وغلیظ شدن خون – اختلال سیستم  گوارش خونریزی – اختلال بینایی و دید چشم – سنگینی شنوایی – آسم –زکام – مسمومیت – اسهال –شکنندگی ناخن ها –سرگیجه –

بیماری دندان ها – تشنج های  عضالنی و عصبی  اگزما – شوره سر – بی خوابی – سر درد – خستگی پوست ورم کبد و...  مهم این  است که در مصرف شربت سرکه سیب و عسل طبیعی هیچگونه خطری

موجود نیست وهمه می توانند آنرا مصرف کنند . پس شعار ما این است که به طبیعت اعتماد داشته باشیم

 

مصرف سرکه سیب

توصیه می شود سرکه سیب درختی را به روش زیر مصرف کنید : یک یا دو قاشق چایخوری از سرکه سیب درختی را با دو قاشق چایخوری عسل خالص طبیعی مخلوط کنید بعد آن قدر آب به آن اضافه کنید که یک لیوان پرشود سپس آنرا به هم  بزنید و آهسته آهسته بنوشید ودر روز سه یا چهار بار آنرا مصرف کنید هنگام

مصرف شربت سرکه سیب و عسل صبح ها موقع بر خاستن از خواب و قبل از صرف نهار و شب پیش از شام و یا قبل از خواب ویا در فاصله غذاها یا بعد از صرف غذا است ولی بهتر است آن را قبلاز هر غذا مصرف کنید .
> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شکلات صبحانه

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:43 ب.ظ

شکلات صبحانه

مزاج :
گرم
مواد لازم :
ارده : شش قاشق غذاخوری
عسل : دو و یک دوم قاشق مرباخوری
پودر نارگیل : یک قاشق مرباخوری
پودر گردو : یک قاشق مرباخوری
هل ساییده : یک دوم قاشق چای خوری
روش تهیه :
ارده را در یک ظرف چینی ریخته و عسل را به آن اضافه کنید و آن را یکنواخت هم بزنید تا کامل سفت شده و قوام بیاید، سپس پودر نارگیل و هل را که از قبل آماده کرده اید به آن اضافه کرده و آنها را کاملا مخلوط کنید. در انتها، پودر گردو را روی آن بپاشید. این شکلات بسیار مقوی، خوش عطر، خوش طعم، آرامبخش و دارای انرژی فراوانی است.

منبع:emag.tabaye.ir
> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کدام سیستم گرمایشی برای سلامتی ما مفیدتر است؟

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:43 ب.ظ

سیستم‌های گرمایشی که ما استفاده می‌کنیم معمولا یکی از انواع زیر است:

-   بخاری (نفتی، گازی و برقی)

-   شوفاژ (رادیاتور، فن کویل)

-   تهویه مرکزی (وزش هوای گرم از بالا، وزش هوای گرم از کف)

-   سیستم‌های نوین گرمایشی (قرار دادن لوله آب گرم در کف اتاق)

همه این سیستم‌ها باعث می‌شود که هوای گرم تولید شده در اثر جایجایی در قسمت بالاتر (محل زندگی یا کار) و هوای سرد در قسمت پایین‌تر قرار گیرد.

در طب سنتی ایرانی، توصیه می‌شود برای سلامتی باید به ترتیب دمای پا بالاتر، دمای بدن متعادل و دمای سر خنک باشد. بوعلی سینا در کتاب قانون توصیه می‌کند «برای سلامتی، هوای خنک (نه سرد) را تنفس کنید و زمانی که این هوا گرم شد (در اثر دادن اکسیژن و گرفتن گاز کربنیک) آن را بازدم کنید». ولی سیستم‌های گرمایشی که ما استفاده می‌کنیم دقیقا برعکس سبک زندگی سنتی ایرانی که طی صدها سال (بلکه هزاران سال) تجربه شده است طراحی و استفاده می‌شود. چرا که با سیستم‌های گرمایشی موجود مجبوریم گرم‌ترین هوای محیط زندگی یا کار را تنفس کنیم و قسمت پا در سردترین حالت قرار گیرد. می‌توان گفت اگر بخواهیم با سیستم‌های گرمایشی موجود سالم زندگی کنیم باید بالانس بزنیم !!! تا دمای مورد نیاز قسمت‌های مختلف بدن در حالت مطلوب باشد. از طرفی اگر کف محل سکونت از مصالحی مانند سرامیک باشد خود مزید بر علت است، چون سرامیک باعث سردتر شدن کف و عوارضی مانند تشدید درد مفاصل و آرتروز می‌شود.

پس چه کنیم ؟؟؟؟

اجداد و نیاکان ما طی سال‌ها تجربه کرسی را برای گرم کردن خود در زمستان طراحی کرده بودند که دقیقا با آنچه در طب ایرانی آمده است مطابقت دارد. شخصی که زیر کرسی می‌نشیند به ترتیب پاها گرم‌ترین جای کرسی، بدن در محل متعادل کرسی (زیر لحاف) و سر در فضای خنک اتاق قرار دارد. بنابراین همیشه هوای خنک تنفس می‌شود که یک فاکتور مهم در سلامتی است. البته امروزه می‌توان از گرم‌کننده‌های برقی بجای منقل و چاله کرسی و خاک زغال و … به عنوان منبع گرمایشی کرسی استفاده کرد. همچنین می‌توان برای کف اتاق‌ها یا محل زندگی از مصالحی مانند پارکت چوبی یا کف پوش‌های غیر پلاستیکی دیگر استفاده نمود.

نمونه‌ای از کرسی چوبی به همراه اجاق برقی آن


> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

طرز تهیه اردۀ کنجد خام

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:42 ب.ظ

طرز تهیه اردۀ کنجد خامکنجدها سرشار از کلسیم هستند، اما مشکلی که در خوردن آنها وجود دارد، این است که کل کنجدی که می خورید اغلب درسته از دستگاه هضم شما می گذرد، بدون اینکه اصلا جذب بدن گردد. ارده کنجد یک راه عالی برای مصرف دانه های کنجد است، زیرا خیلی آسان تر هضم و جذب بدن می گردد. معمولا ارده هایی که شما از بیرون خریداری می کنید، خام نیستند، یعنی دانه های کنجد قبل از تهیه ارده، برشته می گردند. اما در اینجا با نوع خام آن آشنا می شوید.

در اینجا سه نوع طرز تهیه اردۀ کنجد خام گیاهی را می گوییم.

روش اول برای 2 فنجان:

برای این روش، ما کنجد را خیس می کنیم، خیس کردن مغزها و دانه ها آنزیم بازدارندۀ رشد را که در تمام مغزها و دانه ها بطور طبیعی یافت می شود، خنثی می سازد و هضم آنها را راحت تر می گرداند.

1 فنجان کنجد خام

2 فنجان آب، برای خیساندن کنجد ها

طرز تهیه: کنجدهای خام را در دمای اتاق به مدت 4 ساعت در آب کافی خیس نمائید، بطوری که حدود دو و نیم سانتی متر روی کنجد را بپوشاند، زیرا وقتی کنجدها آب را جذب کنند، برجسته می گردند.

آبی که کنجد در آن خیس خورده را جدا کنید و دور بریزید. آنها را زیر آب جاری بشوئید و آنها را در یخچال برای 4 ساعت قرار دهید تا جوانه زند.

کنجدها را در دستگاه مخلوط کن با قدرت بالا یا غذا ساز بریزید و تا وقتی خامه ای شود، مخلوط کنید. از یک قاشق برای تمیز کردن گوشه ها و لبه های مخلوط کن استفاده کنید، و تمام دانه های باقی مانده را جمع کنید و در داخل مخلوط بریزید و بازهم مخلوط کنید، تا وقتی که دیگر هیچ دانه کنجدی باقی نماند. در هربار، در صورت نیاز، یک قاشق غذا خوری آب اضافه کنید تا مخلوط روان باشد.

این ارده به مدت 3 روز در شیشۀ در دار در یخچال باقی می ماند.

روش دوم برای 1 فنجان:

2 فنجان کنجد خام

2 قاشق غذا خوری روغن خام (مانند روغن زیتون یا کرۀ نارگیل آب شده، استفاده از روغن فقط به منظور روان کردن کنجد انجام می شود، خیلی نیاز نیست، فقط کمی)

طرز تهیه: کنجدها را در دستگاه غذا ساز یا مخلوط با قدرت بالا بریزید و 4 تا 5 دقیقه با درجه بالا مخلوط کنید. هنوز کاملا ترد است. مانند این شکل:

طرز تهیه اردۀ کنجد خام

همچنین ارده در حین مخلوط شدن در دستگاه غذا ساز، گرم می شود، بنابراین می گذاریم کمی بماند تا گرمایش کم شود و لبه های غذاساز را با قاشق تمیز می کنیم و تمام کنجد های باقی مانده را در داخل مخلوط می ریزیم. سپس دوباره روی درجه بالا برای 4 تا 5 دقیقه مخلوط می کنیم. اکنون کم کم نرم و یکنواخت می گردد، اما هنوز بنوعی خشک است و بافت خامه ای ندارد. دوباره گوشه های ظرف غذاساز را با قاشق تمیز می کنیم و 1 قاشق غذا خوری روغن خام اضافه می کنیم. برای 1 تا 2 دقیقه مخلوط می کنیم. دوباره گوشه های ظرف را با قاشق تمیز می کنیم. دومین قاشق غذا خوری روغن را اضافه کرده و برای 1 تا 2 دقیقه دیگر مخلوط می کنیم و این گونه می شود.

اردۀ کنجد خام خامه ای!

طرز تهیه اردۀ کنجد خام

روش سوم:

این یکی روش نسبت به روش اول بافت و قوام بهتری دارند و مانند یک اردۀ عادی است و مدت زمان بیشتری هم می توانید آن را نگه دارید، اما فقط تهیه آن وقت بیشتری می برد. زیرا در این روش به خشک کننده یا خشک کردن کنجد نیاز دارید.

طرز تهیه : دانه های کنجد بدون پوست خام را در آب برای 4 ساعت خیس کنید. گاهی آن را هم بزنید. سپس آب آن را جدا کنید و دور بریزید. کنجد را بشوئید و بگذارید آبش برود. می توانید بگذارید برای 4 ساعت به همین حال باقی بماند.

آن را روی ورق های روغنی پختنی پهن کنید و در دستگاه خشک کننده به مدت 4 الی 6 ساعت یا در طول شب در درجۀ 115 فارنهایت (40 سانتی گراد) آن را خشک کنید. یا از آفتاب برای خشک کردن استفاده نمائید.

دانه های کنجد را در ویتامیکس یا آسیاب کن آسیاب کنید تا مانند بلغور خیلی خیلی ریز شود.

کمی کرۀ نارگیل را گرم کنید و آن را روی کنجدها بریزید و کاملا با دست هم بزنید تا وقتی که کاملا خامه ای شود. اگر توده ای تشکیل شد با قاشق آن را بخوابانید و به همزدن ادامه دهید تا هیچ توده ای باقی نماند.

اگر دوست داشتید خیلی کم نمک دریا هم اضافه کنید.

طرز تهیه اردۀ کنجد خام

ایده ها برای استفاده از ارده:

1. برای تهیه یک سس سالاد خامه ای

2. در شیر مغزها. به ازای هر فنجان آب، 1 قاشق غذا خوری ارده استفاده کنید تا آسان ترین و سریع ترین شیر مغز ممکن را تهیه کنید.

3. به هوموس نخود اضافه کنید.

4. به ارده کنجد، گیاهان و ادویه ها را اضافه کنید تا پنیرهای دانه های وگان خام را درست کنید.

5. یک قاشق پر از ارده کنجد را به سس های پاستا اضافه کنید تا یک سس پاستای خامه ای خوشمزه درست کنید.

منبع :کانون انسان پاک> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خطرات و مضرات ظروف تفلون ظروف یکبار مصرف ظروف آلومینیومی مایکروفر ماشین طرفشویی فر برقی زودپز فریز

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:41 ب.ظ

خطرات و مضرات ظروف تفلون ظروف یکبار مصرف ظروف آلومینیومی مایکروفر ماشین طرفشویی فر برقی زودپز فریز
ظروف تفلون

ظروف تفلون که بیشترین طرفدار را در بین ظروف آشپزخانه دارد، یکی از مضرترین لوازم آشپزخانه است.

پوشش تفلونی این ظروف از دو لایه آستری و رویه تشكیل شده است كه رویه آن نچسب بوده و به دلیل دارا بودن مواد پلیمری كه نوعی پلاستیك هستند در مقابل حرارت های بسیار بالابه طور نامحسوس سوخته و گازهای سمی ایجاد می كند.حتی اگر تفلون خدشه دار نشده باشد، این ظروف وقتی كه بسیار داغ می شوند غذا را سمی می كنند ولی به دلیل درصد پایین این سموم در كوتاه مدت عارضه ای بروز نكرده ولی اثرات سوء آن در درازمدت با علائمی نظیر: سرطان، كوتاه قدی، ضایعات پوستی،کلسترول خون و ... ظاهر می شود همچنین در سنتز هموگلوبین دخالت می‌كند و كم‌خونی را به همراه دارد. با گذشت بیشتر زمان به دلیل پیوند ضعیفی كه در بین مولكول های تشكیل دهنده رویه تفلون وجود دارد در هر بار پخت و پز یك لایه بسیار نازك در حد میكرون از تفلون به غذا می چسبد .به همین دلیل تفلون ظروف، خصوصا رویه آن طی چند ماه بتدریج از بین رفته و آستری باقی می ماند. با ایجاد این حالت به اصطلاح نچسبی تفلون نیز به پایان خود می رسد و پس از مدتی بتدریج آستری نیز به صورت نامحسوس وارد غذاها شده و سفیدی آلومینیوم هویدا می شود. آلومینیوم نیز به دلیل آن كه فلزی نرم بوده علاوه بر ورود مواد شیمیایی به غذاها به صورت فیزیكی نیز با كشیدن قاشق و غیره به گونه ای مخرب وارد مواد غذایی گشته و به همراه آن خورده می شود. ورود این فلز به غذا علاوه بر از بین بردن طعم اصلی غذا، سبب بروز بیماری های عصبی مانند آلزایمر (فراموشی) ، نرمی استخوان، انسداد روده، كم خونی و بروز بیماری های مزمن دیگر می شود.

با وجود اینكه هنوز مطالعات دقیقی در مورد اثرات زیان بار این ماده روی انسان انجام نشده، اما بر اساس آزمایشات صورت گرفته ماده به کار برده شده در ظروف تفلون، در موش تولید ۴ نوع سرطان می‌كند: سرطان كبد، پانكراس، سینه و بیضه. بخار حاصل از داغ شدن لایه بیرونی تفلون نیز، برای پرندگان اهلی كشنده است موارد زیادی از مسمومیت در پرندگان با بخارات حاصل از گرم شدن تفلون نیز گزارش شده كه به صورت عدم تعادل، دشواری در تنفس، ضعف و تشنج خودشان را نشان می‌دهند، یا حتی گاهی باعث مرگ و میر حیوان به صورت آنی یا تاخیری شده است. علاوه بر آن، این بخارات می تواند باعث بیماری موسوم به "تب بخار پلیمر" در انسان شود كه حالتی شبیه سرماخوردگی ایجاد می‌كند. البته این بیماری در انسان برگشت‌پذیر و قابل درمان است

دكتر تیم كراپ سم شناس مشهور و عضو شورای بازرسی محیط زیست می گوید:"‌ PFO " ماده ای است كه به مقدار زیادی در تفلون یافت می شود و موجب بروز‌ ‌بیماری‌های داخلی و گوارشی و نقص عضو جنین می شود و مقدار بالای آن كه‌ ‌می‌ ‌تواند با مصرف ظروف تفلون وارد بدن شود موجب ایجاد سرطان خواهد شد.همچنین استفاده از ظروف تفلون بازسازی شده موجب ایجاد مسمویت غذایی در مصرف کنندگان می شود.

چندی پیش هم محققان دانشگاه تورنتو بر پایه نتایج یك تحقیق اعلام كردند كه تفلون در اثر حرارت تجزیه می‌شود و گازی كه در اثر تجزیه از آن متصاعد می‌شود برای محیط‌زیست زیان‌آور است.


ظروف آلومینیومی

دکتر محمد امین محمدی فر ،کارشناس تغذیه معتقد است:استفاده از ظروف آلومینیومی باعث ورود مقادیر زیادی آلومینیوم در هر وعده غذایی می شود و افزایش نامطلوب میزان آلومینیوم در رژیم غذایی باعث بروز اختلال در سیستم عصبی، کم خونی، افزایش خطر ابتلابه آلزایمر، اختلال در متابولیسم استخوان، مسمومیت کلیه، کبد و التهاب مفاصل می شود.

مایکروفر

امواج میکروویو در مسیر حرکت خود پس از برخورد با ماده یا از آن عبور می کند و یا جذب آن می شود.این امواج جذب موادی که حاوی آب هستند مانند غذا و بدن انسان می شوند.قرار گرفتن در معرض تابش امواج مایکروویو می تواند به مرور موجب سوختگی های بافتی و آب مروترید شود.این در حالی است که بنا بر تحقیقات صورت گرفته تمام مایکروفر های موجود در بازار نشتی امواج دارند که بسیار خطرناک است.

بسیاری از محققان نیز معتقدند که امواج مایکروویو آنقدر انرژی دارد که بتواند ساختار ملکولهای غذا را تخریب کرده و موجب سرطان شود.این تاثیر به قدری زیاد است که وقتی در سال 1991 خونی منجمدی راکه توسط مایکروفر گرم کرده بودند به بیماری تزریق کردند آن بیمار فوت کرد.پزشکان د یافتند که امواج مایکروفر باعث تغییر ماهیت سلولها و گلوبوبهای خونی شده بود.

همچنین استفاده از غذاهای مایکروویو شده باعث کاهش حافظه ، لطمه به مغز،اختلال در تولید هورمونهای مردانه و زنانه و کاهش و اخنلال در سیستم دفاعی بدن می شود.این در حالی است که برخورد مستقیم این اشعه با انسان باعث پاره شدن رشته های "دی ان ای"بدن و به دنیا آمدن نوزادان ناقص الخلقه می شود.

علاوه بر موارد فوق برخی از غذاها همانند سیب زمینی اگر در مایکروفر گرم شود باعث لطمه شدید به مغز در حال رشد کودکان می شود.همچنین یكی دیگر از مضرات احتمالی دستگاه های ماكروفر در مورد گرم كردن دوباره ی غذاهاست که موجب بقای میکروبهای غذا و تغییر ماهیت آنها شده که بسیار برای بدن آسیب زا است.
سرخ کن
سرخ کن دستگاهی است که مواد غذایی را با درجه حرارت بالا سرخ می کند. پخت و پز در درجه حرارت بالا می‌تواند به روغن آسیب برساند و مواد آن را به مواد سرطانی تبدیل کند. همچنین پخت مواد غذایی با روغن زیاد باعث جذب کلسترول بیشتر در بدن می شود .
ماشین طرفشویی و فر برقی
به گفته مهندس علی گورانی، كارشناس مسئول بهداشت پرتوها در وزارت بهداشت ،شدت امواج الكترومغناطیسی مضری که این لوازم از خود ساطع می كند حتی از شدت امواج الكترومغناطیسی منتشر شده در زیر دكل های برق فشار قوی بیشتراست. میدان الكترومغناطیسی این لوازم بر روی سیستمهای عصبی و رشد و تكامل و ترمیم سلولها اختلالاتی ایجاد می‌كند و موجب پیدایش امراض ناشناخته مانند انواع سرطانها، تومورهای مغزی و ناباروری در انسان می‌شود. همچنین باعث تغییراتی در اعمال سلولها و بافتها و تغییراتی در فعالیت مغز استخوان انسان و ضربان قلب می‌شود. میدان مغناطیسی باعث گرم شدن بافت های بدن می شود و بیشتر اوقات منجر به پارگی رگهای خونی ظریف چشم می شود.
زودپز
زدپز علاوه بر اینکه با ایجاد فشار زیاد منجر به از بین رفتن مواد غذایی مفید غذا می شود ،حرارت و فشار بالای آن باعث له شدن مواد داخل زودپز شده كه مواد از هم متلاشی شده و همین باعث سرطان می شود .
چای ساز و ظروف همزن پلاستیکی
هر دو این وسایل به دلیل ماهیت پلاستیکی که دارند در اثر مجاورت با گرما، مواد مصنوعی پلاستیکی شان وارد آب یا مواد غذایی شده و آن راسرطان زا می کند.از همین رو به شدت مضر است.
فریزر
فریزر با عملکردی مخالف وسایل سریع پز ،با نگهداری طولانی مدت مواد غذایی باعث از بین رفتن مواد غذایی مفید می شود.و با از بین بردن مواد ضروری بدن که در سبزیجات و گوشتها وجود دارد ،بدن انسان را با کمبود مواد غذایی مفید روبرو میکند.
این در حالی است که اکثر بانوان ایرانی ماده غذایی خارج شده از فریزر را جهت استفاده در مایکروفر یا سرخ کن قرار می دهند که ضرر آن را برای بدن دو چندان می کند

ظروف یکبار مصرف

متخصصان تغذیه و سلامت می گویند: استفاده از ظروف یکبارمصرف پلی استایرن و بسیاری از ظروف کاغذی موجود در بازار (به علت دارا بودن لایه ای از پلاستیک در رویه داخلی ظرف) موجب از بین رفتن ویتامین ها و پروتئین های موجود در غذا، ورود مواد سمی به غذا و تجمع این مواد سمی در بافت چربی بدن که بتدریج موجب خستگی، عصبیت، بی‌خوابی، کم شدن پلاکت‌ها و گلوبین، غیرعادی شدن کروموزوم‌ها، شیوع انواع سرطان‌ها(سرطان کبد، ریه و پروستات) و انتقال مواد خطرناک از طریق ژن ها از نسلی به نسل دیگر خواهد شد.

انستیتو سرطان فرانسه نیزمیزان سرطان زایی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و کاغذی را از درجه 3 به درجه 2 کاهش داده یعنی آن ها را مواد به شدت خطرناک اعلام کرده است .
عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر گفت: مواد سرطانزای ظروف یکبار مصرف شفاف یا پلی استالینی که در بسیاری از ارگانها و مراسم برای چای و دیگر مواد غذایی داغ استفاده می شوند در دمای 40 درجه سانیتگراد آزاد شده و وارد مواد غذایی می‌شوند.

دکتر ارومیه ای عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر در بیست و یکمین جلسه تالار گفتگوی محیط زیست شهری که با موضوع معضلات محیط زیستی و بهداشتی استفاده از ظروف پلاستیکی و پلیمری در مراسم مذهبی برگزار شد گفت: تمام محصولات بایستی از مرحله تولید تا مصرف برای جلوگیری از آلودگی و ضربه دیدن بسته بندی شوند و صنعت بسته بندی با توسعه ماشین ها و مواد اولیه در حال پیشرفت است.

وی افزود:  کاغذ، چوب، شیشه و فلز کاربرد وسیعی در صنعت بسته بندی دارند اما در چند دهه اخیر پلاستیک ها با توجه به سبکی و ارزانی جایگزین همه این مواد شده اند.

ارومیه ای اظهار داشت: پلاستیک ها از یکسری "مونومر" از مشتقات نفتی مانند پروپان و یا اتان تشکیل شده اند که تحت فرایندهایی تبدیل به پلیمر می شوند.

 پلیمرها تاثیری بر سلامت انسانها ندارد اما زمانی که آنها در مجاورت غذاهایی با دمای بالا و یا با خاصیت اسیدی قرار می گیرند به مونومرها تجزیه شده که مونومرها حاوی مواد سمی بوده و در درازمدت عامل ایجاد سرطان در انسانها می شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر با بیان اینکه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به دلیل قابلیت استفاده و دور ریختن سریع و تمایل بشر به کارهای آسان تر در حال حاضر به شدت مورد استفاده قرار می گیرند گفت: انباشتن زباله های پلاستیکی در همه جای دنیا و بویژه در ایران تبدیل به یکی از معضلات زیست محیطی شده است.

به گفته وی، در بسیاری از کشورهای دنیا این مواد بازیافت شده و به محصولات بهتر و کاربردی تری تبدیل می شوند اما در ایران در بیشتر مواقع این زباله ها دهها سال در طبیعت باقی می مانند.

ارومیه ای با اشاره به اینکه البته ظروف یکبار مصرف با منشاء مواد اولیه مختلف که برای کاربردهای مخصوص به خود استفاده شوند مشکلات بهداشتی و سلامتی آنها کاهش می یابد افزود:  متاسفانه در ایران به هیچ عنوان به کاربرد این ظروف که بیشتر برای فست فودها و غذاهای سرد مناسب هستند توجه نمی شود و بویژه در اعیاد و مراسم های مذهبی مواد غذایی مانند آش ، چای داغ، حلیم یا شله زرد که موجب تجزیه سریع مواد پلیمرهای درون این ظروف به مونومرها که مواد سرطان زا هستند می شود استفاده می کنند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات استفاده از ظروف یکبار مصرف در کشور ما ظروف یکبار مصرف غیر استاندارد و تهیه شده از مواد دست دوم است، افزود: بسیاری از کارخانه های معتبر و فروشگاههای بزرگ تنها ظروف یکبار مصرفی که دارای علامت استاندارد و یا مارک دارند عرضه می کنند که اگر از این ظروف استفاده درست شود مشکلی ایجاد نمی کند اما مشکل اصلی مربوط به کارگاههای زیرزمینی و فروشگاههای بی نام و نشان است که ضایعات و زباله های کارخانه ها را جمع کرده و با استفاده از این مواد دست دوم، ظروف یکبارمصرفی با یک چهارم قیمت ظروف یکبار مصرف تولید شده از مواد اولیه تولید می‌کنند که این ظروف به دلیل اینکه یک بار تجزیه شده اند مواد سمی آنها به راحتی وارد مواد غذایی می شود.

وی افزود: بطری های آب معدنی که یکی از دیگر مواد پلاستکی در ارتباط با مواد غذایی است اگر چه به خودی خود مشکلی ندارند اما به دلیل اینکه اکثر مغازه ها این بطری ها را جلوی نور خورشید و آفتاب قرار می دهند مونومرهای آنها تجزیه شده و وارد آب می شود و از این طریق سلامت انسان را به خطر می اندازد.

ارومیه ای اظهار داشت: همچنین بسیاری از افراد برای خنک شدن آب این بطری ها را در فریز گذاشته که با  فریز کردن بطری های آب باعث شکسته شدن پلیمرها به مونومرهای سمی می شوند که در درازمدت عوارض سرطانزایی چنین اقداماتی در دستگاههای گوارشی و مغز نمود پیدا می کند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر با انتفاد از عملکرد وزارت بهداشت مبنی بر نظارت بر کارخانه های تولید آبغوره ، آبلیمو و یا سرکه تصریح کرد: این مواد خاصیت اسیدی دارند  و با قرار دادن آنها در ظروف پلاستیکی با این ظروف واکنش داده و مشکلات زیادی برای سلامت مصرف کنندگان ایجاد می کند.

وی یادآور شد: ظروف یکبار مصرف شفاف در بسیاری از ارگانها و یا مراسم های مذهبی استفاده می شوند از پلی استالین تشکیل شده اند که این مواد در دمای 40 درجه سانتیگراد آزاد شده و وارد مواد غذایی می شوند. بنابراین به هیچ عنوان نباید ماده غذایی که دمای بالاتر از 40 درجه دارد را درون این ظروف نگهداری کرد.

ارومیه ای اظهار داشت: ظروف یکبار مصرف فومی سفیدرنگ که در بسیاری از رستورانها و ارگانهای اداری مورد استفاده قرار می گیرند مقاومت بیشتری نسبت به ظروف پلی استالین شفاف دارند و تا دمای 70 تا 80 درجه مواد سمی و مونومری آنها تجزیه نمی شود اما چنانچه غذای داغی با دمای بالاتر از 70 تا 80 درجه در این ظروف نگهداری شود و یا اینکه زمان نگهداری غذا در این ظروف بیشتر از 4 ساعت باشد اثرات سمی این مواد وارد مواد غذایی شده و بر سلامت انسانها تاثیر می گذارد.

وی با اشاره به اینکه ظروف یکبار مصرفی که از مواد دست دوم تهیه می شوند بیشترین اثر را بر سلامت انسانها دارند افزود: این ظروف از ظاهرشان که معمولا شکننده هستند و یا آنچه در آنها ضایعات و دانه های سیاه رنگ یا مواد رنگی مشخص می شود قابل تشخیص هستند اما مهمترین ویژگی این ظروف قیمت بسیار ارزان آنهاست که مردم باید بدانند این قیمت ارزان را در آینده با هزینه های هنگفت درمانی بایستی جبران کنند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر  با اشاره به اینکه درحال حاضر کارخانه های تولید ظروف یکبار مصرف با منشاء گیاهی این ظروف را تولید می کنند افزود: این ظروف به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول صد در درصد تخریب پذیر بوده و مواد اولیه آنها منشاء غذایی داشته و از موادی مانند پروتئین ها و ساکارین ها تولید شده و قابل خوردن نیز هستند اما این ظروف در ایران تولید نمی شود اما دسته دوم که 30 تا 70 درصد تخریب پذیر هستند قابلیت خورده شدن ندارند و منشاء آنها موادی قالبا مواد نشاسته ای است.

وی تصریح کرد: اما این ظروف نیز به دلیل قابلیت حل شدن نشاسته در آب باعث تغییر رنگ و طعم آب به ویژه آب یا مواد آبکی که دمای بالایی دارند می شود بنابراین برای نگهداری غذاهای آبکی و گرم مناسب نیستند.

به گفته عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر همچنین این ظروف که منشاء نشاسته ای دارند در معرض نور ، گرما و یا رطوبت در درازمدت کپک می زنند بنابراین برای استفاد ه طولانی مدت در مجاورت چنین غذاهایی منسب نیستند.

وی با اشاره به اینکه قارچ ها و میکروب ها  که از عوارض استفاده از ظروف یکبار مصرف با منشاء گیاهی هستند نبایستی نادیده گرفته شود بنابراین تبلیغ بیش از حد برای استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی نیز مضرات کمتری از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ندارد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظروفی مانند مسی، چینی، روی که در گذشته استفاد ه می شد مناسب ترین ظروف برای نگهداری غذا بدون اثرات زیست محیطی و سلامتی است یادآور شد: اما ظروف یک بار مصرف به ویژه ظروف یکبار مصرف کاغذی و یا آلومینیومی که از دیگر ظروف یکبار مصرف قیمت بالاتری دارند برای نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی مناسب هستند به شرط آنکه توجه شود که هر ظرف یکبار مصرف با مواد اولیه مشخص برای ماده غذایی مشخصی استفاده شود.> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برنامه روزانه تغذیه اسلامی

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:41 ب.ظ

برنامه روزانه تغذیه اسلامی

برنامه روزانه تغذیه اسلامیسلام دوستان مطمئنم که شما هم دوست دارید یک برنامه غذایی کامل و جامع داشته باشد که اولا عمل به اون راحت باشه و ثانیا اینکه بدنتون رو که به خاطر استفاده از این غذاهای مصنوعی از حالت طبیعی خارج شده به حالت عادی برگردونه تا از دست این بیماریهای غیر عادی که روز به روز بیشتر دامنتون رو میگیره خلاص بشید، این برنامه غذایی که لینکشو آخر مطلب گذاشتم مطابق دستورات اسلام و توسط حجت الاسلام درخشان پور نوشته شده، ایشون از جمله قویترین متخصصین این زمینه هست و فوق العاده ماهره، این دستور العمل...
که در 2 صفحه خلاصه میشه یک برنامه جامعی برای خورد و خوراک انسان هست که اگر چند ماه به طور مداوم به اون عمل کنید آثار اونو حتما مشاهده میکند، این دستور العمل معجزه بخشه و میبینید که اگه به اون درست عمل کنید دیگه هیچ وقت اجتیاج ندارید به دکتر مراجعه کنید و اینجور بگم که همون پول دکترت رو خرج این بکن تا بدنت سالم بمونه و لازم نباشه به دکتر مراجعه کنی و روز به روز شادابتر بشی.

این دستور رو توی قالب pdf و عکس براتون آماده کردم، ان شاء الله که استفاده کنید.


دانلود فایل پی دی اف از این آدرس (اصلاح شد) :   

http://mobser.ir/?wpdmact=process&did=Mi5ob3RsaW5r


دانلود فایل عکس از آدرس زیر :

      http://www.mobser.ir/?wpdmact=process&did=My5ob3RsaW5rمنبع:http://sulduz.parsiblog.com
> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سلامت دهان و دندان به روش سنتی

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:40 ب.ظ

سلامت دهان و دندان به روش سنتی


هزینه‌های درمانی دهان و دندان در كلینیك‌ها و مطب‌های دندانپزشكیسر به فلك كشیده است. با ما سری به حجره عطاری‌ها بزنید و به رسم مردمان گذشته از گیاهان دارویی و مواد طبیعی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان استفاده كنید .

با مرور هزینه‌های درمانی دهان و دندان در كلینیك‌ها و مطب‌های دندانپزشكی و باتوجه به اینکه قیمت بسیاری از تجهیزات و مواد دندانپزشكی سر به فلك كشیده است ، قطعا شما هم به این نتیجه می‌رسید که بهترین روش، مراقبت‌  و پیشگیری از ابتلای دهان و دندان به بیماری است. شاید خالی از لطف نباشد كه با ما سری به حجره عطاری‌ها بزنید و به رسم مردمان گذشته از گیاهان دارویی و مواد طبیعی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان استفاده كنید .

چوب مسواك

هزینه‌ جرم‌گیری دندان را پس‌انداز كنید

اگر به تازگی برای جرم‌گیری به مطب دندانپزشكی مراجعه كرده ‌باشید، می‌دانید كه هزینه یك جرم‌گیری ساده رقمی حدود 50 تا 100 هزار تومان برای شما تمام می‌شود در حالی كه به سادگی می‌توانید با صرف هزینه بسیار اندكی از نزدیك‌ترین عطاری به منزل‌تان اصیل‌ترین و موثر‌ترین مسواك چوبی را تهیه كنید. البته این به آن معنا نیست كه سه نوبت مسواك زدن روزانه را فراموش كنید. چوب مسواك از شاخه‌های درختی‌ به نام مسواك تهیه می‌شود كه نه تنها در جنوب ایران بلكه در كشورهای مصر و هند نیز به وفور یافت می‌شود. چوب این درخت علاوه بر آنكه اثر ضدمیكروبی دارد می‌تواند با كمك فلورایدی كه در ساقه‌هایش وجود دارد  بسیاری از میكرو ارگانیسم‌های غیرهوازی را كه موجب پوسیدگی دندان می‌شود بردارد و یك جرم‌گیر بسیار عالی محسوب می‌شود. استفاده از چوب مسواك به صورت مستمر و طولانی یكی از بهترین روش‌هاست كه شما را برای همیشه از جرم‌گیری دندان نجات دهد. در برخی از منابع طب سنتی به این نكته اشاره شده كه غرغره كردن جوشانده چوب مسواك نیز می‌تواند در تقویت و ضدعفونی كردن دهان به ویژه لثه‌ها موثر باشد. تنها مراقب باشید  از چوب مسواك هر شب به آرامی برای جرم‌گیری و پاكسازی دندان‌ها استفاده كنید.

جفت بلوط

اگر نگران سستی دندان های‌تان هستید

 به هر عطاری كه سر بزنید و جفت بلوط بخواهید پوسته‌های نازك و قهوه‌ای رنگی را به شما نشان می‌دهد كه خاصیت قابض بودن آنها بسیار معروف است. این پوسته‌های نازك كه مانند ورقه‌ای مینیاتوری هستند همان پوستی است كه میان پوست سخت بلوط و مغز آن قرار می‌گیرد. حتی خودتان می‌توانید در فرصت‌هایی كه برای گشت‌وگذار به جنگل می‌روید بلوط جمع‌ كنید و جفت بلوط را جدا كنید. غرغره دهان با جوشانده‌ جفت بلوط اثرات بسیار معجزه‌آسایی در پیشگیری از سستی لثه‌ها و لق شدن دندان‌ها دارد. این جوشانده به دلیل خاصیت قابضی كه دارد می‌تواند به بهبود هرچه سریع‌تر آفت‌ها و زخم‌های دهانی نیز كمك كند و موجب كاهش میزان عفونت‌های موجود در دهان شود.

پوست‌ انار

برای شما كه لثه‌های‌تان خونریزی می‌كند

اگر هنگام مسواك زدن با خونریزی لثه‌ها مواجه می‌‌شوید، می‌توانید از یكی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین گیاهان دارویی برای این كار استفاده كنید. دارویی كه جدا  از بر آنكه می‌توانید از عطاری‌ها تهیه كنید به‌راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه كنید. پوست انار یكی از ارزان‌ترین داروهای گیاهی است كه بهترین تاثیرگذاری را در درمان خونریزی لثه‌ها دارد. استفاده از جوشانده پوست انار برای شست‌وشوی دهان و دندان‌ها بهترین روش برای بهبود سستی لثه‌ها و خونریزی آنها هنگام مسواك زدن است. در كنار پوست انار، گل درخت انار و همین‌طور آب طبیعی به دست آمده از دانه‌های سرخ انار نیز همین خاصیت را دارد و می‌تواند انواع عفونت‌ها و زخم‌های دهانی را ترمیم كند.

ختمی

سوزش ناشی از آفت را كاهش می‌دهد

آفت یا زخم‌های دهانی یكی از سخت‌ترین مشکلات دهان و دندان هستند. گاهی این سوزش و درد به حدی می‌رسد كه فرد توانایی نوشیدن یا خوردن غذا و خوراكی‌ها را از دست می‌دهد. شست‌وشوی دهان با عرق ختمی یا جوشانده به‌دست آمده از آن علاوه بر آنكه موجب خنك شدن فضای دهان و كاهش میزان سوزش زخم‌ها و آفت‌های دهانی می‌شود مانند یك مسكن قوی دردهای ناشی از بروز آفت و زخم‌ها را تسكین می‌دهد. علاوه بر جوشانده گل ختمی، جوشانده یا عرق تخم خرفه و گل پنیرك هم برای بهبود آفت و تسكین دردها و سوزنش ناشی از آن مناسب است.

گل میخك

لیدوکائین طبیعی

عرق گل میخك از آن دست داروهای گیاهی است كه پیشنهاد می‌كنیم حتما در خانه داشته باشید. اگر در موقعیتی نامناسب دندان‌درد سراغ‌تان آمد و امان‌تان را برید می‌توانید با غرغره كردن عرق گل‌میخك و نگه‌ داشتن آن در دهان تا حد زیادی شدت درد را كم كنید و به آرامش برسید. به جای استفاده از عرق گل میخك می‌توانید از عصاره یا جوشانده گل میخك هم استفاده كنید. گل میخك را خریداری كنید و هر زمان كه درد سراغ‌تان آمد دو قاشق از آن را با دو لیوان آب بجوشانید تا یك لیوان باقی بماند سپس با جوشانده باقی‌مانده و سرد شده دندان‌ها را خوب شست‌وشو دهید و برای دقایقی جوشانده را در دهان نگه دارید. البته این نكته را فراموش نكنید كه در اولین فرصت برای پیگیری علت دردتان با یك دندانپزشك مشورت كنید و دلیل درد را جویا شوید.

دانه رازیانه

برای دهان‌های بدبو

اگر موقع حرف زدن متوجه شدید كه دوستان‌تان یك گام به عقب برمی‌دارند، باید گوش به‌زنگ باشید كه یك جای كار می‌لنگد. شاید ایراد از دهان‌تان است كه بوی بدی می‌دهد. بوی بد دهان یا به دلیل عفونت‌های لثه ایجاد می‌شود یا به دلیل مصرف خوراكی‌های پرادویه و پیاز. در مورد اول بهتر است پیش از هر چیز علت عفونت لثه‌ها را در مراجعه به دندانپزشك جویا شوید و اگر راه‌حلی گیاهی برای آن وجود داشت آن را دنبال كنید. اما در مورد دوم به شما توصیه می‌كنیم كه در اولین فرصت از نزدیك‌ترین عطاری دانه‌های رازیانه یا انیسون تهیه كنید و بعد از هر وعده غذایی 2 تا 3 عدد از این دانه‌ها را در دهان بجوید. اما اگر اختلال در عملكرد دستگاه گوارش و كبد مشكل بوی دهان‌تان را موجب شده پیشنهاد می‌كنیم دمنوش رازیانه كه با دارچین معطر شده را روزانه میل كنید تا از شر این بوی بد رها شوید.

تخم گشنیز

با برفک خداحافظی کنید

یكی دیگر از گیاهان دارویی كه باید در آشپزخانه‌تان داشته باشید تخم گشنیز است. تخم گشنیز دارویی معجزه‌آسا برای درمان برفك‌های دهانی است و هم در بزرگسالان و هم در نوزادان موثر است. برای درمان برفك بزرگسالان علاوه بر آنكه می‌توان از عصاره‌های صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز استفاده كرد، می‌توان جوشانده تخم گشنیز را پس از سرد شدن چندین بار غرغره كرد و این كار را چند روز متوالی تكرار كنید تا برفك دهان برطرف شود. اما در مورد نوزادان به دلیل حساسیت و توان اندك سیستم ایمنی آنها توصیه می‌شود حتما از عصاره صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز كه در داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های گیاهان دارویی فروخته می‌شود، استفاده كنید. برای استفاده از این عصاره كافی است یك قطره از آن را روی پنبه گوش‌پاك‌‌كن بریزید و آن را به آرامی روی برفك‌های دهانی نوزاد یا كودك بزنید.

منبع: http://emag.tabaye.ir> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درمان سردرد شدید و میگرن و رفع خستگی و اختلال

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:40 ب.ظ

درمان سردرد شدید و میگرن و رفع خستگی و اختلال

اسطوخودوس یا اسطوقدوس (معرب واژه لاتین استوخاس) (به انگلیسی: stoechas)، گیاهی است از سرده? لاواندولا که برگش شبیه برگ صعتر و از آن درازتر و باریکتر و گلش مایل به سفیدی و ساقش واحد و باریک و بی‌شاخ و در قد کمتر از شبری و قبه ?او متراکم از اجزاء شبیه به جو و بی‌تخم و مایل به سرخی و تندطعم و با اندک تلخی[1]. نام‌های دیگر آن: خرام، خیر دشتی، شاهسپرم رومی، آنس الارواح، لاوند، ممسک الارواح، ضُرم، زغلیل، رزالذهب، خیری، خرام، خرامی، آلاله تلخ، گل‌لاوند، شاه اسپرم روی می‌باشد[2].

در تنکابن آن را تروم می‌نامند.[3]

اسطوخودوس و درمان سردرد

به اعتقاد درمانگران طب سنتی در جهان نوشیدن عصاره تهیه شده از برگ‌های گیاه لاوندر تاثیر زیادی در بهبود و تسکین سردرد دارد. این نوشیدنی توسط بسیاری از درمانگران شیوه‌های درمانی طب مکمل برای درمان سردرد به ویژه سردردهای میگرنی کاربردی اعجاب‌انگیز دارد. این داروی گیاهی اگر چه طعمی تلخ و گس دارد اما خاصیت و تاثیرگذاری آن چنان زیاد است که بسیاری از بیماران تلخی آن را تحمل می کنند. اما در صورتی که برخی از بیماران قادر نباشند گسی و تلخی عصاره لاوندر را تحمل کنند کافی است این عصاره را رقیق کرده و آن را میل کنند.

چای لاوندر، خواب‌آوری طبیعی

نوشیدن چای لاوندر پیش از خواب به افرادی که دچار اختلال خواب هستند و شب ها چندین بار از خواب بیدار می شوند، کمک می کند تا به مرور خوابی آرام و بی دغدغه را تجربه کنند. برای بهره‌مندی از تاثیر این چای کافی است یک ساعت پیش از خواب شبانه یک فنجان چای لاوندر را به صورت ولرم بنوشید. برای تهیه این چای کافی است یک قاشق چای‌خوری برگ خشک شده این گیاه را درون یک فنجان آب جوش بریزید و سر فنجان را با کمک نعلبکی ببندید تا در عرض 10 دقیقه دم بکشد.

می توانید از برگ های طبیعی این گیاه برای آرامش در خواب استفاده کنید.[4]

درمان سرگیجه و ضعف عمومی

درمانگران شیوه های طبیعی درمانی در جهان با کمک گیاه خشک شده لاوندر و عسل ترکیبی تهیه می کنند که مصرف این ترکیب به هنگام بروز سرگیجه و ضعف عمومی بسیار موثر است. در این شرایط درمانگران یک قاشق غذاخوری از پودر برگ‌های خشک شده لاوندر را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب گرم مخلوط می کنند. نوشیدن این ترکیب می تواند در مدت کوتاهی ضعف بیمار را برطرف کرده و سرگیجه را از بین ببرد.

اضافه کردن 10 تا 15 قطره از عصاره گیاه لاوندر در وان حمام و دراز کشیدن در آن به مدت 20 تا 30 دقیقه در از بین بردن خستگی و کوفتگی بدن بسیار موثر است. دراز کشیدن در آبی که با این عصاره مخلوط شده باشد علاوه بر آنکه موجب تخلیه استرس‌ها و تنش‌های روزانه می‌شود به بهبود گردش جریان خون کمک کرده و کیفیت خواب افراد را نیز افزایش می‌دهد.

چگونه حافظه خود را تقویت کنید

برای افزایش توان حافظه و عملکرد مغز راهکارهای مختلفی در طب سنتی و دیگر شیوه‌های درمانی طب مکمل وجود دارد. اما یکی از کاربردی ترین آنها استفاده ازعرقیات گیاهی و مصرف میوه‌های طبیعی نظیر کشمش، خرما وانجیر است. به اعتقاد درمانگران نوشیدن یک فنجان عرق لاوندر هر شب پیش از خواب و به مدت 30 تا 40 روز می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش توان مغز، بهبود عملکرد آن و تقویت حافظه داشته باشد.

سوزش نیش حشرات را درمان کنید

بسیاری از کوهنوردان یا افرادی که عادت به کوهنوردی و حضور در فضاهای باز و محیط‌های سرسبز دارند با خاصیت عصاره لاوندر در درمان و تسکین محل گزش نیش حشرات آشنایی دارند. عصاره گیاه لاوندر به دلیل داشتن خواص التیام‌بخش و تسکین‌دهنده‌ای که دارد در کاهش التهاب و سوزش محل گزش حشرات بسیار موثر است و می‌تواند نقش موثری داشته باشد. این عصاره همچنین می‌تواند به عنوان یک ضدعفونی کننده برای شست‌وشوی زخم‌های سطحی و محل گزش حشرات مورد استفاده قرار گیرد.

درمان اسپاسم شکم با ماساژ

درمانگران طب سنتی ماساژ شکم با روغن لاوندر را یکی از مفیدترین شیوه‌های درمان و تسکین اسپاسم‌ها و انقباض‌های عضلات شکم می‌دانند. ماساژ این روغن در ناحیه شکم و جذب آن موجب می‌شود که اسپاسم های دستگاه گوارش به ویژه درناحیه روده‌ها درمان شود و درد ناشی از آن به مرور کاهش یافته و به طور کلی از بین رود.

درمان اسکار سوختگی با روغن اسطوخودوس

بسیاری از درمانگران طب سنتی و مکمل بر این باورند که استفاده از روغن گل اسطوخودوس به صورت موضعی موجب از بین رفتن آثار باقی مانده زخم‌ها و برخی از سوختگی‌ها می‌شود. ماساژ روغن و عصاره اسطوخودس یا لاوندر به روی زخم‌ها به صورت مستمر و روزانه کمک می کند تا جای زخم‌ها و سوختگی‌ها از بین رود. علاوه بر این استفاده از جوشانده رقیق شده این گیاه نیز به عنوان یک ضدعفونی‌کننده برای پاکسازی زخم ها و جراحات سطحی بسیار موثر است. برای تهیه این مخلوط جوشانده سرد شده گیاه لاوندر را پس از رقیق کردن با مقداری اتانول ترکیب کرده و برای ضدعفونی مورد استفاده قرار دهید.

کاهش تب و حرارت بدن

بر اساس متون قدیمی طب سنتی گیاه لاوندر به جهت آنکه موجب افزایش تعریق بدن می‌شود در دفع سموم و حرارت بدن در شرایطی که بیمار دچار تب یا افزایش حرارت بدن شده، بسیار موثر است. مصرف جوشانده این گیاه علاوه بر این به جهت خاصیت ادرارآور می تواند تب بیمار را به سرعت پایین آورد.

کمپرس گیاه اسطوخودوس و کاهش درد

کمپرس جوشانده گیاه اسطوخودوس در تسکین دردهای ناشی از کوفتگی‌ها و ضرب‌دیدگی‌ها بسیار موثر است. برای تهیه این کمپرس کافی است 3 تا 4 قاشق غذاخوری از گیاه خشک شده لاوندر را با 2 لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید. پس از آنکه این مخلوط به مدت 10 دقیقه جوشید آن را صاف کرده و اجازه دهید به اندازه کافی سرد شود. سپس این مایع را با کمک دستمالی نخی و تمیز روی موضع مورد نظر کمپرس کنید. بهتر است اجازه دهید تا این مایع به اندازه کافی سرد شود زیرا گرمای آن ممکن است موجب بروز خونریزی‌های زیر پوستی در ناحیه ضرب دیده شود.

7 نکته طلایی درباره لاوندر

لاوندر از جمله گیاهان دارویی است که خواص درمانی متنوعی دارد. برگ‌ها، گلبرگ‌های بنفش رنگ و سرشاخه های این گیاه از جمله بخش‌هایی از این گیاه است که برای درمان بیماری‌های مختلف از سوی درمانگران طب سنتی توصیه شده است. درمانگران طب سنتی مصرف چای لاوندر را یکی ازبهترین داروهای گیاهی برای تقویت معده وافزایش عملکرد ان می دانند. لاوندر به جهت داشتن خواص مفید در پاکسازی کبد می تواند از ابتلا به بسیاری از بیماری ها واختلال های کبدی پیشگیری کند. نوشیدن چای یا جوشانده برگ های خشک شده لاوندر در کاهش التهاب و تورم دستگاه تنفسی مناسب است و موجب درمان سرفه می‌شود.

برخی از درمانگران طب سنتی معتقدند که مصرف این گیاه در افرادی که دچار خواب‌رفتگی دست و پا می‌شوند بسیار موثر است.

درمانگران طب سنتی چین معتقدند که نوشیدن جوشانده این گیاه موجب پیشگیری و درمان تهوع می شود.

استفاده موضعی و خوراکی از این گیاه علاوه بر آنکه موجب تقویت و توان سیستم عصبی می شود می تواند موجب تنظیم ضربان قلب و کنترل تپش قلب شود.

منبع:http://sulduz.parsiblog.com
> فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

11,900 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون winx

19,900 تومان

> کیف آلوما والت Aluma Wallet

19,000 تومان

> قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

15,500 تومان

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

7,900 تومان

> مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

10,900 تومان

> لاك شبرنگ

7,900 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

18,000 تومان

> کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

17,500 تومان

> تست رنگ خودرو

23,000 تومان

> آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

5,500 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

7,800 تومان

> آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

8,000 تومان

> مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

12,500 تومان

> نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

4,900 تومان

> قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

23,000 تومان

> سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

11,900 تومان

> ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

17,900 تومان

> تست ایدز-اچ آی وی-HIV

14,000 تومان

> جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

11,900 تومان

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شماره تلفن وآدرس مطب دکتر روازاده ودکتر

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:39 ب.ظ

شماره تلفنهای تماس با مطب دکتر روازاده

 

021-66425483

021-66424711

ساعتهای تماس ساعت 11 الی 14

آدرس مطب

 دکتر روازاده

تهران-خ جمهوری،بین کارگر وگلشن،چهار راه شهید یاسری،مقابل بانک ملت،شماره553 (با مترو در ایستگاه نواب پیاده شده کمتر از 5 دقیقه فاصله دارید.

 

شماره تلفن تماس با دکتر درخشانپور در قم 09122512530

ایشان از اساتید طب سنتی وصاحب نظریه البته حاج آقا درخشانپور در ضمن حکیم بودن در دانشگاه طب جدید هم خوانده اند طبق صحبتی که با حاج آقا شده کلیه افرادی که در این وبلاگ از مشکلات خودشون صحبت میکنند می توانند به موبایل شخصی استاد زنگ بزنند والبته حتما ذکر بکنند که تلفن ایشون رو از وبلاگ قرآن درمانی گرفتند تا استاد جواب لازم رو بده ایشون از اساتید مرکز مشاوره حوزه علمیه قم و اصالتا آذری می باشد .لطف کنید اگر نتیجه گرفتید ما رو هم باخبر کنید تا خوشحال بشیم.

جداکننده متن • نوع مطلب : طب سنتی 

  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  هیجده نکته در روش صحیح و اسلامی غذا خوردن

  نویسنده :اباذر باقری
  تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:39 ب.ظ

  هیجده نکته در روش صحیح و اسلامی غذا خوردن

  طرز غذا خوردن

  1- تا گرسنه نشدید غذا نخورید.

  2- نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب را در سه جرعه بنوشید.

  3- قبل از غذا دستها را بشویید.

  4- زمانی که سالم و شاداب هستید هر چه هوس کردید بخورید.

  5- هنگام کسالت هر چه هوس کردید نخورده و عکس آنرا بخورید.

  6- ایستاده غذا نخورید.  7- مقدار کمی نمک بچشید.(برای سالم ماندن دندانها وجلوگیری از پوسیدگی)( نقل از دکتر حسین روازاده: از نمک کوبیده سنگی استفاده کنید)

  8- به زیبایی سفره و غذا خوب نگاه کنید .(انرژی چشمان با غذا منتقل می شود)

  9- غذا را با سالاد تزیین شده شروع کنید.(زیرا خام است و میکروب ندارد)

  10- هر لقمه را 40 تا50 بار بجوید.

  11- (نقل از دکتر حسین روازاده:به غذا فوت نکنید. زیرا گاز CO2 از طریق غذا وارد بدن شده وکلسیم را از سه نقطه ماهیچه-مغز- استخوان ها گرفته وباعث سنگ کلیه وپوکی استخوان می شود.)

  12- در صورت امکان با سه انگشت 62 غذا بخورید.(انرژی انگشتان به غذا منتقل می شود)

  13- در بین غذا آب یا نوشابه ننوشید.

  14- انرژی داده شده به غذا با خوردن آن به بدن منتقل می شود. در این حالت غذا ی مصرفی نصف می شود.

  15- نمک کم بخورید.

  16- دو تا سه لقمه مانده سیر شوید دیگر غذا نخورید.

  17- بعد از غذا مقداری نمک بچشید.(ترشی معده را رفع میکند)

  18- بعد از میل غذا دراز بکشید و پای راست را روی پای چپ انداخته دستها را زیر گردن قرار داده چشمها را بسته و بهیچ چیز فکر نکرده بمدت 5 تا 10 دقیقه سپس بلند شده در این حال خستگی غذا رفع شده و انگار غذا نخورده اید.
  > فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

  11,900 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون winx

  19,900 تومان

  > کیف آلوما والت Aluma Wallet

  19,000 تومان

  > قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

  15,500 تومان

  > سریال خارق العاده آموزش زبان extra

  7,900 تومان

  > مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

  10,900 تومان

  > لاك شبرنگ

  7,900 تومان

  > اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

  18,000 تومان

  > کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

  17,500 تومان

  > تست رنگ خودرو

  23,000 تومان

  > آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

  5,500 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

  7,800 تومان

  > آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

  8,000 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

  12,500 تومان

  > نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

  4,900 تومان

  > قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

  23,000 تومان

  > سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

  11,900 تومان

  > ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

  17,900 تومان

  > تست ایدز-اچ آی وی-HIV

  14,000 تومان

  > جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

  11,900 تومان

  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  تولید و ساخت ماء الشعیر

  نویسنده :اباذر باقری
  تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:38 ب.ظ

  تولید و ساخت ماء الشعیر

  چند هزار سال پیش در مصر باستان از نوعی نوشیدنی تحت عنوان آب جو استفاده می شد و هم زمان با آن , مصرف یک نوشیدنی با همان خصوصیات که البته از ارزن تهیه می شد , درمیان قبایل آفریقائی رواج پیدا کرد. به تدریج این نوشیدنی الکلی در تمان نقاط دنیا رایج و در همه کشور ها تولید شد. پیش از انقلاب نوع الکی ماء الشعیردر ایران تولید میشد که طبیعتا مضرات الکل را هم در خود داشت اما خوشبختانه پس از انقلاب که تولید نوشیدنی های الکلی در کشور متوقف شد, با تغییر سیستم تولید , ماء الشعیر کنونی به بازار آمد .

  خواص درمانی ماء الشعیر
  1.    سموم بدن را که بر اثر خوردن زیاد دارو های شیمیایی بوجود می آورد دفع می کند.
  2.    مسکن فشار خون است.
  3.    حرارت باطنی را تسکین می دهد.
  4.    حرارت کبد و عطش مفرط را رفع می کند.
  5.    مفید برای درمان سل.
  6.    زخم روده را درمان می کند.
  7.    سرفه های خشک را درمان می کند.
  این خواص به شرط آن است که به روش غیر کارخانه ای درست شود.
  روش غیر کارخانه ای ساخت ماء الشعیر
  جوی پوست کنده و آب را در ظرفی ریخته و بگذارید با شعله ملایم بجوشد تا دو لیوان آب باقی بماند. سپس آنر ا از روی حرارت برداشته و بگذارید مواد آن ته نشین شود. آب سرخ رقیق بالای آن ماء الشعیر رقیق نامیده می شود که غذائیت آن کمتر بوده و در پاک سازی و خارج کردن مواد زاید از بدن قوی تر است. اگر چیزی از جرم و آرد جو همراه آن باشد، غذائیت آن بیشتر و خاصیت دارویی آن کمتر می شود و احتمال ترش شدن آن در معده های سرد بیشتر است.
  تذکر :
  در تهیه ماء الشعیرهای موجود در بازار، برخی از تولیدکنندگان صنعت نوشیدنی، پودر یا عصاره مالت را با آب ترکیب کرده و با افزودن گاز دی اکسید کربن، محصول خود را به نام ماالشعیر به بازار عرضه می‌کنند.
  این محصولات به‌ دلیل نوع مواد اولیه ‌شان خواص ماء الشعیر طبیعی را نداشته و در واقع همان نوشابه های مضر، با طعم ماء الشعیر هستند که اسانس طعم ‌های مختلفی هم به آن اضافه می‌کنند.
  منبع: هفته نامه سلامت و سایت سینای سلامت  > فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

  11,900 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون winx

  19,900 تومان

  > کیف آلوما والت Aluma Wallet

  19,000 تومان

  > قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

  15,500 تومان

  > سریال خارق العاده آموزش زبان extra

  7,900 تومان

  > مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

  10,900 تومان

  > لاك شبرنگ

  7,900 تومان

  > اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

  18,000 تومان

  > کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

  17,500 تومان

  > تست رنگ خودرو

  23,000 تومان

  > آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

  5,500 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

  7,800 تومان

  > آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

  8,000 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

  12,500 تومان

  > نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

  4,900 تومان

  > قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

  23,000 تومان

  > سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

  11,900 تومان

  > ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

  17,900 تومان

  > تست ایدز-اچ آی وی-HIV

  14,000 تومان

  > جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

  11,900 تومان


  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  انواع زانو دردها و درمان آنها

  نویسنده :اباذر باقری
  تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:38 ب.ظ

  انواع زانو دردها و درمان آنها

  درد زانو و مشکلات مرتبط با آن یکی از شایعترین دردهای جامعه امروزی است.به همین دلیل دراین مطلب به چگونگی تشخیص و نحوه درمان میپردازیم.

  درد زانو از نظر طب سنتی میتواند از علل مختلفی همچون بلغم و یا سودا و یا حتی صفرا باشد.درموارد بسیار نادری هم از خلط دم ممکن است درد زانو بوجود بیاید.

   

  الف)زانو دردهای صفراوی:

  این نوع زانو درد شیوع کمی در جامعه دارد.

   

  ــ علائم تشخیصی:

  این نوع زانو درد در کسانی بوجود میاید که صفراوی هستند و درجه صفرای آنها هم بالا است.علت بوجود آمدن زانو درد در این افراد ناشی از خشکی  زیاد مفصل است که از شدت صفرا بوجود میاید.این خشکی نمودش در خشکی مفصل زانو .صدا دادن مفصل.سوزش و درد داخل مفصل.

   

  ــ نحوه درمان:

  ۱-سرکه انگبین(دو واحد عسل+دو واحد عرق کاسنی+یک لیوان سرکه طبیعی)از این ترکیب یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب ریخته و یکساعت بعد شام میل شود.(۴۰ شب)

  ۲-حجامت عام در ربع سوم ماه قمری یکمرحله

  ۳-کاهش صفرازاها

  ۴-اگر این بیماری مدت زیادی باشد که بوجود آمده است برای ترمیم غضروف از ترکیب زیر شبها موقع خواب استفاده شود:(۴۰ الی ۸۰ روز)

  یک لیوان شیر طبیعی+دو قاشق غذاخوری پودرسنجد+دو ق غذاخوری عسل

   

  ب)زانو دردهای بلغمی:

  این نوع زانو درد در جامعه زنان بسیار شایع است.

   

  -- علائم تشخیصی: 

  این زانو درد در بلغمی مزاجها و کسانی که غلبه بلغم دارندعموما بوجود میاید.علت آن هم از رسوب بلغم در مفصل زانو است.وقتی بلغم در مفصل زیاد شود و رسوب کند باعث تورم همراه درد می شود.در اصطلاح عوام میگویند زانو آب آورده است.

   

  --نحوه درمان:

  برای درمان موارد زیر توصیه میشود.

  ۱-کاهش غذاهای سردوتر

  ۲-از ترکیب(۳ واحدعسل+۱ واحدسیاه دانه نیم کوب)هر هشت ساعت یک ق مرباخوری میل شود(۴۰ الی۱۲۰ روز)

  ۳-ارده با شیره روزی یه پیاله

  ۴-روغن مالی هر شب با روغن سیاهدانه و بادام تلخ ترکیبی

  ۵-بادکش زانو یک شب در میان ۲۱ مرحله

  ۶-انجیر شبی ۷ عددخیس کرده میل شود.

  ۷-دمکرده زنجفیل و دارچین روزی یک لیوان توصیه میشود.

  طول درمان این نوع زانو درد بسته به شدت بلغم بین ۲ تا ۶ ماه است.

   

   

  ج)زانو درد سوداویی:

  این نوع زانو درد در جامعه بسیار شایع است و هم درجامعه زنان و هم در مردان به وفور یافت میشود.

   

  --علائم تشخیصی:درکسانیکه سوداویی باشند یا غلبه سودا داشته باشند احتمالا دچار اینگونه زانو درد میشوند.زانو دردی که زانوها لاغر و درحین باز و بسته شدن صدا میدهد.به دلیل رسوب سودا در مفصل و بروزخشکی همراه سردی زانو دردی بوجود میاید که دایم سرد است و اگر پیشرفت کند مفصل دچار تغییر شکل میشود و غالب روماتیسم مفصلیها از این دسته هستند.

   

  -- نحوه درمان:

  ۱-از ترکیب(۲ واحد عسل+۲ واحدعرق نعنا+۱ لیوان سرکه طبیعی)یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب ریخته یکساعت بعدشام میل شود.اگر سن بیمار بالای ۴۰ باشد و یا طبع بیمار خیلی سرد باشداز ترکیب زیر به جای ترکیب بالا استفاده شود:(۴ واحد روغن زیتون بودار+۲ واحد عسل+۱ واحد سرکه طبیعی)هر هشت ساعت یک ق غذاخوری میل شود.

  ۲-هرشب روغن بادام تلخ روی زانو مالیده شود تا ۴ ماه.

  ۳-بادکش زانو یک شب در میان ۲۱ مرحله.

  ۴-شبی ۷ عدد انجیررا داخل یک لیوان گلاب خیس داده شبها میل شود.

  ۵-زیتون ۷ عدد ناشتا.مویز روزی ۴۰ عدد.ارده با شیره روزی یه پیاله

  ۶-کاهش جدی سودازاها 

  ۷-حجامت عام و حجامت زانو و حتی زالو درمانی باید در حین درمان بسته به شرایط بیمارانجام پذیرد.

  نکته:اگربیماری پیشرفته شده باشدو تغییرشکل مفصل رخ داده باشد فقط طول درمان بیشتر خواهد بود.طول درمان در حالت عادی ۴ الی ۶ ماه و در حالت پیشرفته ۱ الی ۲ سال خواهد بود.

  http://tebebartar.blogfa.com/ 
  > فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

  11,900 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون winx

  19,900 تومان

  > کیف آلوما والت Aluma Wallet

  19,000 تومان

  > قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

  15,500 تومان

  > سریال خارق العاده آموزش زبان extra

  7,900 تومان

  > مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

  10,900 تومان

  > لاك شبرنگ

  7,900 تومان

  > اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

  18,000 تومان

  > کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

  17,500 تومان

  > تست رنگ خودرو

  23,000 تومان

  > آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

  5,500 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

  7,800 تومان

  > آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

  8,000 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

  12,500 تومان

  > نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

  4,900 تومان

  > قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

  23,000 تومان

  > سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

  11,900 تومان

  > ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

  17,900 تومان

  > تست ایدز-اچ آی وی-HIV

  14,000 تومان

  > جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

  11,900 تومان

  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  درمان سینوزیت به روش استاد خدادادی

  نویسنده :اباذر باقری
  تاریخ:چهارشنبه 6 فروردین 1393-09:37 ب.ظ

  درمان سینوزیت به روش استاد خدادادی
  بسم الله الرحمن الرحیم

  باسلام خدمت دوستان عزیز
  سینوزیت یکی از شایعترین و متداول ترین بیماری هاییست که متاسفانه درمان درست و حسابی ندارد و صرفاً با مسکن ها سعی می کنند که این درد را بیمار احساس نکند .
   اما در طب سنتی اسلامی ایرانی ما این بیماری قابل حل است و البته ممکن است بعضی روش ها به دلایل مختلف روی بعضی ها موثر واقع نشود ولی از بین این چند روش میتوان بطور قطع گفت که درمان می شود .
  این روش را که استاد خدادادی آن را مطرح کرده به شرح زیر است :
  نصف استکان عرق نعناع مرغوب + یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی =مخلوط نموده و هر روز 3 بار (صبح ، ظهر و شب ) در هر سوراخ بینی 5 قطره می چکانیم ، بافاصله یک دقیقه ای بین هر قطره - یعنی ابتدا دراز کشیده و درون هر سوراخ بینی یک قطره چکانده شود و پس از یک دقیقه تا  5بار این کار تکرار شود - به همین سادگی
  البته بهتر است روی سینوس ها را از قبل با روغن زیتون چرب کنید تا سردرد نگیرید .
  هزینه این نسخه : ترک گناه در حد توان برای تعجیل در ظهور مولا (عج)
  منبع:hakimmustafa.blogfa.com
  > فیلم سه بعدی با عینك مخصوص - اورژینال

  11,900 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون winx

  19,900 تومان

  > کیف آلوما والت Aluma Wallet

  19,000 تومان

  > قلم خش گیر خودرو های ایران خودرو و سایپا

  15,500 تومان

  > سریال خارق العاده آموزش زبان extra

  7,900 تومان

  > مجموعه اثر دیتر هالروردن - معروف به دیدی

  10,900 تومان

  > لاك شبرنگ

  7,900 تومان

  > اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

  18,000 تومان

  > کارتون خانواده دکتر ارنست - دوبله فارسی

  17,500 تومان

  > تست رنگ خودرو

  23,000 تومان

  > آموزش تصویری سیم کشی ساختمان

  5,500 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون کایو caillou

  7,800 تومان

  > آموزش ساخت جعبه کادویی و الگوی جعبه کادویی سریع و آسان

  8,000 تومان

  > مجموعه بی نظیر كارتون BEN 10

  12,500 تومان

  > نگهدارنده ژله ای وسایل مختلف

  4,900 تومان

  > قلم تشخیص رنگ شدگی اتومبیل

  23,000 تومان

  > سری كامل فرار از زندان -دوبله زیبای فارسی

  11,900 تومان

  > ساعت LED سامورایی – قرمز و آبی

  17,900 تومان

  > تست ایدز-اچ آی وی-HIV

  14,000 تومان

  > جنگجویان کوهستان - لینچان - دوبله

  11,900 تومان

  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


  Admin Logo
  themebox Logo
  ** ** **
  پربازدیدترین مطالب

  کد پربازدیدترین

  ** **
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  ** **  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات